چهارشنبه ۰۲ فروردین ۱۴۰۲
۱۹:۴۲ - ۲۵ دي ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۰۰۲۴۹
فوتبال جهان

گزارش بازی چلسی و کریستال پالاس ۱۴۰۱/۱۰/۲۵

فیلم/ خلاصه دیدار چلسی ۱-۰ کریستال پالاس (هفته بیستم لیگ برتر انگلیس)

چلسی در هفته بیستم لیگ برتر با یک بازی خانگی و پیروزی ۱-۰ مقابل کریستال پالاس پشت سر گذاشت.

گزارش بازی چلسی و کریستال پالاس ۱۴۰۱/۱۰/۲۵

تیم فوتبال چلسی امشب در خانه اش ورزشگاه استمفوردبریج میزبان کریستال پالاس بود تا نوزدهمین بازی خود در فصل جاری لیگ برتر را برگزار کند.

چلسی بعد از چند باخت متوالی در بازی های اخیرش به شدت تحت فشار قرار داشت و شاگردان گراهام پاتر برای بیرون آمدن از زیر فشار سنگین انتقادها به کسب سه امتیاز این مسابقه نیاز مبرم داشتند.

ولی این کریستال پالاس بود که بازی را بهتر آغاز کرد. در دقیقه ۱۹ تیم مهمان فرصتی عالی برای گلزنی داشت که کپا آریسابالاگا سنگربان چلسی دو بار در مقابل بازیکنان پالاس واکنش نشان داد و موفق شد دروازه اش را بسته نگه دارد. او یک دقیقه بعد هم شیرجه خوبی زد تا مانع از گل شدن شوت اولیسه شود.

ولی چند دقیقه بعد چلسی اولین موقعیت جدی خود را ایجاد کرد. کرنر ارسالی حکیم زیاش را سیلوا دو بار با ضربه سر به سمت دروازه تیم فوتبال کریستال پالاس فرستاد که توسط بازیکنان این تیم دفع شد و در دفعه سوم ضربه او را گایتا دفع کرد. در دقیقه ۳۲ زیاش یک سانتر عالی ارسال کرد و ضربه سر هاورتز با اختلافی اندک از بالای دروازه بیرون رفت.

در وقتهای تلف شده نیمه اول ضربه آیو با دخالت کپا آریسابالاگا مهار شد و سپس چلسی (Chelsea F.C) موقعیتی توسط زیاش به دست آورد که با درخشش گایتا وارد دروازه پالاس نشد. نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید.

در دقیقه ۵۶ پاس رو به عقب بد گالاگر باعث شد اولیسه توپ را قطع کرده و سپس در اختیار زاها قرار بدهد. شوت پرقدرت او را کپا با مشت دفع کرد.

ولی اولین فرصت جدی چلسی در نیمه دوم به گل تبدیل شد. آبی های لندن صاحب یک کرنر شدند و ارسال گالاگر را بازیکنان پالاس دفع کردند. زیاش اما توپ را گرفت و یک سانتر زیبای دیگر ارسال کرد. با اینکه مرز محوطه شش قدم کریستال پالاس شلوغ بود کای هاورتز با زمان بندی مناسب به هوا برخاست و با ضربه سر دروازه پالاس را باز کرد.

چند دقیقه بعد چلسی یک موقعیت عالی دیگر به دست آورد. جورجینیو پاس عمقی زیبایی برای اوبامیانگ فرستاد. او از تامکینز گذشت ولی دروازه بان کریستال پالاس هوشیار بود و با خروجی به موقع مانع از باز شدن دروازه اش توسط اوبامیانگ شد.

در دقیقه ۸۱ میسون مونت توپ خطرناکی به دهانه دروازه کریستال پالاس فرستاد ولی ارتفاع توپ بیشتر از آن بود که هاورتز بتواند از آن استفاده کند. روی تیر دوم هم اوبامیانگ نتوانست به توپ برسد.

پنج دقیقه بعد درحالیکه کریستال پالاس روی دروازه چلسی فشار می آورد اولیسه توپ را سانتر کرد و کولیبالی با دفعی ناقص باعث شد توپ در نزدیکی محوطه جریمه به دوکور برسد. او یک ضربه والی به سمت دروازه چلسی شلیک کرد ولی کپا با یک شیرجه تماشایی مانع از باز شدن دروازه چلسی شد.

در دقیقه ۹۰+۳ چلسی روی یک ضدحمله خطرناک ظاهر شد. میسون مونت در سمت راست محوطه جریمه پالاس اوبامیانگ را صاحب توپ کرد. او از زاویه تقریباً بسته شوتی به سمت دروازه پالاس شلیک کرد که گایتا موفق به دفع آن شد.

چلسی در نهایت با نتیجه ۱-۰ پیروز شد تا گراهام پاتر یک نفس راحت بکشد. او در روزهای گذشته سه شکست پیاپی به دست آورده بود و هر نتیجه ای به جز پیروزی در مسابقه امشب می توانست جایگاهش را در چلسی بیش از پیش متزلزل کند. چلسی حالا با ۲۸ امتیاز از ۱۹ بازی در رتبه دهم جدول لیگ برتر قرار دارد.

varzesh3.com
  • 11
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر