یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
۰۸:۱۱ - ۱۱ تير ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۴۰۰۱۱۹
حوادث

فیلم/ آخرین جزئیات از انفجار در کلینیک شمال تهران؛ مصاحبه با یکی از مصدومان + اسامی اولیه از جانباختگان

سه شنبه ۱۰ تیر در کلینیک درمانی سینا اطهر واقع در خیابان شریعتی، پایین‌تر از میدان قدس تهران آتش سوزی و انفجار رخ داد که ساختمان این درمانگاه آسیب جدی دید. در این حادثه تعدادی مجروح و کشته شدند. به احتمال زیاد این حادثه بر اثر نشت گاز رخ داده است.

روابط عمومی اورژانس کشور اعلام‌کرد: ساعت ٢٠:۵۶ شب گذشته حادثه انفجار و حریق در کلینیک درمانی سینا اطهر رخ داد که تا به حال ١٩ تن من جمله ١۵ زن و چهار مرد بر اثر این حادثه جان خود را از دست داده اند.

روابط عمومی اورژانس کشور از انتقال هفت مصدوم به مرکز درمانی خبرداد و اعلام کرد که مصدومان خانم ۴۵ساله از پرسنل، آقا ۴٢ ساله آتش نشان ، آقای ٣٧ ساله و خانم های ۵٠، ٢٣، ٣٧ و ٢۵ ساله بوده اند که طبق اعلام ستاد، نیمی از مصدومان بزودی ترخیص خواهند شد.

هنوز علت دقیق حادثه مشخص نشده است، ولی برآورد اولیه این است که انفجار کپسول های گاز هلیوم عامل این آتش سوزی بوده است که هنوز مورد تائید نیست.

اسامی اولیه از جانباختگان حادثه کلینیک سینا ‌

سازمان نظام پزشکی اعلام کرد: بر اساس اعلام یک منبع در آتش نشانی تهران‏ با شناسایی پیکر کشته شدگان انفجار کلینیک سینا اطهر، بیش از نیمی از جان باختگان متعلق به پزشکان و کادر اتاق عمل است.

در‌حادثه کلینیک‌ سینا اطهر، دكتر اكبری متخصص گوش،حلق و بينی و دكتر سلطانپور متخصص بيهوشی جان باخته‌اند. همچنین شرايط دكتر تورانی متخصص جراحی نيز وخيم است.

در این ویدیو صحبت های سخنگوی سازمان آتش نشانی و "ایرج حریرچی" معاون وزیر بهداشت را در مورد آخرین جزئیات این حادثه و مصاحبه با یکی از مصدومان را مشاهده می‌کنید:

  • 16
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
شاید از دست داده باشید