پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
۱۲:۲۴ - ۰۱ دي ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۱۰۰۰۰۵
فوتبال ایران

فیلم | غلامحسین پیروانی: به روح اباعبدالله همیشه به افشین توصیه میکنم کمتر جنجال کند

غلامحسین پیروانی سرمربی سابق شاغل در فوتبال حرف‌های جالبی را بر زبان آورد.

ورزش سه | شاغلام برای فوتبال‌دوستان نامی آشنا محسوب می‌شود؛ مربی محبوب و محجوب که برادر بزرگتر افشین و امیرحسین پیروانی است. این مربی باتجربه که همیشه با روحیات اخلاق خاص خود شناخته می‌شود، امروز در گفت‌وگو با برنامه ورزش و مردم صحبت‌های جالبی را بر زبان آورد.

پیروانی درباره بالا گرفتن جنجال‌ها در فوتبال ایران گفت: این برخوردهای عجیب فوتبال را که از تلویزیون نگاه می‌کنم، دل‌چرکین می‌شوم. من ۱۳ سال سرمربی فجرسپاسی بودم و ۴ سال روی نیمکت برق شیراز نشستم. یک اخطار نگرفتم و یک تذکر هم از داوران نگرفتم. شاعرمی‌گوید: «دور مجنون گذشت، نوبت ماست، هرکسی چند روز نوبت او است»

او ادامه داد: دربی چند روز است تمام شده؟ می‌بینم که مدام اطلاعیه می‌دهند. این پست و مقام‌ها برای آدم نمی‌ماند. کو منصور پورحیدری؟ کو جعفر کاشانی؟ کو ناصر حجازی؟ کو همایون بهزادی؟ ما باید درس بگیریم. این پست و مقام‌ها می‌گذرد. این بازی‌ها تمام می‌شود. من در همه عمرم سعی کردم دوست پیدا کنم و در محبت بدهکار مردم نشوم. باید کاری کنیم وقتی مربیگری تمام می‌شود، مردم احترام‌مان را نگه دارند.

شاغلام در بخشی از این مصاحبه به توصیه خود به افشین پیروانی اشاره کرد و گفت: من هر وقت به افشین (پیروانی) زنگ می‌زنم می‌گویم این‌قدر جنجال نکند. به او می‌گویم: «چو به گشتی طبیب از خود میازار، چراغ از بهر تاریکی نگهدار». به روح اباعبدالله همیشه به او و امیرحسین می‌گویم؛ این پست‌ها می‌گذرد.

پیروانی در پایان گفت: دیروز به دعوت یکی از شاگردانم به فیروزآباد رفتم تا یک بازی فوتبال را تماشا کنم. آخر بازی مربی تیم به‌خاطر زمان بطری را زمین کوبید. به من گفت به رختکن بروم اما نرفتم. گفتم شما الگو هستی، شاگرد من بودی. ما باید افتاده باشیم. ما الگوی مردم هستیم.

footballi.net
varzesh3.com
  • 9
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر