پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
۰۰:۲۸ - ۱۳ مهر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۷۰۱۹۷
فوتبال جهان

گزارش بازی پورتو و بارسلونا ۱۴۰۲/۰۷/۱۲

فیلم/ خلاصه دیدار پورتو ۰-۱ بارسلونا (هفته دوم لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۳)

شاگردان ژاوی برد ارزشمندی را مقابل پورتو کسب کردند و در جدول گروه H لیگ قهرمانان اروپا ۶ امتیازی شدند.

گزارش بازی پورتو و بارسلونا ۱۴۰۲/۰۷/۱۲

در یکی از مهم ترین دیدارهای هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، تیم فوتبال پورتو پرتغال در حالیکه مهدی طارمی را در ترکیب اولیه و خط حمله اش داشت، از ساعت ۲۲:۳۰ چهارشنبه شب در ورزشگاه دو دراگائو به مصاف تیم بارسلونا رفت.

تیم فوتبال بارسلونا در شرایطی بازی امشب را آغاز کرده بود که در نخستین مسابقه اش در لیگ قهرمانان اروپا (UEFA Champions League) به پیروزی ۵ بر صفر مقابل رویال آنتورپ بلژیک رسیده و پورتو هم در زمین شاختار دونتسک اوکراین به برتری سه بر یک دست پیدا کرده بود و به همین دلیل تقابل دو تیم مدعی صعود از گروه H جذابیت خاصی داشت.

نخستین موقعیت جدّي بازي در دقیقه ۵ شکل گرفت که ژوآئو فیلیکس پس از یک- دو وارد محوطه جریمه شد که ضربه بغل پای او پس از برخورد به مدافع پورتو به تور کنار دروازه این تیم خورد و به کرنر رفت.

پورتو در دقیقه ۱۷ فرصت داشت تا در نخستین فرصت عالی گلزنی کند که ضربه اوستاکیو را ترشتگن به زیبایی مهار کرد و سه دقیقه پس از آن هم حمله جدّي این تیم و نقش بر زمین شدن مهدی طارمی در برخورد با ژول کنده در تصمیمی جنجالی از سوی آنتونی تیلور پنالتی گرفته نشد تا بازی همچنان بدون گل دنبال شود.

فلیکس که انگیزه زيادي برای گلزنی داشت، در دقیقه ۲۳ یک شوت تماشایی از پشت محوطه جریمه زد که توپ از بالای دروازه پورتو به بیرون رفت و دو دقیقه بعد هم فرصت جدی خلق شده و شوت این بازیکن باز هم برای بارسلونا ثمری نداشت و تبدیل به کرنر شد.

پورتو که موقعیت های کم ولی خطرناکی داشت، در دقیقه ۳۸ روی حرکت وندل از سمت چپ محوطه جریمه بارسلونا نزدیک بود به گل برسد که پاس در عرض و زمینی او را ترشتگن زودتر از ضربه نهایی مهدی طارمی جمع کرد و ستاره ایرانی را برای گلزنی ناکام گذاشت و در دقیقه ۴۴ هم شوت پشت محوطه طارمی در دستان گلر بارسا جای گرفت.

فران تورس که در دقیقه ۳۴ جای روبرت لواندوفسکی مصدوم را گرفته بود، در دقیقه ۱+۴۵ پاس در عمق زیبای ایلکای گوندوگان که پس از اشتباه فاجعه بار بارو روماریو به دست آمد را با حمل توپ و شوت زمینی پای چپ تبدیل به گل کرد و نیمه اول با برتری یک بر صفر شاگردان ژاوی هرناندز به پایان رسید.

در دقیقه ۵۳ پورتو روی پاس در عمق دیدنی مهدی طارمی نزدیک بود گلزنی کند که په په این فرصت را استفاده نکرد و در دقیقه ۶۳ هم ارسال روماریو و ضربه سر مهاجم ایرانی پورتو از کنار دروازه بارسلونا به بیرون رفت.

طارمی در دقیقه ۶۷ هم یک موقعیت داشت که ضربه کم قدرت او در دستان ترشتگن جای گرفت و البته ۱۰ دقیقه پس از این اتفاق با وجود اینکه آنتونی تیلور خطای هند پنالتی (Penalty kick) کانسلو را به سود پورتو اعلام کرده بود، کمک داور ویدئویی و داور انگلیسی پس از بازبینی صحنه آنرا رد کردند تا یاران طارمی به پنالتی هم نرسند.

پورتو در دقیقه ۸۳ با ضربه تماشایی و قیچی برگردان طارمی دروازه بارسلونا را باز کرد ولی این گل هم در VAR رد شد و در ادامه هم حملات شاگردان سرخیو کونسیسائو بی ثمر ماند تا در نهایت بارسا به پیروزی یک بر صفر در دو دراگائو برسد و در جدول گروه H لیگ قهرمانان اروپا ۶ امتیازی شود و یاران طارمی سه امتیازی و در رده دوم بمانند.

varzesh3.com
  • 11
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر