یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۳
۱۹:۳۱ - ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۱۰۰۹۰
فوتبال جهان

گزارش بازی آرسنال و لیدز ۱۴۰۲/۰۱/۱۲

فیلم/ خلاصه دیدار آرسنال ۴-۱ لیدز (هفته بیست و نهم لیگ برتر انگلیس)

آرسنال با برتری قاطع مقابل لیدزیونایتد فاصله‌اش با منچسترسیتی را در بالای جدول لیگ برتر دوباره به عدد ۸ رساند.

گزارش بازی آرسنال و لیدز ۱۴۰۲/۰۱/۱۲

ساعتی بعد از این که سیتی موفق شد با نتیجه ۴-۱ لیورپول را شکست بدهد، آرسنال هم توانست با همین نتیجه لیدز را از پیش رو بردارد تا کورس قهرمانی لیگ برتر همچنان گرم و پرهیجان دنبال شود.

آرسنالی ها بازی را بهتر آغاز کردند و در دقایق ابتدایی ابتکار عمل را در دست داشتند ولی نتوانستند موقعیت خاصی روی دروازه حریف ایجاد کنند. در دقیقه ۱۱ بود که روی ارسال ژاکا، این گابریل ژسوس بود که صاحب موقعیت شد، اما ضربه سر او از بالای دروازه لیدز به بیرون رفت.

در ادامه باز هم این آرسنالی ها بودند که بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشتند، اما حملات آنها به موقعیت خاصی منجر نمی شد و در مقابل بازیکنان لیدز به دنبال استفاده از ضدحملات بودند.

بازی با همین روند ادامه داشت تا اینکه در دقیقه ۳۳، این توپچی ها بودند که صاحب یک ضربه پنالتی شدند. گابریل ژسوس که درون محوطه جریمه لیدز صاحب توپ شده بود، بعد از این که یک بازیکن حریف را فریب داد، توسط لوک آیلینگ سرنگون شد و داور هم نقطه پنالتی را نشان داد. خود ژسوس پشت توپ قرار گرفت و در حالی که ایلان مسلیه به سمت راست شیرجه زد، توپ را به وسط دروازه کوبید و آرسنال را پیش انداخت.

بعد از این گل بازیکنان لیدز پیش کشیدند، ولی حملات آن ها به موقعیت خاصی منجر نشد و در نهایت نیمه اول با همان یک گل به پایان رسید.

نیمه دوم را آرسنال هجومی آغاز کرد و در همان ۱۰ دقیقه ابتدایی، دو بار به گل رسید. ابتدا در دقیقه ۴۷، روی یک حرکت از سمت چپ بود که ارسال تند و تیز گابریل مارتینلی روی تیر دوم به بن وایت رسید و او هم با یک بغل پای ساده کار را تمام کرد.

سپس در دقیقه ۵۵، لئاندرو تروسار که درون محوطه جریمه لیدز صاحب توپ شده بود، بعد از اینکه مدافعان حریف را بهم ریخت، گابریل ژسوس را در دهانه دروازه صاحب موقعیت کرد و او هم با یک ضربه محکم، اختلاف را به سه گل افزایش داد.

بازیکنان لیدز که چیزی برای از دست دادن نداشتند، پیش کشیدند و در دقیقه ۶۴، روی پاس راسموس کریستینسن، این برندن آرونسون بود که در موقعیت تک به تک با آرون رمزدیل قرار گرفت ولی ضربه او را دروازه بان آرسنال (.Arsenal F.C) به خوبی دفع کرد.

حملات بازیکنان میهمان ادامه پیدا کرد تا اینکه سرانجام در دقیقه ۷۴ ققل دروازه آرسنال باز شد. روی حرکت خوب جک هریسون بود که توپ با دخالت مدافعان آرسنال پشت محوطه جریمه به کریستینسن رسید و شوت محکم او با عبور از رمزدیل وارد دروازه شد.

بعد از این گل آرسنالی ها که خطر را احساس کردند، بار دیگر حملاتشان را از سر گرفتند و در دقیقه ۸۴ توانستند به گل چهارم برسد. سانتر عالی مارتین اودگارد درون محوطه جریمه به گرانیت ژاکا رسید و او هم با یک ضربه سر تماشایی، گل چهارم تیمش را به نام خود کرد.

در دقایق پایانی اتفاق خاصی روی دروازه ها رخ نداد و در نهایت بازی با برتری آرسنال ۴-۱ آرسنال به پایان رسید.

varzesh3.com
  • 14
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر