پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
۱۳:۱۹ - ۳۰ مهر ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۷۰۲۳۵
دیجیتال

سوپر بیس وی (SuperBase V) مشکل بی برقی می‌کند [+فیلم و تصاویر]

سوپر بیس وی (SuperBase V) راه حلی راحت و بدون استرس برای تامین انرژی خانه در مواقع اضطراري یا حتی بهتر از آن، فراهم کردن انرژی سبز برای کل خانواده است.

به گزارش عصر ایران، باتوجه به افزایش بلایای طبیعی و مواردی که ناشی از فعالیت های انسان هستند، نیاز به منابع برق اضطراري یا قابل حمل طی سالیان اخیر افزایش یافته است. جای شگفتی نیست که محصولات مختلفی برای پاسخ به این نیاز در سبک ها و اندازه های مختلف روانه بازار شده اند. در شرایطی که برخی محصولات میتوانند نیروی مورد نیاز یک یا چند دستگاه کوچک را تامین کنند، گزینه هایی نیز وجود دارند که مدعی تامین نیروی مورد نیاز یک خانه برای چند روز یا حتی چند هفته هستند.

سوپر بیس وی (SuperBase V) محصول شرکت زندور (Zendure) راه حلی راحت و بدون استرس برای تامین انرژی خانه در مواقع اضطراری یا حتی بهتر از آن، فراهم کردن انرژی سبز برای کل خانواده است.

هسته اصلی سوپر بیس وی را یک باتری نیمه جامد ۶.۴ کیلووات ساعتی شکل می دهد که این نوع باتری در مقایسه با باتری لیتیوم فسفات آهن (LiFePO4) مورد استفاده در بیشتر ایستگاه های نیروی قابل حمل امروزی، ۴۲ درصد انرژی بیشتر در هر پوند را ارائه می کند.

برای این وسیله کاربردی اپلیکیشن اختصاصی تلفن هوشمند نیز آماده شده که به راحتی می توان برنامه مصرف یا انرژی پلن شخصی را طراحی، بر میزان و شرایط مصرف انرژی ایستگاه شارژ مدیریت داشت.

افزون بر ظرفیت انرژی بالاتر به رغم اندازه یکسان باتری، باتری های نیمه جامد گزینه هایی ایمن تر، حتی زمانی که باتری آسیب دیده باشد، در نظر گرفته می شوند. سوپر بیس وی (مدل وی۶۴۰۰) در حال حاضر قادر به تامین نیرو برای طیف گسترده ای از لوازم خانگی است و پریزها و درگاه های مختلف که پشتیبان خروجی های ۱۲۰ ولت و ۲۴۰ ولت هستند را بطور همزمان ارائه می کند.

سوپر بیس وی (SuperBase V) از زندور (Zendure) 

همان طور که در تصاویر مشاهده می کنید امکان افزایش ماژول باتری پیشرفته که اصطلاحا باتری ماهواره ای نام دارد به ایستگاه شارژ اصلی در نظر گرفته شده است. با اضافه شدن ماژول های ۶.۴ کیلوات ساعتی در بالای سوپر بیس وی طرفیت آن دو برابر می شود، و اگر این میزان نیز کافی نیست، کاربر می تواند دو از دو ایستگاه شارژ به طور همزمان و حداکثر تا هشت باتری ماهواره ای را برای ظرفیت ۶۴ کیلووات ساعت با خروجی ۷۶۰۰ وات به هم پیوند دهد.

با توجه به میزان انرژی مصرفی خانواده، این سامانه می تواند برای بیش از یک هفته کاربر را از اتصال به شبکه برق سراسری بی نیاز کند. این مجموعه قدرتمند امکانات زيادي را در اختیار کاربر قرار می دهد و به عنوان نمونه می توان از آن برای شارژ یک خودرو تسلا مدل ۳ برای برد حرکتی ۲۷۲ مایل (۴۳۸ کیلومتر) استفاده کرد.

چنین باتری بزرگی امکان دارد نگرانی درباره مدت زمان شارژ کامل خود سوپر بیس وی را ایجاد کند، ولی ارقام در این زمینه جالب توجه هستند. با خروجی ای سی عادی، سوپر بیس وی میتواند حداکثر ۳۶۰۰ وات برداشت کند و طی حدود دو ساعت به طور کامل شارژ شود. با استفاده از شارژرهای ۳۶۰۰ وات سطح ۲ ئی وی در ایستگاه های شارژ نیز به کمی بیش از دو ساعت زمان نیاز خواهید داشت.

با استفاده از پنل های خورشیدی ۳۰۰۰ وات نیز میتوانید انرژی موردنیاز سوپر بیس وی را از منبعی سبز تامین کنید. برای شارژ این سامانه با استفاده از پنل های خورشیدی به حدود سه ساعت زمان نیاز خواهید داشت. اگر از نظر زمانی با محدودیت مواجه هستید، میتوان ترکیبی از شارژ خورشیدی با شارژ ای سی یا ئی وی را برای مجموع ورودی ۶۶۰۰ وات مد نظر قرار داد که مدت زمان شارژ را تقریبا به نصف و یک ساعت کاهش می دهد.

با وجود ظرفیت باتری زیاد و ویژگی های قدرتمند، سوپر بیس وی بگونه ای طراحی شده است تا استفاده و جابجایی آن آسان باشد. بطور خاص، سوپر بیس وی۶۴۰۰ دارای چرخ های عقب موتوردار است تا کاربر مجبور نباشد آن را تا ایستگاه شارژ همراه خود بکشد. راه اندازی این مجموعه نیز به سادگی صورت می گیرد.

سوپر بیس وی چیزی فراتر از یک منبع نیروی پشتیبان اضطراری است و یک سامانه مدیریت انرژی هوشمند محسوب می شود که به کاربر اجازه نظارت، مدیریت، و سفارشی سازی مصرف انرژی برای کمک به کاهش هزینه انرژی را می دهد. امکان اتصال این مجموعه به دستیارهای صوتی گوگل و آمازون نیز وجود دارد تا به راحتی از راه دور کنترل شود.

قیمت مدل مجهز به باتری ۶.۴ کیلووات ساعت برابر با ۶۹۹۹ دلار پیش بینی شده است. زندور یک مدل پایه با باتری ۴.۶ کیلووات ساعت نیز دارد که قیمت آن ۴۹۹۹ دلار است. البته در شرایط همکاری برای تامین مالی پروژه این قیمت ها با تخفیف حدود ۵۰ درصد قابل ثبت سفارش است.

  • 10
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
X