پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
۱۶:۲۴ - ۰۵ دي ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۱۰۰۰۴۳
حوادث

فیلم/ لحظه برخورد ۲ قطار مترو تهران کرج

در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران، فیلم لحظه حادثه در خط مترو تهران ـ کرج به نمایش درآمد.

سید جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: ساعت ۷:۰۸ دقیقه چهارشنبه صبح یک مورد حادثه برخورد دو قطار در خط مترو پنج واقع در ایستگاه چیتگر به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی شهرداری تهران اطلاع داده شد.

وی افزود: سه ایستگاه آتش نشانی به محل اعزام می شوند و مشاهده می کنند که ۲ دستگاه قطار با یکدیگر برخورد کردند.

جزئیات حادثه برخورد دو قطار در ایستگاه مترو چیتگر

ملکی با اشاره به اینکه علت این حادثه توسط کارشناسان شرکت بهره برداری مترو در دست بررسی است اظهار کرد: بسیاری از مسافران خودشان پیاده شده بودند و بسیاری دیگر به دلیل قفل شدن درهای مترو در داخل واگن ها محبوس بودند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی عنوان کرد: آتش نشانان بلافاصله عملیات نجات مسافران را انجام دادند و حدود ۱۸ نفر را از واگن ها خارج کردند؛ از این تعداد بنابر مشاهدات ۹ نفر دچار مصدومیت های سطحی شدند که یک نفر مصدومیت شدیدتری داشت.

وی با اشاره به اینکه مصدومان تحویل عوامل اورژانس شدند تصریح کرد: خوشبختانه این حادثه آتش سوزی در پی نداشته است و تنها برخورد داشته است؛ در حال حاضر همه چیز تحت کنترل است و مسئولان مترو در حال بررسی محل وقوع حادثه و چگونگی آن هستند.

چمران: انبارهای مترو از قطعات پر مصرف خالی شده است

 رئیس شورای اسلامی شهر تهران از خالی شدن انبارهای مترو از قطعات پر مصرف خبر داد و گفت: وقتی قطعه پرمصرفی را نیاز داریم و تعداد آن محدود و در انبارها رو به اتمام است، بلافاصله باید جایگزین شود.

به گزارش ایرنا، مهدی چمران روز یکشنبه در پایان سی و چهارمین جلسه شورای شهر در جمع خبرنگاران و اظهار داشت: امروز از ساعت هفت صبح در جلسه‌ای به صورت تخصصی تر موضوع حادثه مترو را مورد بررسی قرار دادیم.

وی افزود: پس از آن نیز در صحن علنی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و مدیرعامل بهره برداری مترو حضور پیدا کردند و با عکس، فیلم و مدارکی که به همراه آورده بودند در قالب توضیحاتی مختصر، گزارشی ارائه کردند.

چمران با بیان اینکه در حال حاضر واقعا انبارهای مترو خالی شده و این موضوع مشکل آفرین است گفت: هنگامی که واگنی از سطح یا از رده خارج می‌شود و نمی‌توانند از آن استفاده کنند به دلیل نبود قطعات یدکی، از این واگن قطعات برداشته می‌شود و روی واگن‌هایی که کار می‌کند قرار داده می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: به این ترتیب این قطعه نو و جدید نیست و قطعه‌ای کار کرده است که نمی‌توان عمر آن را درست محاسبه کرد و واگنی که این قطعه از روی آن برداشته شده به تدریج فرسوده و فرسوده تر می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه انبارهای مترو از قوانین خاصی پیروی می‌کنند، افزود: جایگزین نشدن قطعات در انبارها بخشی به دلیل بی تدبیری و بخشی دیگر، برای تعمیر قطعات با توجه به عدم بودجه و تامین اعتبار محقق نشده است.

چمران تاکید کرد: انتظار داشتیم این تامین بودجه را محقق شود و وقتی امکانات، پول، بودجه و اعتبار برای مترو گذاشته نمی‌شود به چنین جایی می‌رسیم.

وی با بیان اینکه موضوعات مدیریتی نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است، ابراز امیدواری کرد که با همکاری دولت و مجلس نواقص و کمبودهایی که قبلا وجود داشته جبران و برطرف شود.

rokna.net
  • 10
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر