سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳
۲۰:۲۲ - ۱۹ تير ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۴۰۲۵۵
فوتبال ایران

اعتراض باشگاه استقلال به تصمیم داور در دیدار مقابل سایپا: پنالتی نبود؟/ کارشناسان داوری: هیچ پنالتی در نیمه اول رخ نداد

باشگاه استقلال تهران با انتشار صحنه مشکوک سرنگون شدن سبحان خاقانی در محوطه جریمه سایپا نوشت: پنالتی نیست؟

پنالتی استقلال مقابل سایپا سوخت؟

تصاویر تلویزیونی نشان می‌دهد برخورد صادق بارانی با مهدی قایدی درون محوطه جریمه سایپا باید خطای پنالتی اعلام می شد اما داور بازی دستور به ادامه مسابقه داد.

کارشناسان داوری: هیچ پنالتی در نیمه اول رخ نداد

کارشناس داوری فوتبال کشورمان گفت: در نیمه نحست دیدار تیم‌های سایپا و استقلال هیچ پنالتی رخ نداد.

نوید مظفری‌ در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درمورد عملکرد تیم داوری دیدار تیم‌های سایپا و استقلال اظهار داشت: تیم داوری بسیار مسلط عمل کرد. داور مسابقه هم در اکثر برخوردها به صحنه نزدیک بود و توانست به خوبی تصمیم بگیرد.

وی درخصوص صحنه‌هایی که استقلالی‌ها معترض بودند که داور باید به سود آنها پنالتی اعلام می‌کرد، گفت: هیچ کدام از صحنه‌ها خطا نبود و در مجموع هیچ پنالتی در نیمه اول رخ نداد.

کارشناس داوری فوتبال کشورمان عنوان کرد: تمام تصمیم‌های داور درست بود، غیر از دقیقه ۱۱ مسابقه که باید مهدی قائدی را به دلیل شبیه‌سازی با کارت زرد جریمه می‌کرد.

نیمه نخست دیدار تیم‌های فوتبال سایپا و استقلال با نتیجه تساوی بدون گل خاتمه پیدا کرد.

*

همچنین حیدر سلیمانی، کارشناس داوری در گفت‌وگو با ایسنا درباره داوری منصوریان در دیدار سایپا و استقلال گفت: داور قضاوت بدون ایرادی در این بازی داشت و با وجود صحنه‌های مشکوک فراوان، او تصمیم‌های درستی گرفت و قضاوت خوبی داشت.

او ادامه داد: در دقیقه ۷ استقلالی‌ها معتقد بودند که روی خاقانی خطا شده اما این بازیکن پایش را به مدافع حریف گیر داد و خطا نبود. در دقیقه ۱۰، برخوردی اتفاق نیفتاد و داور حتی می‌توانست برای شبیه‌سازی به قایدی کارت زرد دهد. در دقیقه ۲۰، خطای هندی به سود استقلال رخ نداد و برخورد توپ به دست بازیکن سایپا طبیعی بود. در دقیقه ۵۶، داور به درستی خطا را بیرون محوطه جریمه اعلام کرد و نیازی هم به اخراج نبود زیرا موقعیت استقرار مدافعان به‌گونه‌ای بود که موقعیت ۱۰۰ درصد گل نبود. در دقیقه ۷۵ اعلام پنالتی برای استقلال کاملا درست بود زیرا مدافع حریف پای قایدی را قیچی کرد.

  • 13
  • 7
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر