چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲
۰۰:۲۸ - ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۲۰۰۷۹
فوتبال جهان

گزارش بازی منچسترسیتی و آرسنال ۱۴۰۲/۰۲/۰۶

فیلم/ خلاصه دیدار منچسترسیتی ۴-۱ آرسنال (هفته سی و سوم لیگ برتر انگلیس)

منچسترسیتی در دیدار حساس موفق شد آرسنال را ۴-۱ شکست داده و به مدعی اصلی قهرمانی لیگ برتر تبدیل شود.

گزارش بازی منچسترسیتی و آرسنال ۱۴۰۲/۰۲/۰۶

تساوی های متوالی آرسنال طی سه هفته شانس قهرمانی منچسترسیتی را دوباره زنده کرد تا دیدار امشب دو تیم در چارچوب هفته سی و سوم لیگ برتر به جنگی تمام عیار برای فتح جام قهرمانی تبدیل شود.

این دیدار از ساعت ۲۲:۳۰ در ورزشگاه اتحاد شروع شد و با پیروزی ۴-۱ شاگردان پپ گواردیولا همراه بود تا آنها با کسب تنها یک برد طی دو بازي معوقه خود صدر را از توپچی ها تحویل بگیرند.

سیتی از همان دقایق نخست با چهره ای تهاجمی ظاهر شد و اولین موقعیت خود را در دقیقه ۲ ایجاد کرد؛ جایی جک گریلیش از سمت چپ یک ارسال کوتاه به محوطه جریمه انجام داد اما آرون رمزدیل با واکنشی به موقع این پاس را قطع کرد. برخورد کوین دی بروینه با توماس پارتی در ادامه این صحنه می توانست یک پنالتی برای سیتی بهمراه داشته باشد اما مایکل اولیور چنین نظری نداشت.

تنها ۵ دقیقه بعد کوین دی بروینه در میانه زمین صاحب توپ شد و بعد از چند قدم حرکت با شوتی کات دار و زمینی به زیبایی دروازه آرسنال را باز کرد تا سیتی را ۱-۰ جلو بیندازد.

برناردو سیلوا در دقیقه ۲۲ وارد محوطه جریمه آرسنال شد اما ضربه او قدرت کافی را نداشت و به راحتی در اختیار رمزدیل قرار گرفت. در شرایطی که آرسنال در تلاش برای جبران گل خورده ناکام بود سیتی در دقیقه ۳۲ فاصله ای تا رسیدن به گل دوم نداشت اما شوت روی پای ارلینگ هالند از سمت چپ محوطه جریمه را رمزدیل به زیبایی مهار کرد.

توماس پارتی در دقیقه ۳۵ شانس گلزنی خود را از پشت محوطه جریمه امتحان کرد اما ضربه او از کنار دروازه به بیرون رفت. هالند یک دقیقه بعد در آن سوی زمین با فراری عالی وارد محوطه جریمه شد ولی ضربه او را دروازه بان آرسنال گرفت.

سیتی که به دنبال بیشتر کردن اختلاف بود در دقیقه ۴۰ روی پاس به بیرون گوندوغان از سمت چپ و ضربه هالند می رفت به گل دوم برسد اما رمزدیل دو بار با پا مقابل این حمله ایستادگی کرد. شاگردان پپ با ادامه حملات خود در اولین دقیقه از وقت های تلف شده بالاخره به گل دوم رسیدند. این گل را جان استونز با ضربه سر روی ارسال ایستگاهی دی بروینه به ثمر رساند تا میزبان با برتری ۲-۰ راهی رختکن شود.

شاگردان پپ نیمه دوم را هم تهاجمی شروع کردند. آن ها در دقیقه ۵۲ می توانستند به گل سوم برسند اما رمزدیل ضربه هالند را در موقعیت تک به تک گرفت. مهاجم نروژی سیتی در دقیقه ۵۴ در نقش سازنده گل سوم تیمش ظاهر شد. او با پاسی دقیق دی بروینه را در موقعیت تک به تک قرار داد تا این بازیکن یک بغل پای دقیق را به سمت دروازه زده و نتیجه را ۳-۰ کند.

شاگردان پپ نیمه دوم را هم تهاجمی شروع کردند. آنها در دقیقه ۵۲ می توانستند به گل سوم برسند اما رمزدیل ضربه هالند را در موقعیت تک به تک گرفت. مهاجم نروژی سیتی در دقیقه ۵۴ روی پاس دی بروینه دوباره با رمزدیل تک به تک شد و این بار با ضربه ای دقیق تر توپ را به گوشه دروازه فرستاد تا نتیجه را ۳-۱ کند.

هر لحظه به دقایق پاياني نزدیکتر می شدیم تنش هم در زمین بیشتر می شد و در دقیقه ۷۵ یک دعوای نسبتا شدید بین گریلیش و پارتی شاهد بودیم.

آرسنال که دیگر چیزی برای از دست دادن نداشت یک پارچه حمله شد و بالاخره در دقیقه ۸۶ نخستین گل این تیم را شاهد بودیم که روی پاس تروسار و ضربه زمینی و دقیق راب هولدینگ به گوشه دروازه سیتی به ثمر رسید.

شاگردان پپ بعداز این گل دوباره به بازی سوار شدند و در پی بیشتر کردن اختلاف بازی بودند تا نتیجه را با برتری مطلق شان تطابق دهند. آن ها تا پیش از به صدا در آمدن سوت پایان یک بار دیگر در دقیقه ۵+۹۰ به گل رسیدند.

این گل روی پاس فیل فودن و شوت پای چپ هالند از داخل محوطه جریمه به ثمر رسید تا سیتی با کسب پیروزی ۴-۱ در آستانه صعود به صدر قرار بگیرد.

  • 12
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر