شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳
۱۴:۳۷ - ۲۰ شهریور ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۶۰۲۷۹
مجله خودرو

اولین ویدیو از خودروی پرنده «الف»؛ بی نظیر در تاریخ با ویژگی‌های شگغت انگیز

دهه هاست که خودرو های پرنده به رویایی برای بشر بدل شده اند. رویایی که حالا امکان دارد زودتر از آن چه انتظار می رفت محقق شود.

شرکت «الف» که در کالیفرنیا مستقر است آخرین شرکتی است که مدعی است یک خودروی پرنده آماده برای پرواز دارد. این استارت آپ اعلام کرده که نمونه اولیه ماشین پرنده مدل A را در حال آماده سازی دارد.

الف می گوید که هنوز نمی تواند خودروی در حال پرواز را به نمایش بگذارد، ولی امیدوار است نمونه اولیه این خودرو را هفته آینده در نمایشگاه خودروی دیترویت به نمایش بگذارد.

الف به تازگی توانسته مجوزه های لازم برای پرواز های آزمایشی را از اداره هوانوردی فدرال دریافت کند، ولی این استارت آپ هنوز خودروی خود را مقابل مردم به پرواز درنیاورده و ویدئویی از پرواز آن هم منتشر نکرده است.

الف مدعی است که این وسیله نقلیه الکترونیکی که حدود ۳۰۰ هزار دلار قیمت دارد، حدود ۳۲۰ کیلومتر برد رانندگی و ۱۶۰ کیلومتر برد پروازی خواهد داشت.

یکی از حامیان مالی این استارت آپ شرکت اکتشاف فضایی ایلان ماسک، اسپیس ایکس است.

الف می گوید امیدوار است که در سال ۲۰۲۵ عرضه عمومی این خودرو را آغاز کند. هرچند این خودرو هنوز به تائیدیه اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ها نیاز دارد.

جیم دوخونی مدیرعامل الف این خودرو را نخستین خودروی پرنده واقعی در جهان توصیف کرد و گفت: تا آن جا که من می دانم، هرگز چنین چیزی در تاریخ وجود نداشته است.

دهه هاست که خودرو های پرنده به رویایی برای بشر بدل شده اند. رویایی که حالا امکان دارد زودتر از آن چه انتظار می رفت محقق شود.

fararu.com
  • 15
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر