دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲
۲۱:۵۷ - ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۳۰۱۴۷
حوادث

فیلم/ نشست زمین در بزرگراه آقابابایی اصفهان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: عوامل امدادی بعداز ظهر امروز در پی ایجاد حفره‌ای به ابعاد یک متر مربع در لاین جنوب به شمال بزرگراه شهید آقابابایی اصفهان اعزام شدند و محدودیت ترافیکی در این محل اعمال شد.

منصور شیشه فروش شامگاه یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: بعدازظهر امروز در پی ایجاد حفره‌ای به ابعاد یک متر مربع در لاین جنوب به شمال بزرگراه شهید آقابابایی عوامل سازمان آتش‌نشانی، پلیس راهور، آب و فاضلاب و شهرداری در محل حضور پیدا کردند و ایمن‌سازی اولیه انجام شد.

وی ادامه داد: علت نشست زمین در بزرگراه شهید آقابابایی اصفهان توسط اداره آب و فاضلاب در دست بررسی است و بزودی در مورد آن اطلاع رسانی خواهد شد ولی گمان اولیه مبنی بر شکستگی خط انتقال فاضلاب است.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری اصفهان افزود: بررسی‌های اداره آبفا ادامه دارد تا درصورتی که بروز مشکل به علت لوله‌های فاضلاب باشد، اقدام سریع در مورد آن انجام می شود.

وی گفت: عرض جنوب به شمال بزرگراه، بعد از پل اطشاران به طور موقت توسط پلیس راهور مسدود شده و از رانندگان تقاضا می شود از مسیرهای جایگزین و کنارگذر بزرگراه از جمله خیابان پروین، آذر بیگدلی و خواجه عمید تردد کنند.

شیشه فروش با بیان اینکه خط انتقال فاضلاب جنوب اصفهان قدمت ۵۵ ساله دارد گفت: این خط بدلیل فرسودگی و قدمت لوله بتنی آن احتمالا دچار شکستگی شده و عوامل فنی شرکت آب و فاضلاب استان جهت بازسازی خط به محل اعزام و عملیات بازسازی وایمن سازی خط در حال انجام است.

وی تصریح کرد: امسال بیش از ۲۰ مورد حادثه شکستگی شبکه آب و فاضلاب گزارش شده است و با توجه به تعدد وقوع حوادث شکستگی شبکه های آب و فاضلاب و فرسودگی و قدمت شبکه ها و اثرات فرونشست زمین در تشدید وقوع حوادث که در سال گذشته رخ داده، لازم است وزارت نیرو در جهت تخصیص اعتبارات مورد نیاز به استان اقدام کند و اعتبار مورد نیاز مرحله اول این کار سه هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری اصفهان خاطرنشان کرد: ۳۰۰ کیلومتر از شبکه فاضلاب اصفهان نیازمند بازسازی است و همچنین اجرای طرح‌های احیای زاینده رود و تسریع در اجرای طرح‌های تامین آب استان و جبران کسری منابع اب زیرزمینی از اولویت‌های مورد نیاز استان در کاهش اثرات فرونشست زمین است.

وی یادآور شد: مطالعات بررسی فرونشست زمین در دشت اصفهان با هدف اجرای طرح‌های کاهش خطر توسط شهرداری اصفهان و از طریق مشاور در حال تکمیل است و توسط مرکز تحقیقات راه و مسکن و شهرسازی الزامات مرتبط با پیشگیری و کنترل فرونشست تدوین شده که برای تامین اعتبارات برای اجرای طرح‌های مصوب و اضطراری به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال شده است.

اصفهان درسال‌های گذشته علاوه بر خشکسالی دچار مشکل فرونشست در برخی مناطق شده است.

  • 16
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر