جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲
۲۰:۱۵ - ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۱۰۰۹۰
فوتبال ایران

بیانیه استقلال پس از جنجال‌های کرمان

فیلم | لگد زدن یکی از نیروهای انتظامی به 'ساپینتو' سرمربی استقلال

نزاع و زد و خورد ساپینتو با ماموران انتظامی در حین ورود به رختکن پس از اخراج

بیانیه استقلال پس از جنجال‌های کرمان

باشگاه استقلال ساعتی پس از پیروزی برابر مس کرمان در یک مسابقه پرحاشیه بیانیه‌ای درباره اتفاقات این مسابقه

 بیانیه باشگاه استقلال در واکنش به حواشی ورزشگاه باهنر کرمان در دقایق پایانی مصاف برابر مس کرمان به شرح زیر صادر شده است:

«مصاف امروز تیم‌های استقلال و مس کرمان با وجود اینکه با برتری ۳ بر ۲ شاگردان ریکاردو ساپینتو به پایان رسید، اما اتفاقات منحصربه‌فردی را هم در خود داشت.

از جمله این اتفاقات، می‌توان با استناد به کارشناسان داوری، به اشتباهات عجیب داور اشاره کرد. در مورد اول، داور برخورد واضح توپ با دست مدافع مس کرمان را پنالتی اعلام نکرد و در نیمه دوم هم خطای واضح پنالتی که روی روزبه چشمی رقم خورد را پنالتی ندانست. داور مسابقه همچنین از اخراج بازیکن مس به دلیل خطای شدید روی کوین یامگا هم چشم پوشی کرد.

با این حال، این همه ماجرا نبود و ریکاردو ساپینتو سرمربی استقلال در این بازی با دریافت دو کارت زرد اخراج شد که در هر دو کارت زرد این نیمکت‌نشینان تیم مس بودند که در محوطه فنی استقلال حضور پیدا کرده و با تحریک کادر فنی استقلال، شروع‌کننده اتفاقات حاشیه‌ای بودند.

همان‌طور که در تصاویر مشخص است، یکی از نیمکت‌نشینان تیم مس به سمت سرمربی استقلال حمله‌ور شده و‌ با دست به سینه او می‌زند و مشخص نیست که چرا داور به سرمربی استقلال کارت دوم را نشان داد.

باشگاه استقلال از ابتدا فصل با مشکلات متعدد داوری روبه‌رو بوده و به گواه کارشناسان، تیمی که از بیشترین اشتباهات داوری متضرر شده استقلال است.»

فرشید سمیعی از حمله فیزیکی توسط مامور به سرمربی استقلال انتقاد کرد:

بدیهی است حمله فیزیکی به سرمربی استقلال، از جانب هر که باشد به هیچ عنوان قابل گذشت نیست. ‌قانونگذار ما به هیچ فرد حتی  ضابط قضایی اجازه ضرب و شتم افراد ولو فرد متهم را نداده و درصورت حدوث آن بلافاصله دادسرای انتظامی ورود می‌کند. حال اینجا که فرد مضروب مربی فوتبال یک تیم باشگاهی با دهها میلیون نفر هوادار هست و طبق فیلم موجود، بی‌دلیل و بخاطر تعصب باشگاهی توسط افرادی مورد حمله فیزیکی و کلامی قرار می‌گیرد، متاسفانه بجای عذر خواهی سریع و رسمی از سوی ضارب، اعلام شد شخص مضروب  و ضارب از یکدیگر دلجویی کردند!! امری که بی تردید باعث شگفتی فیفا و afc خواهد شد. چراکه بی‌گمان همه منتظر برخورد قضایی با ضارب هستند

اطلاعیه استقلال: به احدی اجازه بی حرمتی نمی‌دهیم

به گزارش رسانه رسمی باشگاه استقلال، برخی صحنه‌های دیدار روز گذشته تیم‌های استقلال و مس کرمان، از صحنه‌های زشت و ناپسند در فوتبال ایران بود.

