سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳
۰۹:۲۵ - ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۶۰۴۱۵
فوتبال ایران

واکنش روزنامه AS اسپانیا به گل استثنایی ذوب آهن به استقلال خوزستان/ چه صحنه دیوانه‌کننده‌ای در لیگ ایران!

روزنامه آاس اسپانیا ویدیوی از لیگ برتر ایران منتشر کرده و تعجب خود را از آن نشان داده است.

یک پرتاب اوت منجنیق‌وار از نزدیکی نقطه کرنر در ورزشگاه غدیر اهواز آخرین گل هفته ناقص فوتبال ایران را زمینه‌سازی کرد. این پرتابی بود از نادر محمدی، مدافع نام‌آشنای سابق پیکان و ذوب‌آهن، که در حال حاضر بخشی از تیم محمد ربیعی است که امروز سه امتیاز شیرین را به حساب خود واریز کرد.

محمدی قبل‌تر به واسطه پرتاب اوت‌های بلندش در فوتبال ایران شناخته شده است. بازیکنی که با پشتک و وارو و در یک حالت عجیب پرتاب‌های اوت را بدل به سانترهای تیز و کشیده می‌کند ‌و این بخشی از ویژگی اوست که برخی از مربیان ایران را به خود علاقه‌مند کرده است.

محمد ربیعی در نشست مطبوعاتی از علی علیزاده، اوت‌انداز استثنایی سابق استقلال و پرسپولیس در دهه هشتاد، نام برد که در تیم مس رفسنجان مدیر ورزشی تیمش بود. علیزاده مهاجمی گلزن و تیزچنگ بود که با این استعداد خاص در فوتبال ایران چهره شد، اگرچه استعدادهای دیگری هم داشت. اوج کار او در دوران مربیگری صمد مرفاوی در استقلال بود که یکی از گل‌سازترین بازیکنان فوتبال ایران لقب گرفت. حالا سال‌ها بعد بازیکن دیگری پرتاب‌های اوت نزدیک به آن را در دستور کار خود قرار داده و به واسطه این در فوتبال ایران چهره شده است.

نادر محمدی بازیکن محبوب عکاس‌هایی است که دوست دارند از فوتبال صحنه‌های مهیج بگیرند چراکه شکل اوت انداختن او و پشتک وارویش قبل از پرتاب که با توجه به نیروی گریز از مرکز به توپ ارسالی او ضرب بیشتری می‌دهد خوراک تصاویری است که بشود از آن‌ها عکس‌های صفحه اولی درآورد.

او دیشب درحالی‌که همچنان نسبت ابن ویژگی خاصش در فوتبال متواضع به نظر می‌آمد درباره اینکه چگونه در پرتاب این اوت‌ها متبحر شده گفت که یازده سال ژیمناستیک کار می‌کرده و به همین دلیل می‌تواند این حرکت آکروباتیک را پیش از پرتاب اوت انجام دهد.

البته در فوتبال ایران بعضی از مربیان از اینکه از پرتاب اوت به عنوان یک تاکتیک برای گلزنی استفاده کنند چندان خوشحال نیستند، اما برای محمد ربیعی این یکی از چند روشی است که تیمش می‌تواند با آن به گل برسد و امروز توپ ارسالی محمدی درست بعد از دروازه‌بان استقلال خوزستان روی سر محمد قریشی فرود آمد که همیشه یک مدافع گلزن برای تیمش بوده است و این بار هم سه امتیاز حساس را برای تیمش به ارمغان آورد تا اولین پیروزی محمد ربیعی در دیدارهای رو در رو با سیروس پور موسوی با این پرتاب به دست بیاید.

وبسایت آاس اسپانیا با انتشار تصویر گل ذوب‌آهن نوشته است: "در یک لیگ رسمی پیروزی در دقیقه ۹۲ با یک‌پرتاب مرگبار و دیوانه‌کننده به دست آمد. این اتفاق در لیگ ایران رقم خورده و بسیار عجیب و غریب است."

varzesh3.com
  • 11
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر