۰۱:۵۵ - ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۱۱۰۰۵۱۱
مجله خودرو

فیلم/ صدای غرش جدیدترین شاهکار لامبورگینی!

شرکت لامبورگینی نیز درست مثل بسياري از شرکتهای دیگر،  برندهای زیرمجموعه ای را دارد که هر یک از آنها مسوولیت طراحی و تولید خودروهای مختلف و جدای از شرکت اصلی را بر عهده می گیرند. لامبورگینی اسکوآدرا کورس (Squadra Corse) هم یکی از همین شرکت هاست که مسوولیت ساخت خودروهای موسوم به موتوراسپرت و مسابقه ای خودروساز ایتالیایی را بر عهده دارد.

اینک این شرکت تصمیم دارد تا دامنه ساخت خودروهای خود را تا حدی گسترده تر کند که بتواند با توسعه مدل های جدید، درواقع دست به کاری بزند که احتمالا برخی ها موافقت نکنند که گاو خشمگین ایتالیا، قابلیت انجام دادنش را به خوبی دارد.

برای مثال، مدل خاص و منحصربه فرد SC18 Alston را در نظر بگیرید. این خودرو که تنها یک نمونه از آن به تولید رسیده است، درواقع همان اونتادوری بوده که با بسته های آئرودینامیکی جذاب و بدنه متفاوتی تولیدشده است و هدف از ساخت آن در سال ۲۰۱۸ نیز، فروش آن به اشخاص ثروتمند بوده است. خودروی مخصوص مسابقه شاسی بلند اوروس ST- X هم یکی دیگر از شاهکارهای برند اسکوآدرا کورس بوده که به راحت، میتواند حریفان خود را در پیست مسابقه، به چالش دعوت کند.

یک پروژه خاص دیگر که احتمالا بتوان آن را جذاب ترین و هیجان انگیزترین پروژه های این شرکت ایتالیایی دانست، طراحی و ساخت یک خودروی اسپرت قوی است که قرار است در زمین های مسابقه ای، آتش خشم خود را روی آسفالت پیاده کند. خودرویی که اکنون می دانیم، در زیر کاپوت آن، یک موتور ۶.۵ لیتری تنفس طبیعی اونتادور بعنوان قلب تپنده، پنهان است. این ابرخودروی تازه وارد با این موتور ۱۲ سیلندر، صحبت های تازه ای را برای گفتن، خواهد داشت.

همینطور طبق گفته ها،  قرار است خودروی مسابقه ای جدید لامبورگینی، باقدرت بی نظیر ۸۳۰ اسب بخار و بدون کمک هیچ سیستم توربوشارژ یا تقویت کننده های الکتریکی، قدرت خود را به زیرپای راننده منتقل کند. این قدرت حتی از قدرت فوق العاده خوب ۸۱۹ اسب بخار لامبورگینی سیان FKP 37 که نخستین خودروی هیبرید و قدرتمندترین خودروی جاده ای این شرکت به حساب می آید نیز بالاتر است.

همینطور، شاخه موتوراسپرت لامبورگینی قول داده است که این خودروی مسابقه ای، مولفه ها و ویژگی هایی را داخل خود دارد که آنرا از دیگر ساخته های جاده ای لامبورگینی، به خوبی جدا و متمایز می کند. مواردی مثل، باله عقب بزرگتر ، کاپوت مسابقه ای با دو عدد ورودی هوا، دریچه های هوایی برای افزایش ضریب آئرودینامیک روی سقف ماشین، استفاده از فیبر کربن در بدنه و آلومینیوم در فریم جلویی خودرو، همگی از موارد متمایزکننده ای هستند که تازه ترین ساخته مسابقه ای این شرکت را، یک حرف تازه به حساب می آورند.

همینطور جدای از موارد مربوط به قدرت و سرعت و ضریب آئرودینامیک، این شرکت سعی کرده تا استانداردهای مربوط به ایمنی را نیز تا حد بالایی رعایت کرده و حتی از یک سیستم بدیع و تازه دیفرانسیل خود- قفل شونده استفاده کرده است که توانایی رانندگی و هدایت ماشین در سرپیچ های مسابقات را تا حد چشمگیری بالا می برد.

این ها همگی اطلاعاتی هستند که تا به حال، از زبان گزارشات و هواداران این برند گفته شده اند؛ ولی هنوز مشخص نیست که آیا باتوجه به قدرت بالا و موارد آئرودینامیک، آیا تازه وارد لامبورگینی از اونتادور SVJ سریعتر خواهد بود یا خیر. حال برای پاسخ به این پرسش، احتمالاً باید تا پایان امسال میلادی صبر کرد تا ویژگیهای کامل آن رونمایی شود.

  • 9
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
شاید از دست داده باشید