دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲
۰۷:۲۰ - ۰۹ آذر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۹۰۰۶۵
فوتبال جهان

گزارش بازی آرسنال و لانس ۱۴۰۲/۰۹/۰۸

فیلم/ خلاصه دیدار آرسنال ۶-۰ لانس (هفته پنجم لیگ قهرمانان اروپا)

ورزش سه | آرسنال موفق شد در دور پنجم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا مقابل لانس با نتیجه ۶-۰ به پیروزی برسد.

گزارش بازی آرسنال و لانس ۱۴۰۲/۰۹/۰۸

تیم آرسنال در ورزشگاه امارات میزبان لانس بود و با هدف کسب پیروزی و قطعی کردن صدرنشینی وارد بازی خانگی شد. این تیم موفق شد در همان نیمه اول با زدن ۵ گل توسط ۵ گلزن متفاوت به هدف خود برسد.

در ابتدا در دقیقه ۱۳ روی دفع عجیب توپ هوایی توسط مدافعان توپ به گابریل ژسوس رسید و این بازیکن یک پاس با ضربه سر را در محوطه شش قدم برای کای هاورتز مهیا کرد و این بازیکن هم با فاصله کمی از دروازه موفق شد ضربه خود را به تور برساند. هاورتز در بازی قبلی آرسنال هم گل پیروزی بخش تیمش را به ثمر رسانده بود و این تیم را به صدر جدول لیگ برتر فرستاده بود.

در ادامه آتش بازی آرسنالی ها ادامه یافت و این تیم با هر حمله جدی خود به گل رسید. در دقیقه ۲۳ روی حرکت زیبای باکایوکو ساکا که به قلب خط دفاعی نفوذ کرد آرسنال به گل دوم رسید. پاس او در موقعیت سخت به ژسوس رسید و او پس از یک تو سر توپ تماشایی با ضربه زمینی پای راست دروازه حریف را باز کرد.

تنها سه دقیقه بعد روی اشتباه خط دفاعی تیم فرانسوی روی ضدحمله، پس از دفع ضربه اول گابریل مارتینلی، ساکا موفق شد دروازه خالی را باز کند.

تیم فوتبال آرسنال قبل از دقیقه ۳۰ گل چهارم را هم به ثمر رساند. روی ارسال بلند از زمین آرسنال به سمت راست خط دفاعی لانس، مارتینلی توپ را در اختیار گرفت و به سمت محوطه جریمه نزدیک شد. او با ورود به محوطه و ضربه قوس دار پای راست موفق شد چهارمین گل میزبانی را به ثمر برساند.

در دقیقه ۴۰ در جدی ترین موقعیتی که لانس به آن رسید، فاکوندو مدینا، از خارج از محوطه جریمه یک شوت زیبا را به سمت دروازه آرسنال فرستاد که به تیرک افقی سمت چپ دروازه داوید رایا اصابت کرد.

در نخستین دقیقه وقت های تلف شده نیمه اول، پای کاپیتان آرسنال هم به گلزنی باز شد. ارسال فنی تاکه هیرو تومیاسو را در محوطه جریمه با ضربه والی مارتین اودگارد قطع شد و این ضربه زیبا به کنج دروازه حریف رفت. تا آرسنال با یک فرق بی نظیر به رختکن برود.

آرسنال (.Arsenal F.C) بعد از یک نیمه پر هیجان و سراسر حمله، در نیمه دوم به وضوح عقب نشست و توپ و میدان را به حریف واگذار کرد. میکل آرتتا هم چند بازیکن کلیدی از جمله باکایوکو ساکا و اولکساندر زینچنکو را از بازی خارج کرد تا تیم فرمی دفاعی به خود بگیرد.

در دقیقه ۶۷ آرسنال می توانست تیم فرانسوی را شش تایی کند. روی حرکت زیبای کای هاورتز، اودگارد در محوطه صاحب توپ شد ولی با بدشانسی ضربه او قبل از رسیدن به دروازه به بدن مدافعان لانس برخورد کرد و دفع شد.

در دقیقه ۸۷ آرسنال بالاخره به گل ششم هم رسید. بعد از اصابت توپ به دست خوسمانوو، داور برای چک کردن پنالتی احتمالی رفت و مشخص شد توپ به آرنج این بازیکن اصابت کرده است و خطای هند پنالتی برای آرسنال اعلام شد و جورگینیو پشت این ضربه قرار گرفت و آنرا تبدیل به گل کرد.

آرسنال در نهایت با نتیجه ۶-۰ به پیروزی رسید و با ۱۲ امتیاز تا پایان هفته پنجم توانست صعود خود را بعنوان تیم اول قطعی کند.

varzesh3.com
  • 14
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر