پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
۱۷:۴۵ - ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۱۰۴۹۸
مجله خودرو

فیلم/ خط تولید پورشه ۹۱۱؛ 'نظم و کیفیت بالا' رمز موفقیت برزگ‌ترین خودروساز جهان

روند مونتاژ این خودرو که با یک پوسته آغاز می شود و با خارج شدن محصول نهایی از خط تولید پایان می یابد، دو روز طول می کشد.

ساخت پورشه ۹۱۱ کار کوچکی نیست و روند مونتاژ این خودرو که با یک پوسته آغاز می شود و با خارج شدن محصول نهایی از خط تولید پایان می یابد، دو روز طول می کشد. شرکت پورشه به تازگی و برای اولین بار ویدیویی تایم لپس را ارائه کرده که کل فرآیند تولید را با تمرکز بر یک دستگاه ۹۱۱ جی تی۳ خاص، بخشی از برنامه "رنگ به نمونه" (Paint to Sample)، به تصویر می کشد.

با ده ها گزینه مختلف برای انتخاب، طیف وسیعی از ترکیب های ممکن به معنای آن است که مشاهده یک جفت خودرو ۹۱۱ مشابه بسیار نادر است. انتخاب رنگ نقش بزرگی در سفارشی سازی خودروهای پورشه بازي می کند.

برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده و بهبود سهولت دسترسی برای مشتریان، برنامه Paint to Sample پورشه در اواخر سال ۲۰۲۱ بروزرسانی شد تا ظرفیت آن افزایش یابد. اکنون بیش از ۱۶۰ گزینه رنگ از پیش تائید شده در کاتالوگ فعلی پورشه موجود است.

کارخانه زوفن هاوزن، جایی است که مدل های ۹۱۱، ۷۱۸ و تایکان از خط تولید پورشه خارج می شوند. پیش از مونتاژ ۱۱۷ مرحله ای، شاسی ۹۱۱ بیش از یک روز را برای آماده سازی در بخش های بدنه و سالن رنگ سپری می کند.

پیش از ورود به سالن رنگ، بدنه چربی زدایی شده، یک پوشش فسفاته دریافت کرده و یک فرآیند الکتروشیمیایی را سپری می کند که بیشتر برای محافظت دربرابر خوردگی کاربرد دارد. طی فرآیند اعمال پوشش، بدنه در حوضچه ای که با رنگ الکتروفورتیک و آب دیونیزه پر شده غوطه ور می شود. برای رسیدن به پوشش مطلوب بدنه حول محور خود چرخش می کند.

سپس، پرایمر، پوشش پایه، و پوشش شفاف روی بدنه و پنل ها اعمال می شود، این در شرایطی است که رنگ استاندارد با استفاده از حدود ۴ لیتر مایع در سه مرحله اعمال می شود. پرایمرها بر اساس رنگ نهایی انتخاب می شوند و رنگ های روشن نیازمند پرایمر روشن و رنگ های تیره نیازمند پرایمر تیره هستند. لایه رنگی که رنگ درخواستی را ارائه می کند تا ۳۰ میکرومتر ضخامت دارد.

پوشش شفاف، لایه نهایی و ضخیم ترین لایه است که بین ۳۰ تا ۵۰ میکرومتر ضخامت دارد. خودرو رنگ شده سپس در بیشینه دمای ۲۰۰ درجه سلسیوس برای بیش از دو ساعت و ۳۰ دقیقه خشک می شود.

پورشه ۱۷ رنگ استاندارد را برای نمای بیرونی پورشه ۹۱۱ ارائه می کند. ولی با برنامه Paint to Sample بیش از ۱۰۰ رنگ از پیش تایید شده اضافی جدا از گزینه های استاندارد برای مدل های ۹۱۱ یا ۷۱۸ در دسترس هستند.

اگر مشتری به دنبال رنگی جدید و خاص تر باشد میتواند از طریق برنامه Paint to Sample Plus تقاضای خود را ارائه کند. این برنامه در حال حاضر فقط برای خودروهایی که در کارخانه زوفن هاوزن پورشه تولید می شوند – ۹۱۱، ۷۱۸، تایکان – در دسترس است و توسعه رنگ حداقل پنج ماه زمان می برد.

پس از آن، مشتری و رنگ درخواستی وی در پایگاه داده رنگ پورشه ثبت میشوند و رنگ جدید به گزینه های از پیش تائید شده در برنامه Paint to Sample اضافه می شود.

asriran.com
  • 13
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر