یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳
۱۹:۵۷ - ۰۳ بهمن ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۱۱۰۰۲۵
اقتصادی

بازار بزرگ تهران به دست چینی‌ها و بنگلادشی‌ها افتاد!

عضو هیات مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک با اشاره به رشد بی وقفه پوشاک قاچاق در بازار، گفت: متاسفانه بازار و صنعت پوشاک ایران در تصرف بنگلادش، چین و ترکیه است.

«مجید افتخاری» عضو هیات مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک در گفتگو با بازارنیوز پیرامون آمار پوشاک قاچاق در بازار و اظهار نظر برخی مسئولان درباره کاهشی شدن آن اظهار کرد: در حال حاضر بخش قابل توجهی از بازار پوشاک در دست کالای قاچاق قرار گرفته و نمی‌دانم اعدادی که از سوی برخی مسئولین مطرح می‌شود بر پایه چه اصل و اساسی قرار گرفته است.

متاسفانه در میان دستگاه‌های اجرایی دولت ارقام عجیب و غریبی درمورد پوشاک قاچاق تبادل شده و هر یک از آنها عدد مد نظر خود را برای این امر مهم بیان می‌کنند.

عضو هیات مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک متذکر شد: وزارت صمت، حجم بازار پوشاک را ۱۰ میلیارد دلار عنوان می‌کند، اما ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز عدد آن را ۵ میلیارد دلار می‌داند، اما با این حال آنچه که می‌توان گفت این است که پوشاک قاچاق سهم عظیمی از بازار را به خود اختصاص داده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر سهم قابل ملاحظه‌ای از پوشاک قاچاق موجود در بازار به کالا‌های استوکی تعلق دارد که از سمت کشور‌هایی اروپایی، بنگلادش و چین با یک دهم قیمت واقعی خود وارد ایران می‌شود. همین مسئله امکان رقابت تولیدات ایرانی با آن‌ها را به طور کامل از بین می‌برد.

افتخاری درباره حضور پر رنگ محصولات غیرقانونی بنگلادش، چین و ترکیه در بازار پوشاک ایران گفت: متاسفانه بازار و صنعت پوشک کشورمان به نوعی تبدیل به مستعمره این کشور‌ها تبدیل شده ، زیرا در حال حاضر بخشی از آن در اختیار محصولات چین، بخشی دیگر در اختیار پوشاک بنگلادش و قسمت دیگری از آن هم در اختیار البسه ترکیه‌ای قرار گرفته است.

۹۰eghtesadi.com
  • 19
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر