پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲
۰۹:۱۹ - ۰۷ دي ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۰۰۰۶۹
مجله خودرو

فیلم/ رونمایی از خودروی پرنده شرکت چینی Aeroht

خودرو پرنده ۱۴۰ هزار دلاری شرکت Aeroht تا سال ۲۰۲۵ عرضه می‌شود.

این خودرو اکثر زمان خود را در جاده می گذراند و در صورت نیاز، با فشردن یک دکمه به پرواز درخواهد آمد.

شرکت خودروسازی چینی Aeroht که در زمینه تولید خودروهای پرنده تخصص دارد، از برنامه های خود برای تولید یک خودرو پرنده جدید تا سال ۲۰۲۵ خبرداد که میتواند با فشردن یک دکمه ساده، با کمک مجموعه ای از روتورها به هوا پرواز کند و ترافیک را به این طریق دور بزند. انتظار میرود این خودرو که تاکنون دو پرواز آزمایشی خود را پشت سر گذاشته، با قیمت ۱۴۰ هزار دلار وارد بازار شود.

با افزایش تعداد خودروها در شهرها، مشکلات ترافیکی گسترده ای در سراسر جهان بوجود آمده است. در حالی که رویکردهایی مانند ایجاد تونل های زیرزمینی توسط شرکت بورینگ متعلق به ایلان ماسک برای حل این موضوع انجام شده است ، به نظر نمی رسد که مشکلات ترافیکی از بین برود و به همین دلیل، نسل جدیدی از مبتکران می خواهند خودروهایی بسازند که قابلیت پرواز دارند.

مفهوم خودرو پرنده کاملاً با مفهوم هواپیمای کوچک برخاست و فرود عمود (VTOL) که می تواند ۴ تا ۵ مسافر را در مسافت های کوتاهی حمل کند، هم پوشانی دارد. با این حال، چشم انداز Aeroht به یک تاکسی پرنده اشاره ندارد و خودرویی را شامل می شود که می تواند در صورت نیاز پرواز کند، در حالی که بیشتر وقت خود را در جاده می گذراند. همچنین این خودرو بیشتر از این که صرفاً یک مفهوم باشد، قبلاً دو پرواز نمایشی عمومی خود را انجام داده است.

Aeroht تنها شرکتی در جهان نیست که به این مفهوم فکر کرده است. با این حال، در حالی که بیشتر مفهوم های مربوط به خودرو پرنده شامل VTOL هایی می شود که فقط می توانند از زمین بلند شوند و فرود بیایند، خودرو Aeroht قرار است ۹۰ درصد از زمان خود را در جاده بگذراند و در صورت نیاز، فقط زمان کوتاهی را در حال پرواز کردن باشد.

همین امر باعث شده، در حالی که انتظار میرود eVTOLها بیش از یک میلیون دلار قیمت داشته باشند، خودروی پرنده Aeroht بتواند با حداقل قیمت ۱۴۰ هزار دلار وارد بازار شود و همچنین در اوایل سال ۲۰۲۵ به تولید برسد.

به گفته تحلیلگران، انتظار میرود ارزش بازار حمل و نقل شهری تا سال ۲۰۴۰ به ۱ تریلیون دلار برسد. مفهوم eVTOL در دهه گذشته پیشرفت های بزرگی داشته است و احتمالاً ایده اصلی محسوب می شود که این صنعت را به جلو می برد. علاوه بر Aeroht، شرکت های زیاد دیگری هم در ایالات متحده و هم در چین وجود دارند که تصمیم دارند به تسلای این بازار تبدیل شوند.

  • 10
  • 1
۵۰%
بیشتر بخوانید:
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر