سه شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۹
۱۹:۳۷ - ۰۸ آبان ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۸۰۰۰۸۴
مجله خودرو

فیلم/ اولین خودروی پرنده در اروپا

شرکت هلندی پال – وی از دریافت مجوز پرواز و حرکت خودروی پرنده جدید خود به نام لیبرتی خبر داده است که نخستین خودروی پرنده تولیدی و دارای مجوز جهان لقب گرفته است.

لیبرتی با استفاده از سه چرخ بر روی زمین حرکت می کند و اتحادیه اروپا مجوز پرواز و حرکت آنرا در کشورهای عضو صادر کرده است.

خودروی پرنده مذکور به صورت دونفره طراحی شده و شرکت سازنده مدعی است از بیست سال پیش تلاش برای طراحی و ساخت آنرا شروع کرده است. لیبرتی دارای بال های تاشو است که در زمان حرکت خودرو بر روی زمین در کنار دم آن جمع می شوند. تعداد زیادی چرخ دهنده هم برای باز و بسته کردن بال های این خودرو در نظر گرفته شده است.

خودروی یادشده برای حرکت بر روی زمین، دارای یک موتور با قدرت ۱۰۰ اسب بخار است. حداکثر سرعت این خودرو بر روی زمین به ۱۶۰ کیلومتر در ساعت میرسد و شتاب صفر تا صد آن نیز کم تر از نه ثانیه است.

ولی در زمان تبدیل به خودروی پرنده، لیبرتی از موتور ۲۰۰ اسب بخاری و یک موتور چرخان بهره می گیرد که انرژی لازم برای افزایش ارتفاع آنرا تأمین می کند. این خودرو بعد از پیمودن حداکثر ۳۳۰ متر مسافت به هوا برمی خیزد و حداکثر سرعت آن در هوا به ۱۸۰ کیلومتر در ساعت می رسد.

این هواپیما حداکثر می تواند ۳۵۰۰ متر ارتفاع بگیرد و با پیمودن مسافتی ۳۰ متری بر روی زمین متوقف می شود. مخزن ۱۰۰ لیتری پروازی حداکثر ۴ ساعت و نیمه را در هوا ممکن می کند. این هواپیما برای پیمودن مسافتی حداکثر ۵۰۰ کیلومتری مناسب است. البته مخزن سوخت ۱۰۰ لیتری حرکت این خودرو بر روی زمین به میزان ۱۳۱۵ کیلومتر را با یک بار سوخت گیری ممکن می کند. آماده کردن این خودرو برای پرواز بر روی زمین تنها چند دقیقه طول میکشد و قیمت آن هنوز اعلام نشده است.

  • 14
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
بیشتر بخوانید:
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر