جمعه ۰۲ مهر ۱۴۰۰
۱۷:۰۴ - ۲۷ تير ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۴۰۴۰۷
دیجیتال

فیلم/ نوک انگشت؛ شارژر بعدی تلفن همراه

دانشمندان یک وسیله پوشیدنی جدید توسعه داده اند که مانند گچ به دور انگشت می پیچد و میتواند رطوبت انگشت هنگام خواب را برداشت و از آن برای تولید برق استفاده کند.

دانشمندان یک نوار نازک و پوشیدنی ایجاد کرده اند که هنگام خواب از دست های مرطوب برق تولید می کند؛ این نوار رطوبت عرق را گرفته و آنرا به برق ذخیره شده تبدیل می کند. این به این دلیل است که انگشت بیش از سایر نقاط بدن غدد عرق دارد.

اگر هر یک از این نوار ها به یکی از ده انگشت دست متصل شوند، پس از ده ساعت برق موردنیاز برای یک روز یا معادل ۴۰۰ میلی ژول تامین می شود؛ این دستگاه مجهز به الکترود ها یا هادی های الکتریکی است که از کف کربن ساخته شده و هرگونه عرق دست را جذب می کنند.

نمونه اولیه این دستگاه در حال حاضر فقط قطره ای از نیرو را ذخیره می کند و بدین ترتیب تأمین انرژی یک تلفن هوشمند حدود سه هفته طول میکشد، ولی توسعه دهندگان از دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو امیدوارند که در آینده ظرفیت را افزایش دهند.

دانشمندان این پروژه توضیح می دهند، اکثر دستگاه های پوشیدنی که برق تولید می کنند نیازمند فعالیت و تحرک فرد هستند؛ فرد باید ورزش شدید انجام دهد یا به منابع خارجی مانند نور خورشید (Sunlight) وابسته باشد، اما نوار جدید از یک سیستم غیرفعال برای تولید برق از رطوبت در نوک انگشتان استفاده می کند، حتی اگر فرد کاملاً خوابیده یا بی حرکت نشسته باشد.

farsnews.ir
  • 10
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
بیشتر بخوانید:
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر