دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
۱۴:۴۱ - ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۳۰۰۱۶۰
مجله خودرو

فیلم/ رونمایی از هیوندای سانتافه ۲۰۲۱

حدود ده روز پیش بود که هیوندای با انتشار تیزری از نمای روبروی سانتافه، از معرفی نسخه فیس لیفت این کراس اوور پرفروش در آینده نزدیک خبر داد. حال این اتفاق رخ داده و کره ای ها از مدل ۲۰۲۱ سانتافه بطور رسمی پرده برداری کرده اند.

نسل کنونی هیوندای سانتافه در فوریه ۲۰۱۸ معرفی شده؛ هر چند زمان زيادي از آن تاریخ نگذشته و مدل فعلی هنوز بروز و تازه نفس است، ولی خودروساز کره ای تصمیم گرفته با ارتقای نمای ظاهری و مشخصات فنی، کراس اوور سایز متوسط خود را با قدرت رقابت پذیری بیشتری راهی میدان کند.

برخلاف سایر خودرو سازان که در مدل های فیس لیفت بیشتر بر تغییرات ظاهری و ارتقای مواد بکار رفته تمرکز می کنند، هیوندای در سانتافه ۲۰۲۱ دست به اقدامی متفاوت زده و این اتومبیل را بر مبنای پلتفرمی جدید توسعه داده است.

همان طور که پيشتر به اطلاعتان رسانده ایم، فیس لیفت سانتافه طبق نسل سوم پلتفرم اختصاصی شرکت هیوندای تولید خواهد شد. به گفته هیوندای، این پلتفرم از لحاظ عملکرد، میزان مصرف سوخت، هندلینگ و ایمنی در سطح بالایی قرار داشته و امکان نصب پیشرانه های برقی شده در آن وجود دارد.

هیوندای ادعا می کند به لطف پلتفرم جدید، سانتافه ۲۰۲۱ در تصادف های به اصطلاح شاخ به شاخ ضربه را بهتر جذب نموده و میزان کمی از اثر برخورد به کابین منتقل می شود؛ همینطور مقاومت کابین نیز افزایش پیدا کرده و در برخوردها کمتر شکل اولیه خود را از دست می دهد.

تغییرات ظاهری هیوندای سانتافه ۲۰۲۱ در نمای رو به رو را میتوان گسترده توصیف کرد. جلوپنجره این ماشین رشد ابعاد چشمگیری را تجربه کرده و اینک کل عرض خودرو را فرا گرفته است، ضمن این که الگوهای موجود چهره ای خشن تر را ایجاد کرده اند. این الگوها بسته به تریم متفاوت از هم‌دیگر هستند.

به موازات جلوپنجره، در شکل چراغ های اصلی و روشنایی در روز فیس لیفت سانتافه هم بازنگری هایی صورت گرفته است. چراغ های روشنایی در روز هیوندای سانتافه ۲۰۲۱ همانند محصولات ولوو اینک گرافیکی مشابه با حرف T دارند، چراغ های اصلی هم با جلوپنجره ادغام شده و ساختاری یکپارچه ایجاد کرده اند.

در نمای عقب دامنه تغییرات محدودتر احساس می شود. بازطراحی چراغ های اصلی و اتصال آن ها با یک نوار نورانی و همچنین ساده تر شدن شکل سپر را میتوان واضح ترین تغییرات این بخش دانست؛ ضمن این که روی سپر نیز یک چراغ شب رنگ سرتاسری دیده می شود. مجموعه این تغییرات سانتافه ۲۰۲۱ را عریض تر از قبل نشان می دهند.


در درون کابین بازطراحی کنسول میانی و نمایشگر سیستم اینفوتینمنت شاخص ترین موردی است که جلب توجه می کند. کنسول میانی حالا با شیب ملایم تری به بخش میانی داشبورد متصل شده و روی خود دکمه های متعددی را برای کنترل گیربکس، انتخاب حالت رانندگی و مدیریت امکانات مختلف دارد. برای رانندگی با سانتافه ۲۰۲۱ حالت های گوناگونی تعریف شده که عبارتند از شن، برف و گل، اقتصادی، راحت، اسپرت و مد هوشمند. مد هوشمند بطور خودکار سبک رانندگی را تشخیص داده و بهینه ترین حالت را انتخاب می کند.


به دلیل بهره گیری از سیستم تعویض با سیم (shift- by- wire)، خبری از اهرم کنترل گیربکس و تعویض دنده روی کنسول میانی نبوده و این اهرم جای خود را به چند دکمه داده است.

سیستم اینفوتینمنت هیوندای سانتافه ۲۰۲۱ از طریق نمایشگر ۱۰.۲۵ اینچی لمسی مدیریت می شود. برای ارایه اطلاعات موردنیاز راننده هم اکنون از یک پنل کاملا دیجیتال ۱۲.۳ اینچی در پشت فرمان استفاده شده است. هیوندای می گوید کیفیت کابین فیس لیفت سانتافه ارتقاء پیدا کرده و بخش های مختلف دارای پوششی نرم هستند.

علاوه بر مواردی که برشمردیم، هیوندای ادعا دارد بخاطر سیستم عایق بندی بهتر، آرامش کابین نیز بهبود کرده و سرنشینان سانتافه ۲۰۲۱ سفرهای بهتری را تجربه خواهند نمود.

بر اساس برنامه ریزی ها فروش هیوندای سانتافه ۲۰۲۱ از سپتامبر امسال (شهریور ماه) در اروپا شروع خواهد شد. در مورد مشخصات فنی و قيمت‌گذاري این نسخه فعلاً اطلاعاتی در اختیار رسانه ها قرار نگرفته است.

  • 17
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر