دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲
۱۹:۳۶ - ۱۸ تير ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۴۰۳۲۹
دیجیتال

فیلم/ تولید نازک ترین ساعت مکانیکی جهان

ریچارد میل، فقط ۱۵۰ عدد از ساعت بسیار نازک فراری را تولید خواهد کرد که رکوردهای مختلفی را در اختیار دارد.

در ماه مارس ۲۰۲۲، شرکت بولگاری، فعال در زمینه تولید محصولات لوکس، با معرفی ساعت اوکتو فینیسیمو الترا با ضخامت فقط ۱.۸۰ میلی متر، رکورد نازک ترین ساعت مکانیکی جهان را به خود اختصاص داد. اما بنظر می رسد رقابت در این زمینه بسیار داغ است زیرا شرکت ریچارد میل طی همکاری با شرکت فراری ساعت ریچارد میل آر ام آپ- ۰۱ فراری (Richard Mille RM UP- 01 Ferrari) را معرفی کرده که با ضخامت ۱.۷۵ میلی متر، اکنون رکورد نازک ترین ساعت مکانیکی جهان را بخود اختصاص داده است.

این ساعت تولید محدود نه تنها نازک ترین ساعت مکانیکی جهان، بلکه یکی از قوی ترین نمونه ها با توانایی تحمل نیروی ۵۰۰۰ جی (نتایج تست های مقاومت متعدد تائید شده) و مقاوم در آب تا عمق ۱۰ متر است. ساختار قاب تیتانیومی گرید ۵ و مکانیزم موتور بازطراحی شده امکان معرفی محصولی چنین نازک را فراهم کرده اند. موتور ساعت آر ام آپ- ۰۱ فراری فقط ۱.۱۸ میلیمتر ضخامت دارد.

قاب ساعت آر ام آپ- ۰۱ فراری شکل مستطیلی دارد. تاج ساعت برای انتخاب و تنظیم گزینه های مختلف روی قاب ساعت قرار گرفته است. این تاج دارای دو ورودی سرامیکی سیاه برای محافظت از قاب در برابر سایش یا آسیب ناشی از آب است.

صفحه این ساعت نازک با پوششی از جنس کریستال یاقوت کبود محافظت می شود و دارای یک پوشش ضد بازتاب در هر سمت است. لوگوی فراری نیز اشاره ای به شخصیت مسابقه ای این اثر هنری مدرن منحصر به فرد دارد.

به گفته شرکت ریچارد میل، فقط ۱۵۰ عدد از ساعت بسیار نازک آر ام آپ- ۰۱ فراری (Ferrari) تولید خواهد شد. این ساعت خاص برچسب قیمت یک میلیون و ۸۸۸ هزار دلاری را یدک میکشد که سطح جزئیات و پیچیدگی ساخت چنین شاهکاری می تواند به راحتی قیمت هنگفت آنرا توجیه کند.

asriran.com
  • 17
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر