پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
۰۱:۲۸ - ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۲۰۳۳۷
فوتبال جهان

گزارش بازی بارسلونا و رئال مادرید ۱۴۰۱/۱۲/۲۸

فیلم/ خلاصه دیدار بارسلونا ۲-۱ رئال مادرید (هفته بیست و ششم لالیگا)

بارسلونا موفق شد با نتیجه ۲-۱ از سد رئال مادرید بگذرد و فاصله اش با این تیم را بیشتر کند.

گزارش بازی بارسلونا و رئال مادرید ۱۴۰۱/۱۲/۲۸

در این دیدار جذاب و تماشایی، ابتدا این رئال بود که با گل به خودی آرائوخو پیش افتاد اما در ادامه بارسا دو بار توسط سرجی روبرتو و فرانک کسیه به گل رسید تا یک پیروزی مهم را جشن بگیرد.

رئال بازي را هجومی آغاز کرد و در همان دقیقه اول بازی، کریم بنزما صاحب موقعیت شد ولی ضربه او را مارک آندره تراشتگن مهار کرد.

بارسا خيلي زود به این موقعیت واکنش نشان داد و در دقیقه ۳، روبرت لواندوفسکی که پشت محوطه جریمه رئال صاحب توپ شده بود، با یک شوت محکم می توانست گل اول بازی را به ثمر برساند اما تیبو کورتوا با واکنشی دیدنی، دروازه تیمش را نجات داد.

دو دقیقه بعد، روی ارسال خطرناک بالده، این رافینیا بود که می توانست با ضربه سر کار را تمام کند اما باز هم کورتوا مانع باز شدن دروازه رئال شد.

فشار حملات بارسا ادامه داشت و در دقیقه ۶، چیزی نمانده بود که سرخی روبرتو گل اول بازي را به ثمر برساند اما ضربه خطرناک او با اختلاف کمی از بالای دروازه رئال به بیرون رفت.

حملات دو تیم ادامه داشت تا اینکه در دقیقه ۹، این رئال بود که به گل رسید. وینیسیوس که در سمت راست محوطه جریمه بارسا صاحب توپ شده بود، قصد داشت با یک ارسال به دهانه دروازه، هم تیمی هایش را صاحب موقعیت کند اما توپ در بین راه با دخالت رونالد آرائوخو تغییر مسیر داد و از کنار دست های تراشتگن وارد دروازه شد تا رئال با یک گل به خودی پیش بیفتد.

بعد از این گل بازیکنان بارسا ابتکار عمل را در دست گرفتند اما دفاع فشرده رئالی ها مانع ازایجاد موقعیت روی دروازه آنها می شد. در دقیقه ۲۴ بود که در یک رفت و برگشت روی یک ضربه کرنر، کریستینسن صاحب موقعیت شد اما ضربه سر او از کنار دروازه رئال به بیرون رفت.

برتری بارسا ادامه داشت و در دقیقه ۳۲، بار دیگر روی یک ضربه کرنر، کریستینسن در موقعیت گلزنی قرار گرفت ولی ضربه او دقیقا به جایی رفت که کورتوا حضور داشت.

بازیکنان بارسا به حملات شان ادامه دادند تا اینکه سرانجام در دقیقه ۴۵ به گل تساوی رسیدند. روی ارسال آرائوخو از سمت راست بود که توپ در رفت و برگشت مقابل سرجی روبرتو قرار گرفت و او هم با یک شوت محکم، توپ را به گوشه دروازه رئال فرستاد.

در ثانیه های باقی مانده نیمه اول اتفاق خاصی رخ نداد و دو تیم با تساوی ۱-۱ به رختکن رفتند.

نیمه دوم را دو تیم هجومی شروع کردند و در دقیقه ۵۴ بود که مودریچ پشت محوطه جریمه بارسا صاحب موقعیت شد ولی حضور به موقع بالده، دروازه میزبان را نجات داد.

پنج دقیقه بعد نوبت بازیکنان بارسا بود که روی دروازه رئال خطرساز شوند اما لواندوفسکی که روی پاس دی یونگ صاحب موقعیت شده بود، با تکل کاماوینگا مواجه شد و این فرصت را از دست داد.

حملات بارسا ادامه پیدا کرد و بازیکنان این تیم صاحب یکی دو موقعیت خوب دیگر شدند اما نتوانستند از آنها استفاده کنند.

هرچه به دقایق پاياني نزدیک می شدیم، رئالی ها برای زدن گل برتری، تلاش بیشتری به خرج می دادند و سرانجام در دقیقه ۸۱، روی پاس وینیسیوس، این مارکو آسنسیو بود که دروازه بارسا را باز کرد اما داور بعد از کمک گرفتن از VAR، این گل را به دلیل قرار داشتن آسنسیو در آفساید نپذیرفت.

در حالی که رئالی ها تا آخرین دقایق سخت به دنبال زدن گل برتری بودند، در دومین دقیقه از وقت های تلف شده، این بارسا بود که به گل دوم رسید. روی یک ضدحمله سریع از سمت چپ، توپ پشت محوطه جریمه به لواندوفسکی رسید و او هم با یک پاس پشت پای دیدنی، الکس بالده را صاحب توپ کرد و پاس در عرض بالده به دهانه دروازه را فرانک کسیه تبدیل به گل کرد تا بارسا در این دیدار جذاب و تماشایی به پیروزی ۲-۱ برسد و بیش از قبل به قهرمانی نزدیک شود.

varzesh3.com
  • 10
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر