چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
۰۸:۳۷ - ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۲۰۳۰۲
فوتبال جهان

گزارش بازی آرسنال و اسپورتینگ ۱۴۰۱/۱۲/۲۵

فیلم/ خلاصه دیدار آرسنال ۱(۳) - اسپورتینگ ۱(۵) در دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا

آرسنال با شکست مقابل اسپورتینگ لیسبون در ضربات پنالتی، از دور رقابت های لیگ اروپا حذف شد.

گزارش بازی آرسنال و اسپورتینگ ۱۴۰۱/۱۲/۲۵

بعد از تساوی ۲-۲ در دیدار رفت، دو تیم دیشب در وقت های قانونی و اضافه به تساوی ۱-۱ رسیدند تا کار به ضربات پنالتی کشیده شود. در پنالتی ها اسپورتینگ عملکرد بهتری داشت و با برتری ۵-۳، راهی مرحله بعد شد.

دو تیم بازي را متعادل آغاز کردند و دقایق ابتدایی بدون اینکه موقعیت خاصی روی دروازه ها ایجاد شود، سپری شد.

در دقیقه ۱۳ بود که اولین موقعیت جدی بازی توسط ترینکائو روی دروازه آرسنال ایجاد شد ولی ضربه او راهی به چهارچوب دروازه آرون رمزدیل پیدا نکرد.

شش دقیقه بعد این توپچی ها بودند که روی نخستین موقعیت جدّي شان به گل رسیدند. ابتدا این گابریل مارتینلی بود که صاحب موقعیت شد اما ضربه او را آدان برگشت داد ولی توپ برگشتی به گرانیت ژاکا رسید و او هم با یک ضربه دقیق، دروازه اسپورتینگ را باز کرد.

بعد از این گل حملات دو تیم ادامه داشت تا اینکه در دقیقه ۳۰، این گابریل ژسوس بود که با یک حرکت خوب، خود را در موقعیت گلزنی قرار داد اما باز هم واکنش آدان، اجازه نداد دروازه میهمان باز شود.

در دقایق پایانی نیمه اول بازي متعادل دنبال شد و موقعیت خاصی روی دروازه ها ایجاد نشد تا اینکه در چهارمین دقیقه از وقت های تلف شده نیمه اول، اوگارته با یک شوت خطرناک راه دور، شانس خود را برای باز کردن دروازه آرسنال امتحان کرد اما ضربه او بعد از برخورد به مدافع حریف از کنار دروازه به بیرون رفت و نیمه اول با همان یک گل به پایان رسید.

نیمه دوم را دو تیم متعادل آغاز کردند و بازی بیشتر در میانه زمین در جریان بود تا اینکه در دقیقه ۶۲، اسپورتینگ روی یک غافلگیری به گل رسید. روی یک توپ ربایی در مرکز زمین بود که پدرو گونچالوس صاحب توپ شد و با یک شوت دقیق تقریباً از وسط زمین، دروازه آرسنال را باز کرد و کار را به تساوی کشید.

بعد از این گل بازیکنان اسپورتینگ که روحیه گرفته بودند، پیش کشیدند و چیزی نمانده بود که در دقیقه ۷۳، ادوارد گل دوم میهمان را به ثمر برساند ولی رمزدیل در موقعیت تک به تک، این فرصت را از او گرفت و دروازه تیمش را نجات داد.

در دقایق پایانی این آرسنالی ها بودند که تلاش بیشتری برای زدن گل انجام دادند اما این تلاش ثمری نداشت و بازی به وقت های اضافه کشیده شد.

در وقت های اضافه آرسنالی ها بودند که ابتکار عمل را در دست داشتند و چیزی نمانده بود که در دقیقه ۹۸، روی اشتباه چرمیتی، این ائاندرو تروسار بود که می توانست بار دیگر آرسنال را پیش بیندازد اما ضربه او به تیر دروازه اسپورتینگ برخورد کرد و این فرصت هم از دست رفت.

در آخرین ثانیه های نیمه اول وقت های اضافه، روی ضربه کرنر ساکا، راب هولدینگ می توانست گل دوم توپچی ها را به ثمر برساند اما ضربه سر او از بالای دروازه اسپورتینگ به بیرون رفت.

در وقت اضافه دوم باز هم آرسنالی ها خطرناک تر شدند اما حتی اخراج مانوئل اوگارته در دقیقه ۱۱۸ و ۱۰ نفره شدن اسپورتینگ هم نتوانست تغییری در نتیجه ایجاد کند و بازي به ضربات پنالتی (Penalty kick) کشیده شد.

در ضربات پنالتی سه ضربه ابتدایی دو تیم تبدیل به گل شد تا اینکه ضربه چهارم آرسنال که توسط گابریل مارتینلی زده شد را آدان مهار کرد. نونو سانتوس ضربه آخر تیم میهمان را تبدیل به گل کرد تا اسپورتینگ در ورزشگاه امیریتس جشن صعود برپا کند.

varzesh3.com
  • 16
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر