یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۲
۲۳:۱۹ - ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۲۰۳۱۸
فوتبال جهان

گزارش بازی چلسی و اورتون ۱۴۰۱/۱۲/۲۷

فیلم/ خلاصه بازی چلسی ۲-۲ اورتون (هفته بیست و هشتم لیگ برتر انگلیس)

چلسی در هفته بیست و هشتم لیگ برتر در خانه‌اش به مصاف اورتون رفت و با تساوی ۲-۲ متوقف شد.

گزارش بازی چلسی و اورتون ۱۴۰۱/۱۲/۲۷

تیم فوتبال چلسی در هفته بیست و هشتم لیگ برتر در خانه خود، استمفوردبریج، میزبان اورتون بود. آبی های لندن توسط ژوائو فلیکس و کای هاورتز از روی نقطه پنالتی دو بار دروازه حریف را باز کردند، اما در مقابل اورتون هم توسط دوکوره و الیس سیمز دو گل به ثمر رساند تا بازی با تساوی ۲-۲ به پایان برسد.

درحالی که یازده دقیقه از شروع مسابقه گذشته بود تیم فوتبال چلسی صاحب موقعیتی خطرناک شد. ضربه والی فلیکس بعد از برخورد به بازیکنان اورتون به کرنر رفت. چیلول این کرنر را به درون محوطه شش قدم ارسال کرد و هاورتز با سر به توپ ضربه زد اما این ضربه او با اختلافی بسیار اندک از بالای دروازه بیرون رفت.

در دقایق بعدی نیمه اول هم فلیکس یک فرصت خوب برای گلزنی داشت که پیکفورد به موقع از دروازه بیرون آمد و مانع از باز شدن دروازه اش شد. در حالیکه ۲ دقیقه از وقت های تلف شده نیمه اول گذشته بود چلسی یک حمله خطرناک دیگر انجام داد که بعد از چند رفت و برگشت ضربه کات دار فلیکس توسط بازیکنان اورتون دفع شد. نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید.

در شروع نیمه دوم چلسی یک فرصت عالی روی دروازه اورتون ایجاد کرد و در ضدحمله سانتر چیلول روی تیر دوم به هاورتز رسید، ولی پیکفورد با واکنشی عالی مانع گلزنی او شد.

در دقیقه ۵۲ اما ژوائو فلیکس به گلی که در این مسابقه استحقاقش را داشت رسید. در حمله ای که با مشارکت چیلول و ژوائو انجام شد این ستاره پرتغالی چلسی با شوتی کم ارتفاع پیکفورد را مغلوب کرد و ضربه او با برخورد به تیر دروازه وارد گل شد تا چلسی پیش بیفتد.

چهار دقیقه بعد چلسی بار دیگر به گل رسید ولی این گل آفساید تشخیص داده شده و مردود شد. این بار فلیکس در نقش پاسور ظاهر شد و پولیشیچ دروازه اورتون را باز کرد که این گل با پرچم کمک داور مردود شد.

چلسی (Chelsea F.C) که فرصت های زيادي را از دست داده بود در دقیقه ۶۹ شوکه شد. مک نیل توپ را روی دروازه چلسی ارسال کرد و تارکوفسکی با یک ضربه سر توپ را دقیقا در مسیر حرکت دوکور قرار داد تا او توپ را از خط دروازه عبور دهد. هاورتز توپ را از درون دروازه بیرون فرستاد و فناوری خط دروازه نشان داد که کل توپ از خط عبور کرده است.

در دقیقه ۷۳ چلسی صاحب یک پنالتی شد. بازی ترکیبی جیمز و فلیکس در سمت راست فضای خوبی باز کرد. فلیکس که قصد داشت سانتری برای هم تیمی هایش ارسال کند با خطای تارکوفسکی از پشت سر متوقف شد تا داور نقطه پنالتی را نشان بدهد. هاورتز خودش پشت توپ ایستاد و با دورخیزی اندک دروازه پیکفورد را باز کرد تا چلسی دوباره پیش بیفتد.

ولی درحالی که چلسی گمان می کرد پیروزی را به دست آورده در دقیقه ۸۹ اورتون در سمت چپ توپ را به الیس سیمز رساند. او با قلدری کولیبالی را از پیش رو برداشت و وارد محوطه جریمه چلسی شد. او با یک نگاه سریع تصمیم به شوت زنی گرفت و کپا را با ضربه ای به گوشه دروازه مغلوب کرد تا کار بار دیگر به تساوی کشیده شود.

بازي در نهایت با تساوی ۲-۲ به پایان رسید تا چلسی بعد از سه پیروزی پیاپی و از جمله پیروزی بر دورتموند و صعود به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان این بار در خانه اش نتواند نتیجه ای بهتر از تساوی به دست بیاورد. شاگردان پاتر حالا با ۳۸ امتیاز همچنان در رتبه دهم جدول لیگ برتر قرار دارند.

varzesh3.com
  • 14
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر