شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳
۱۱:۴۲ - ۱۹ دي ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۰۰۲۱۳
مجله خودرو

نمایشگاه CES 2023

فیلم/ معرفی خودروی مفهومی «AKXY۲» با فناوری‌های آینده‌نگرانه

فناوری های مربوط به یک خودروی مفهومی جدید آینده نگرانه با سقف گنبدی شیشه ای در نمایشگاه CES به نمایش در آمد.

خودروی مفهومی «AKXY۲» شرکت «Asahi Kasei» برای تصور آینده ای با حمل و نقل پایدار و متمرکز بر جامعه طراحی شده است.

این وسیله نقلیه خودران دارای سقف گنبدی حباب مانندی است که شبیه به ماشین فضایی انیمیشن جتسون ها است.

شرکت سازنده ی این خودرو مستقر در توکیو امیدوار است که خودرو مفهومی آن تخیلات را به کار بیاندازد و جایگاه خودرو را از یک وسیله بی روح برای رفت و آمد به یک وسیله نقلیه اجتماعی تغییر دهد.

این شرکت تعدادی از نوآوری های مربوط به خودروی مفهومی خود را در نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی (CES) امسال در لاس وگاس به نمایش گذاشته است.

خودرو «AKXY۲» برای اولین بار در روز ۲۵ مه ۲۰۲۲ در ژاپن به نمایش در آمد. رونمایی از آن در صدمین سالگرد شرکت «Asahi Kasei» انجام شد. این خودروی مفهومی جدید دارای فناوری هایی است که در جهت کاهش انتشار کربن فعالیت می کنند و شامل منسوجات پایدار، پلاستیک های مهندسی شده و الاستومرها می شوند.

طراح این خودروی مفهومی می گوید که ظاهر دایره ای خودرو نمایانگر چرخه طبیعت و هماهنگی میان انسان و محیط زیست است.

علاوه بر این او اشاره کرد که خودروی« AKXY۲» مجهز به شبکه مغناطیسی و شکاف در دیواره ها است، به طوریکه سفر با ماشین باعث ایجاد اختلال در فعالیت های روتین زندگی افراد نمی شود. شبکه و شکاف ها به کاربر این امکان را می دهد که موارد مختلفی مانند صندلی و میز را به کف و دیوار خودرو متصل کنند و فضای داخلی آن را شخصی سازی کنند.

AKXY۲ جامعه محور

شرکت «Asahi Kasei» توضیح می دهد که این خودروی مفهومی به گونه ای طراحی شده که سه مورد« پایداری»،« رضایت» و« جامعه» را در بر بگیرد. در حالی که معنای دو مورد اول کاملاً واضح است،« جامعه» مفهوم اصلی AKXY۲ است و به جاه طلبی این شرکت ژاپنی برای نشان دادن دیدگاهی در مورد آینده خودروها از منظر رابطه آن ها با جامعه اشاره دارد.

این شرکت اعلام‌کرد پس از اینکه همه گیری کووید بر اهمیت وسایل نقلیه به عنوان فضاهای شخصی در طول ماه ها قرنطینه تأکید کرد، تصمیم گرفت بر روی یک وسیله نقلیه متمرکز بر جامعه تمرکز کند.

به منظور تحقق چشم انداز شرکت، تمام بخش نیمه بالایی AKXY۲، از جمله سقف، از یک رزین شیشه ای شفاف ساخته شده است که حال و هوای فضاپیمای جتسون ها را بهمراه دارد. این بدان معناست که مسافران میتوانند از همه جهات به بیرون نگاه کنند و این به آنها اجازه می دهد از فضای باز اطراف خود لذت ببرند. این شرکت می گوید این طراحی به مسافران این امکان را می دهد که احساس کنند در خانه ای سنتی به سبک ژاپنی هستند.

این یک نمونه خیره کننده از ظاهر خودروهای شخصی در آینده است. ولی بنظر میرسد هنوز زمان زیادی تا تحقق آنها وجود داشته باشد.

  • 9
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر