شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱
۲۱:۳۱ - ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۳۰۰۱۵
فوتبال جهان

گزارش بازی آرسنال و اورتون تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۱

فیلم/ خلاصه دیدار آرسنال ۵-۱ اورتون (هفته پایانی لیگ برتر انگلیس)

آرسنال در دیدار خانگی مقابل اورتون موفق شد با نتیجه ۵-۱ به پیروزی برسد اما سهمیه لیگ قهرمانان را به دست نیاورد.

گزارش بازی آرسنال و اورتون تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۱

آرسنال و اورتون در چارچوب بازی های هفته پایانی فصل ۲۲-۲۰۲۱ لیگ برتر انگلیس به مصاف هم رفتند که شاگردان میکل آرتتا با ارائه نمایشی برتر، اورتون را با ۵ گل در هم شکستند.

با برد تاتنهام در برابر نوریچ، حتی این پیروزی برای آرسنال نیز نتوانست باعث صعود آنها به لیگ قهرمانان شود و فصل آینده شاهد حضور توپچی ها در لیگ اروپا خواهیم بود.

آرسنالی ها بازی را بهتر آغاز کردند و در دقیقه ۵ بود که روی ارسال تاوارس از سمت چپ، توپچی ها صاحب موقعیت شد اما مدافعان اورتون توپ را برگشت دادند و اودگارد هم نتوانست از توپ برگشتی استفاده کند.

برتری میزبان ادامه داشت و در دقیقه ۱۱، بعد از اینکه ضربه ادی انکتیا برگشت داده شد، مارتینلی صاحب موقعیت شد اما آسمیر بگوویچ با یک واکنش به موقع دروازه اورتون را نجات داد.

حملات آرسنال ادامه پیدا کرد و در دقیقه ۱۸، روی ارسال ژاکا بار دیگر انکتیا صاحب فرصت شد ولی ضربه او از بالای دروازه حریف به بیرون رفت.

دو دقیقه بعد اولین موقعیت جدی اورتون نصیب دمارای گِرِی شد اما رمزدیل با واکنشی به موقع ضربه والی او را دفع کرد.

در دقیقه ۲۵، برخورد توپ به دست ایووبی باعث شد تا داور نقطه پنالتی را نشان بدهد. البته داور ابتدا اعتقادی به پنالتی نداشت اما بعد از کمک گرفتن از VAR، یک پنالتی به سود میزبان اعلام کرد. مارتینلی پشت ضربه قرار گرفت و با فریب بگوویچ، حساب کار را ۱-۰ کرد.

برتری آرسنال بعد از این گل ادامه پیدا کرد و در دقیقه ۳۱ این تیم به گل دوم رسید. روی ضربه کرنر اودگارد بود که توپ با ضربه سر مارتینلی به انکتیا رسید و او هم با یک ضربه مطمئن کار را تمام کرد. 

چیزی نمانده بود که توپچی ها در دقیقه ۳۳ روی ارسال ساکا به گل سوم برسند اما ایووبی و هولگیت به هر ترتیب ممکن توپ را برگشت دادند.

در دقایق پایانی نیمه اول بازیکنان اورتون پیش کشیدند و یکی دو موقعیت خطرناک روی دروازه آرسنال ایجاد کردند تا اینکه سرانجام در سومین دقیقه از وقت های تلف شده، یکی از گل های خورده را جبران کردند. روی حرکت خوب کالورت لوین و ارسال دقیق ایووبی بود که دونی فن دبیک موفق شد دروازه آرسنال باز کند تا نیمه اول با نتیجه ۲-۱ به پایان برسد.

tarafdari.com
  • 13
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر