سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳
۱۰:۰۴ - ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۱۰۰۵۰
فوتبال ایران

فیلم/ اظهارات جنجالی گل‌محمدی و هاشمی نسب در نشست خبری دیدار فولاد و پرسپولیس

نشست خبری یحیی گل محمدی و مهدی هاشمی نسب پس از دیدار فولاد و پرسپولیس جنجالی شد.

یحیی گل‌محمدی سرمربی پرسپولیس پس از شکست یک بر صفر تیمش مقابل فولاد خوزستان در هفته هفدهم رقابت‌های لیگ برتر اظهار کرد: اتفاقاتی که در طول ۹۰ دقیقه افتاد حال آدم را از فوتبال بد می‌کند. اسم این بازی را می‌توان فوتبال گذاشت؟

چرا بازی بدون تماشاگر شد؟

سرمربی پرسپولیس ادامه داد: یک سوال از مسئولان دارم و آن هم این است که چرا این بازی بدون تماشاگر شد؟ دلیلش این بود که اجازه بدهند کادر فنی حریف و افرادی که در جایگاه نشستند، صدایشان به داور برسد و بازی را خراب کنند و داد بزنند. تنها دلیلش همین بود و هیچ دلیلی وجود نداشت. اینجا که ساختار خوبی داشت، نمی‌دانم چرا بازی بدون تماشاگر شد!

خوزستان این‌قدر استعداد دارد که نیازی به حواشی ندارد

گل‌محمدی‌ افزود:‌ نتوانستیم فوتبال خوبی بازی کنیم. آن‌ها هم فوتبال بازی نمی‌کردند و ما هم با توجه به شرایطی که وجود داشت، سعی کردیم بازی بلند انجام دهیم. این بازی اصلا فوتبال نبود. نمی‌دانم فوتبال خوزستان این شکلی بود یا نه؟ من ۳ سال در این تیم بازی کردم. این استان این‌قدر استعداد دارد که احتیاجی به این حواشی و کارها ندارد. اتفاقاتی افتاد که حتی داور هم تحت تاثیر قرار گرفته بود. تن و بدن داور می‌لرزید. یک پنالتی هم از سوی داور نادیده گرفته شد. داور می‌ترسید سوت بزند.

اگر رفعتی نبود، جنگ می‌شد

گل‌محمدی تاکید کرد: نه عرضه داریم با تماشاگر بازی را برگزار کنیم نه بدون تماشاگر! من ماندم اگر آقای رفعتی ناظر بازی نبود، اینجا جنگ می‌شد. خد را شکر او در استادیوم بود و اجازه نداد اتفاقات بدتر از این رقم بخورد. من درباره بازی صحبتی ندارم. نمی‌دانم این لجن‌بازی و بازی کثیف آخر و عاقبتی برای این تیم دارد یا خیر. فقط می‌توانم به حال این مجموعه تاسف بخورم. 

سرمربی پرسپولیس اظهارکرد: حریف از اسپانیا مربی آورده است فقط داد می‌زند! فکر کنم معیار حضور در تیم، تُن صدا باشد. این مسئله جای تاسف دارد. نکونام از مربیان جوان و خوب و فنی است و احتیاجی به این نوع بازی ندارد. سه امتیاز نوش جان حریف اما کاش طوری بازی کنیم که فنی امتیاز بگیریم. ما فنی ۱۰ تا بازی هم ببازیم، درباره مسائل فنی صحبت می‌کنیم و نقاط ضعف خود را برطرف می‌کنیم و بیشتر کار می‌کنیم. وقتی بازی‌ها به این شکل باشد، باید به حال برگزارکنندگان و مسئولان نظم داخل استادیوم تاسف خورد.

خوشحالم داور جان سالم به در برد!

او در ادامه خاطرنشان کرد: صدایمان در نمی‌آید و نجابت به خرج می‌دهیم و به داوری احترام می‌گذاریم اما یک خیزش بدی درباره داوری و برنامه‌ بازی دارد شکل می‌گیرد. آقای مهدی (رئیس کمیته مسابقات) باید حواسش را جمع کند. ما خیلی چیزها را می‌بینیم و درک می‌کنیم اما آقای افشاریان (رئیس کمیته داوران) باید مراقب باشد. ما امتیازات بازی قبل را گرفتیم،‌ دلیل نمی‌شود درباره داوری صحبت نکنیم. البته ما صحبت نکردیم و احترام گذاشتیم. آقای موعود بنیادی‌فر از داوران خوب و باشخصیت ما است اما تحت تاثیر فضای ناامن استادیوم قرار گرفت و ترسیده بود. اگر آن صحنه برای ما پنالتی گرفته می‌شد، نمی‌دانم چه اتفاقی بدی برای بنیادی‌فر رخ می‌داد. خوشحالم که جان سالم از اینجا به در برد. اگر آن پنالتی را می‌گرفت، اتفاقات بدی برای او رقم می‌خورد.