در این مسابقه هم اشتباهات فاحش و پرتعداد داوری رخ داد که اثر مستقیم روی نتیجه بازی داشت و حق استقلال ضایع شد، و هم از جانب نیمکت تیم مس کرمان حواشی و اتفاقات ناپسندی رخ داد که منجر به تغییر مسیر مسابقه و شروع نا آرامی‌ها بود. به همین دلیل ارائه توضیحاتی از سوی باشگاه استقلال ضروری است:

۱- به نظر می‌رسد برخی نیمکت نشینان تیم مس کرمان از ابتدای بازی به دنبال جنجال آفرینی و تحریک سرمربی استقلال بودند. کاملا غیر طبیعی است که یک عضو کادرفنی مس پس از گل اول این تیم، با طی کردن مسیر ۷۰ متری از نیمکت مس به آن سوی زمین و سمت نیمکت استقلال آمد و برخورد او با ساپینتو، منجر به جر و‌ بحث و اخطار اول به سرمربی استقلال شد.

۲- حرکت زشت مربی مس کرمان و برخورد فیزیکی او با ریکاردو ساپینتو از صحنه‌های تلخ بازی و نشان دهنده بی احترامی به سرمربی تیم مهمان است. چگونه یک مربی به خود اجازه می‌دهد از سمت نیمکت خودشان به محوطه فنی رقیب بیاید و ضمن حمله به ریکاردو ساپینتو، با دست به سینه سرمربی تیم رقیب بزند؟! این رفتار در حد لیگ برتر ایران هم نیست و دلیل اصلی اتفاقات حاشیه‌ای دیروز بود. جالب این که با وجود این بی حرمتی‌ها و باختن نتیجه و اخلاق، طلبکار هم هستند و حقایق را وارونه جلوه می‌دهند. تصاویر اتفاقات حاشیه‌ای بازی، به طور کامل گویا و بیان کننده همه مسائل هست و این که سرمربی استقلال، شروع کننده هیچ اتفاقی نبود.

۳- باشگاه استقلال ضمن محکوم کردن رفتارهای زشت و دور از شان فوتبال که توسط برخی اعضای تیم مس کرمان و عوامل حاضر در ورزشگاه رخ داد، این اتفاقات را به شدت محکوم کرده و از این افراد به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال شکایت می‌کند. انجام رفتارهای زشت و تحریک آمیز و بعد ژست طلب کار گرفتن و مظلوم نمایی و فرافکنی، در فوتبال قدیمی شده و متعلق به دهه‌ها قبل است اما به نظر برای برخی‌ها بدنامی بهتر از گمنامی است و قصد دارند ناکامی‌های خود را با این شیطنت‌ها به حاشیه ببرند.

۴- مدیرعامل باشگاه استقلال شب گذشته و جهت پیگیری اتفاقات ورزشگاه باهنر کرمان و در دفاع از حقوق تیم و سرمربی خود، بلافاصله با فرماندهی محترم نیروی انتظامی کشور تماس گرفت و پس از گفت‌وگوهای انجام شده، قرار بر پیگیری این موضوع توسط نیروی انتظامی شد. باشگاه استقلال به طور تمام قد از سرمربی، اعضای کادر فنی و بازیکنان خود دفاع می‌کند و اجازه هیچ گونه هتک حرمت و بی احترامی به خانواده بزرگ و پر افتخار استقلال را به احدی نخواهد داد.

حمایت اینستاگرامی مدیرعامل استقلال از ساپینتو

varzesh3.com
tasnimnews.com
  • 12
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۱۳
غیر قابل انتشار: ۱۵
جدیدترین
قدیمی ترین
اینجا ایرانه باکل دنیافرق داره استقلال باتوانایی خودش قهرمان شده درختی که ریشه داره هرچقدرهم بهش تبربزنی بازهم اصالتشو ازدست نمیده
با حمایت از فتح ا.. زاده و ساپینتو قرمز های خشک و افراطی و دشمن اس. اس را که در نظر سنجی هم رای به مقصر بودن ساپینتو داده اند. را ناامید کنید. بی وجدانی هم حدی دارد. لطفا چند بار فیلم حمله کمک مربی جعلی و تازه به دوران رسیده( شاید هم هنوز به دوران نرسیده) مس را نگاه گنید. بعد بگوئید کی مقصره. خدایا اخلاق و وجدان و انصاف و ادب و احترام به پیشکسوت و ... کجا رفته؟؟؟/ داور رسمی بازنسشته کشور
خیلی حرکت تیم مس بچه گانه وبی ارزش بود بااین کار بیش از پیش کرمان رو خراب کرد منم خودمم کرمانی هستم ولی این کارتیم مس واون سربازی که لگد به مربی استقلال زد بی ارزشی خودشون رو نشون دادن، من به یک کرمانی تزاین کار مس خیلی شرمند هستم واز سر مربی استقلال طلب بخشیش میکنم
مشاهده کامنت های بیشتر