جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
۱۷:۳۳ - ۲۹ آذر ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۹۰۴۷۳
دیجیتال

فیلم/ معرفی نخستین کتاب واقعیت افزوده NFT جهان

نخستین کتاب هنر واقعیت افزوده ان اف تی جهان به نام Prosthetic Reality V2 عرضه شد.

در دیزاینر کان ۲۰۲۱، گردهمایی سالانه هنر و طراحی، سوتو (Sutu) که یک طراح تعاملی، تهیه کننده واقعیت افزوده و هنرمند کتاب های مصور است، نخستین کتاب هنر واقعیت افزوده ان اف تی جهان به نام Prosthetic Reality V2 را عرضه کرد که برخی از آواتارهای آینده نگر وی از مجموعه "نیونز" (Neonz) نیز در آن ارائه شده اند.

سوتو پر کردن شکاف بین رسانه های سنتی و فناوری های جدید را برای بیان داستان ها و ایجاد انقلابی در هنر هدف قرار داده است. کتاب Prosthetic Reality V2 پروژه ای است که با همکاري آی جک (EyeJack)، اپلیکیشن و بستر واقعیت افزوده که در زمینه مدیریت و توزیع هنر افزوده تخصص دارد، شکل گرفته و با ارائه هنر افزوده از بیش از ۶۰ هنرمند، انیماتور و طراح صدا، استعدادهای فراوانی را در دنیای بلاک چین به تصویر می کشد.

سوتو با الهام از خلاقیت این جامعه هنرمندان قصد ایجاد پروژه ای برای به نمایش گذاشتن آثار هنری آن ها را داشت.

سوتو از چند خالق که آثار هنری شان برای او تحسین برانگیز و الهام بخش بود دعوت کرد و آثار ارسالی را در معرض دید عموم قرار داد تا هر کسی بتواند در پروژه شرکت کند. مجموعه نهایی هنر ان اف تی (توکن های غیرقابل تعویض) طیف گسترده ای از هنرمندان از سراسر جهان را نمایندگی می کند که سبک هایشان از انیمیشن های سنتی کشیده شده با دست تا هنر مولد هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) را شامل می شود که تنوع هنر و هنرمندانی که در فضای دیجیتال همگرا میشوند را به نمایش می گذارد.

در میان آثار هنری ان اف تی در کتاب Prosthetic Reality V2 منتخبی از مجموعه نیونز سوتو – پروژه ای جداگانه که شامل ۱۰ هزار آواتار منحصر به فرد طراحی شده با الهام از فرهنگ سایبری می شود – ارائه شده است. این مجموعه که در ماه اکتبر بطور کامل بفروش رسید نخستین پروژه پاک NFT 10k در بلاک چین تزوس (Tezos) است.

مجموعه نیونز نخستین گام در خلق "سوتوورس" (Sutuverse) – متاورس خود سوتو که برای باز کردن پتانسیل کامل این فناوری طراحی شده، در شرایطی که جامعه ای جذاب برای حامیان هنر و هنرمندان ایجاد می کند – است.

سوتو بعنوان مغز خلاق جنبش Conscious Crypto Creator که توسط Arts Help، ناشر پیشرو هنر دیجیتال در جهان، شکل گرفته است به ساختن آینده هنر روی بستری از پایداری باور دارد. از آنجایی که سوتو پروژه هایی مانند Prosthetic Reality V2 و سوتوورس را دنبال می کند، یکی از اهداف اصلی وی نشان دادن این است که نه تنها امکان داشتن زندگی ان اف تی روی یک بلاک چین جایگزین وجود دارد ، بلکه میتوان دنیای هنر دیجیتال را به فضایی در دسترس تر برای هر کسی که می خواهد در آن حضور داشته باشد، تبدیل کرد.

در شرایطی که فناوری بلاک چین که انرژی کمتری مصرف می کند و موانع مالی را از بین می برد، از قبل وجود دارد، مارکت پلیس ان اف تی همچنان تحت سلطه فناوری های ناپایدار است که به منبع عظیمی از انتشار دی اکسید کربن تبدیل شده اند.

به گفته سوتو، اگرچه آن ها در مورد مهاجرت به فناوری های پایدارتر صحبت می کنند، ولی سال هاست صحبت در این زمینه ادامه دارد و احساس می کنم دیگر نباید منتظر بمانیم.

با ذهن های خلاقی مانند سوتو و جنبش هایی با ذهینت پایداری مانند Conscious Crypto Creator دیگر لازم نیست منتظر بمانیم. آینده هنر میتواند این گونه شکل بگیرد و هنرمندان و مبتکران در سراسر جهان در کنار هم برای ساختن فضایی کار می کنند که هم برای هنرمندان و به همان اندازه برای سیاره زمین نیز خوب است.

asriran.com
  • 19
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر