پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲
۱۹:۵۹ - ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۲۰۳۲۵
فوتبال جهان

گزارش بازی آرسنال و کریستال پالاس ۱۴۰۱/۱۲/۲۸

فیلم/ خلاصه دیدار آرسنال ۴-۱ کریستال پالاس (هفته بیست و هشتم لیگ برتر انگلیس)

آرسنال امشب در خانه‌اش به راحتی از سد کریستال پالاس عبور کرد تا موقتا و با یک بازی بیشتر از منچسترسیتی اختلاف را با نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده‌اش به ۸ امتیاز برساند.

گزارش بازی آرسنال و کریستال پالاس ۱۴۰۱/۱۲/۲۸

آرسنال امشب در هفته بیست و هشتم لیگ برتر در خانه خود، ورزشگاه امارات، به مصاف کریستال پالاس رفت و با ارائه یک بازي برتر موفق شد با یک گل از گابریل مارتینلی، دو گل از بوکایو ساکا و یک گل از گرانیت ژاگا حریفش را ۴-۱ شکست بدهد.

نخستین موقعیت جدّي مسابقه در دقیقه ۱۸ نصیب آرسنالی ها شد. ساکا توپ را به روی دروازه پالاس سانتر کرد و توپ او بعد از برخورد به بازیکنان تغییر مسیر داد و در مقابل کاپیتان توپچی ها، مارتین اودگارد، افتاد اما شوت پای چپ او را جو ویت وورث، دروازه بان کریستال پالاس، مهار کرد.

توپچی ها در دومین موقعیتی که روی دروازه حریف ایجاد کردند به گل رسیدند. ساکا از جناح راست سانتری به درون محوطه جریمه ارسال کرد که در سمت مخالف به گابریل مارتینلی رسید. او وارد را از مقابل برداشت و با شوت زیبای پای چپ توپ را به گوشه سمت راست دروازه کریستال پالاس چسباند تا توپچی ها پیش بیفتند.

در دقایق بعدی آرسنال یک موقعیت دیگر به دست آورد که شوت اودگارد دقت لازم را نداشت و با اختلاف زیاد به اوت رفت.

ولی در دقیقه ۴۳ شاگردان آرتتا موفق شدند اختلاف را به دو گل برسانند. درحالی که آرسنال فشار خود را لحظه به لحظه بیشتر میکرد، ژاکا یک پاس عرضی خوب ارسال کرد که توپ او به صورت عرضی از مقابل دهانه دروازه عبور کرد، ولی به تروسار نرسید. ساکا این توپ را جمع کرد و بعد از یک و دو با وایت با ضربه کات داری که با پای چپ شلیک کرد به گل رسید.

نیمه اول گل دیگری نداشت و آرسنال این نیمه را با برتری ۲- ۰ به سود خود پایان داد و به رختکن رفت.

در دقایق اول نیمه دوم زاها، ستاره اصلی کریستال پالاس، بار دیگر در جناح چپ برای میزبان مشکل ساز شد. شوت پای چپ او اگر هوشیاری دروازه بان آرسنال، رمزدیل، نبود می توانست به گل تبدیل شود.

ولی دو دقیقه بعد از این موقعیت خطرناک کریستال پالاس ، آرسنالی ها به گل سوم رسیدند تا خیالشان از پیروزی عملا راحت بشود. گرانیت ژاکا در یک سوم آخر با تروسار یک و دو کرد و ستاره بلژیکی آرسنال پاس عمقی درخشانی ارسال کرد تا ژاکا با دروازه بان حریف تک به تک بشود. او توپش را به گوشه سمت راست دروازه فرستاد تا سومین گل آرسنال به نام او ثبت شود.

اما تیم فوتبال کریستال پالاس حاضر نبود دست ها را به علامت تسلیم بالا ببرد. در دقیقه ۶۳ اولیسه کرنر را از سمت چپ روی دروازه آرسنال ریخت. جفری شلاپ توپ را با سینه مهار کرد و از درون محوطه شش قدم با ضربه ای با پای چپ به تور دروازه آرسنال دوخت. به این ترتیب اختلاف بار دیگر به دو گل کاهش پیدا کرد.

چند دقیقه بعد زاها یک موقعیت عالی دیگر به دست آورد ، اما شوت او با فاصله ای بسیار اندک از تیر سمت راست دروازه آرسنال (.Arsenal F.C) بیرون رفت.

آرسنالی ها ولی بار دیگر به بازی مسلط شدند و در دقیقه ۷۴ اختلاف را به سه گل افزایش دادند. سردرگمی خط دفاعی کریستال پالاس به کیه ران تیرنی فرصت داد سانتری کم ارتفاع برای بوکایو ساکا ارسال کند تا او تک ضرب با ضربه پای چپ توپ را به کنج دروازه پالاس بفرستد.

بازي در نهایت با برتری ۴-۱ آرسنال به پایان رسید تا شاگردان آرتتا موقتا فاصله شان با منچسترسیتی را به ۸ امتیاز افزایش بدهند. آرسنال در حال حاضر از ۲۸ بازی ۶۹ امتیازی است و مقتدرانه در صدر جدول لیگ برتر ایستاده است.

varzesh3.com
  • 17
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر