یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳
۰۸:۳۰ - ۱۴ آبان ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۸۰۱۴۸
فوتبال جهان

گزارش بازی نیوکاسل و آرسنال ۱۴۰۲/۰۸/۱۴

فیلم/ خلاصه دیدار نیوکسل ۱-۰ آرسنال (هفته یازدهم لیگ برتر انگلیس)

نیوکسل در یک بازی جنجالی موفق شد در خانه، تیم آرسنال را با نتیجه ۱-۰ شکست دهد.

گزارش بازی نیوکاسل و آرسنال ۱۴۰۲/۰۸/۱۴

تیم فوتبال آرسنال دیروز در هفته یازدهم لیگ برتر انگلیس (Premier League) در ورزشگاه سنت جیمزز پارک میهمان نیوکسل بود در این بازی زیبا، خشن و جنجالی تیم نیوکسل موفق شد یک پیروزی ارزشمند خانگی را بدست آورد و به رده ششم جدول صعود کند.

آرسنال بعد از پیروزی پرگل منچسترسیتی به رده سوم جدول سقوط کرده بود و با توجه به حذف این تیم از جام اتحادیه در بازی چهارشنبه شب در خانه وستهم انگیزه های زیادی برای این بازی و نگه داشتن تیم در کورس قهرمانی با سیتی و تاتنهام داشت.

بازي ولی در نیم ساعت اول به طرز عجیبی کسل کننده بود و با وجود مالکیت بیشتر تیم آرسنال و حمله های پراکنده و کم خطر، هیچ یک از دو تیم حتی یک شوت در چهارچوب هم نداشتند.

در ادامه بازی در چند صحنه به خشونت کشیده شد. در دقیقه ۳۵ بازی نیوکسلی ها میرفتند که یک ضد حمله خوب را روی دروازه حریف تدارک ببیند که مهاجم این تیم با خطای خشن کای هاورتز در نیمه زمین آرسنال متوقف شد. داور هاروتز را با کارت زرد جریمه کرد. اما بازیکنان نیوکسل، شدیدا به داور برای ندادن کارت قرمز اعتراض و تماشاگران نیوکسل هم شروع به هو کردن و سر و صدای شدید کردند. داور سه بازیکن نیوکسل را به خاطر اعتراض و تحریک تماشاگران با کارت زرد جریمه کرد.

در یک اتفاق بحث برانگیز دیگر، برونو گومیرس با آرنج به صورت جورجینیو زد و کادر فنی و هواداران تیم لندنی معتقد بودند که این بازیکن باید اخراج شود. اما داور ویدیویی این صحنه را حتی برای بررسی مجدد هم واجد شرایط ندانست. و دو تیم نهایتا بعد از یک نیمه پر تنش به رختکن رفتند.

در ابتدای نیمه دوم، نیوکسل دانیل برن را به دلیل مصدومیت از دست داد و والنتینو لیوارمنتو به جای او به بازی آمد.

آرسنال (.Arsenal F.C) در دقیقه ۵۴ یک شانس خوب گلزنی روی حرکت گابریل مارتینلی داشت که از سمت چپ به خوبی برای خودش فضا سازی کرد و وارد محوطه جریمه شد. اما شلیک این بازیکن روی اثر گذاری لحظه آخری تریپیه با اختلاف زیادی از دروازه نیوکسل به بیرون رفت.

توپ و میدان در ابتدای نیمه دوم بیشتر دست نیوکسل بود و این تیم در پی تلاش هایش موفق شد در دقیقه ۶۴ به گل برسد. ویلاک توانست در سمت چپ خط حمله توپی که داشت از زمین خارج می شد را در جریان بازی نگه دارد و در ادامه آنرا روی دروازه سانتر کند که در شلوغی محوطه جریمه توپ به گوردون رسید و او هم دروازه آرسنال را باز کرد. داور ویدیویی چند صحنه را برای تایید این گل چک کرد. اینکه توپ ویلاک از کنار زمین خارج شده بود یا خیر، خطای احتمالی جولینتون روی دیوید رایا و آفساید گوردون که در نهایت این گل سالم اعلام شد.

در ادامه آرسنال بیشتر توپ و میدان را در اختیار گرفت اما مدافعان نیوکسل به رهبری کیه ران تریپیه به خوبی مانع ایجاد خطر جدّي روی دروازه تیمشان شدند.

در دقیقه ۸۰ هم مجددا یکی از بازیکنان نیوکسل مصدوم شد. جاکوب مورفی به دلیل مصدومیت از ناحیه کشاله ران زمین را ترک کرد و جای خود را به مت ریچی داد. در نهایت نیوکسل به لطف حملات موثر در ابتدای نیمه دوم و عملکرد خوب دفاعی تیمشان بعد از دریافت گل اول موفق شدند. به یک پیروزی ارزشمند دست پیدا کنند.

varzesh3.com
  • 15
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر