سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
۲۳:۵۳ - ۱۴ تير ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۴۰۰۱۵۷
حوادث

فیلم/ نشت گاز کلر در پتروشیمی کارون

بر اثر نشت گاز کلر در پتروشیمی کارون در ماهشهر ۷۰ نفر دچار گاز گرفتگی شدند.

به گزارش مهر، مدیر ارشد شرایط اضطراري منطقه ویژه پتروشیمی در مورد حادثه پتروشیمی کارون ماهشهر اظهار‌کرد: مقارن ساعت ۱۶:۴۵ دقیقه دیروز (شنبه ۱۴ تیر ماه ۱۳۹۹) در پتروشیمی کارون، در حین عملیات تخلیه کلر از مخزن ایزوتانک، فلکسیبل جوینت این مخزن دچار پارگی شده و باعث انتشار گاز کلر به بیرون می شود.

سیدامید شهیدی نیا گفت: بعد از این حادثه، بلافاصله اقدامات اولیه برای بستن ولو و قطع کلر انجام شده ولی در این فاصله، به جهت فشار کلری که در مسیر بوده، تعداد ۷۰ نفر از همکاران ما گاز کلر را استنشاق می کنند.

او گفت: از طریق فراخوان تیمهای عملیاتی و امدادی تمامی مصدومان به سرعت به درمانگاه های منطقه منتقل شدند. تمامی مصدومان در شرایط مطلوب هستند و با مداوای سرپایی وضعیت پایداری پیدا کردند.

شهیدی نیا اظهار‌کرد: یک ساعت بعد از بروز حادثه، اکثر مصدومان مرخص شده و تعداد اندکی از آن ها برای نیاز به اکسیژن درمانی و ادامه مراقبت، به بیمارستان ماهشهر منتقل شدند که در حال مرخص شدن هستند.

او تأکید کرد: علت حادثه در دست بررسی است و بزودی بعد از بررسی های فنی، گزارش آن تهیه و برای پيش‌گيري از حوادث مشابه اقدامات لازم صورت می پذیرد.

  • 11
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
شاید از دست داده باشید