سه شنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۹
۱۷:۰۵ - ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۶۰۰۲۹۹
حوادث

فیلم/ جزییات مرگ ۳ دختر با خوردن قرص برنج در آستانه

مرگ سه دختر اهل آستانه اشرفیه بر اثر مصرف قرص برنج، خبرساز شد. در حالی که گمانه زنی ها در خصوص علت این واقعه دردناک در فضای مجازی زیاد بود، برای روشن شدن ابعاد پنهان این ماجرا سراغ خانواده هایشان رفتیم و قبل از مراسم تشییع جنازه شان با آنها گفتگو کردیم.

آفتاب ظهر روز یک شنبه کف حیاط خانه حنانه یکی یکدانه در روستای داخل آستانه اشرفیه پهن شده بود.دخترک مثل خيلي اوقات در کنار دخترعمه اش زهرا و دوستش حنانه مشغول بازي در حیاط بودند.

خانه حنانه در همسایگی آن ها بود ولی این سه دختر بیشتر اوقات روز خود را با هم می گذرانند.صدای قهقهه شان در حیاط می پیچید و در میان خاله بازي هایشان در نقش مادری یا معلمی خود فرو می رفتند.

آن روز ولی بازي کمی متفاوت شده بود.می خواستند ادای مریض های سرماخورده را در بیاورند. ادای کسی که باید قرص جوشان مصرف کند تا حالش بهتر شود.حالا همه چیز برای این که بار دیگر در نقشی دیگر فرو بروند حاضر بود.اسباب بازی مرگبارشان را هم تهیه کرده بودند.

ناگهان دیگر صدای آن ها در حیاط نپیچید.حال هر سه بد شده بود و خانواده هایشان آنها را به بیمارستان رساندند.

خودکشی در کار نبود

پدر حنانه پشت در سردخانه پزشکی قانونی ایستاده است و منتظر است که جسد تنها فرزندش را تحویل بگیرد و برای همیشه به خاک سرد گور بسپارد.

گوشی را که جواب می دهد انگار صدایش از نهایت غمی که در سینه دارد از اعماق چاه بیرون می آید.

توان صحبت کردن ندارد و گوشی را به برادر خود می دهد.

عموی حنانه که دایی زهرا هم هست در توضیح ماجرای فاجعه دردناک مرگ این سه دختر می گوید: «همه چیز از یک بازي بچه گانه بین این سه دختر شروع شده بود.شغل ما شالیکاری است و در خانه همه کشاورزان شالیکار قرص برنج وجود دارد.بچه ها با تصور این که میتوانند در بازی شان قرص برنج را به جای قرص جوشان ویتامین C مصرف کنند، آنرا در آب انداخته و خورده بودند.»

ساعتی پس از اینکه خانواده های سه دختر، آن ها را به بیمارستان رساندند آنها بر اثر مسمومیت (intoxication) فوت کردند.

عموی حنانه در ادامه می گوید: «زهرا و حنانه هر دو تک فرزند بودند.خانواده ما به شدت داغدار است اما در این شرایط شایعه پراکنی به داغ ما دامن می زند.صحبت از اقدام به خودکشي این بچه ها واقعا ناراحت کننده است.از مردم توقع داریم در این شرایط ما را درک کنند و همدردی کنند.»

بچه ها خودشان گفتند قرص برنج خوردیم

دقایقی دیگر قرار است جسد هانیه را هم به خانواده اش تحویل دهند تا تشییع کنند.شوهر خواهر هانیه همراه بقیه اعضای خانواده برای تحویل جنازه رفته است.

او گفت: «هانیه تنها یک برادر دارد. او بیشتر اوقات مشغول بازي با دوستانش حنانه و زهرا بود.آن روز وقتی حالشان بد شد، تا نزدیکی بیمارستان هنوز می توانستند صحبت کنند و خودشان به ما گفتند که قرص برنج را در بازی شان به جای قرص جوشان مصرف کرده بودند.

نمی دانم چطور می شود باور کرد که سه دختر با سن و سال کم، انگیزه ای برای خود‌کشی داشته باشند.»

rokna.net
  • 16
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
بیشتر بخوانید:
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
شاید از دست داده باشید