با این شرایط چیزی جز آبرو ریزی پیش نمی‌آید

گل‌محمدی اضافه کرد: من به طور کلی امروز (جمعه)، فقط تاسف خوردم. گرفتن سه امتیاز با هر روش و شیوه‌ای ارزش ندارد. ما آمدیم از بازی و فوتبال لذت ببریم و برای هواداران و برای کسانی که بازی را نگاه می‌کنند، باید احترام قائل باشیم اما این احترام را در این بازی ندیدیم. این شیوه نادرستی در فوتبال است و اگر باب شود، اتفاقات خوبی برای فوتبال ما رقم نمی‌خورد و هیچ پیشرفتی در عرصه میزبانی نخواهیم داشت. در ایران به این مسائل اهمیت نمی‌دهند و فقط می‌خواهند به شکل دورهمی، یک لیگ برگزار کنند اما این مشکلات در آسیا دیده می‌شود و فکر نکنیم تمام می‌شود و می‌رود. آن‌ها رصد می‌کنند  و چیزی جز آبرو ریزی برای فوتبال ما پیش نمی‌آید. 

***

هاشمی‌نسب: چون پرسپولیس را بردیم، لجن هستیم؟

مهدی هاشمی‌نسب در نشست خبری بعد از بازی با پرسپولیس که با پیروزی یک بر صفر تیمش همراه شد، اظهار کرد: بازی خوبی بود و بازی را خوب شروع کردیم. می‌دانستیم از بازی چه می‌خواهیم و می‌دانستیم با صدرنشین لیگ و تیم قابل احترام پرسپولیس که بازیکنان ملی‌پوش در اختیار دارد، بازی داریم.

او ادامه داد: بازی را خوب شروع کردیم و به گل رسیدیم و در ادامه بازی را کنترل کردیم. اما در ۱۰ دقیقه پایانی، بازی احساسی شده بود، زیرا یک سری عوامل دست به دست هم داد که بازی احساسی شود. حریف فشار آورد اما از تک گل‌مان محافظت کردیم و بازی را بردیم. با این نتیجه هم تیم‌های بالای جدول را امیدوار کردیم و هم خودمان به جدول برگشتیم. از تک تک بازیکنان مان که با تمام وجود جنگیدند تشکر می‌کنم. یک روز به یادماندنی بود.

مربی تیم فوتبال فولاد خوزستان در واکنش به  تبریک روز تولدش از سوی یکی از خبرنگاران گفت: در این چند سال امروز یکی از بهترین هدیه‌ها را از بازیکنان باغیرت فولاد گرفتم و دست تک تک آن‌ها را می‌بوسم. امروز مردانه جنگیدند و تلاش کردند.

وی در واکنش به این سوال که آقای گل‌محمدی عنوان کرده است که بازی لجن بود، بیان کرد: در بازی‌های قبلی که این‌جا بازی می‌کردیم و تساوی می‌شد، در آخر مسابقه مربیان ما را بغل می‌کردند و به ما به می‌گفتند تیم فولاد خوب فوتبال بازی می‌کند اما الان چون بردیم تیم ما لجن شده است. امروز لجن بودیم و آیا وقتی مقابل  ۶۰ تا ۷۰ هزار نفر تماشاگر در ورزشگاه آزادی به تیم ما و آقای نکونام فحاشی کردند، آن‌جا هم لجن بودیم که نتوانستند ما را ببرند؟ آیا در سوپرکاپ هم لجن بودیم؟ ما در سه تقابل با پرسپولیس هفت امتیاز گرفته‌ایم. به هر حال صحبت‌های‌شان قابل احترام است و هر کسی می‌تواند نظر خودش را بدهد.

او در واکنش به سوال خبرنگاری در این باره که آقای گل‌محمدی عنوان کرده است بازی بدون تماشاگر شد که عده‌ای به ورزشگاه بیایند و هو بکشند، گفت: ما از خدای‌مان بود که بازی با تماشاگر باشد.

varzesh3.com
isna.ir
  • 15
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر