دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲
۲۰:۰۳ - ۱۹ آذر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۹۰۱۵۵
فوتبال جهان

گزارش بازی اورتون و چلسی ۱۴۰۲/۰۹/۱۹

فیلم/ خلاصه دیدار اورتون ۲-۰ چلسی (هغته شانزدهم لیگ برتر انگلیس)

ورزش سه | چلسی پس از شکست مقابل منچستریونایتد، امشب در بازی خارج از خانه مقابل اورتون با نتیجه ۲-۰ شکست خورد.

گزارش بازی اورتون و چلسی ۱۴۰۲/۰۹/۱۹

تیم فوتبال اورتون در بازي هفته شانزدهم لیگ برتر انگلیس از چلسی میزبانی کرد و با نتیجه ۲-۰ برنده شد. آبی های لندنی در هفته گذشته هم مقابل منچستریونایتد شکست خورده بودند.

در نیمه اول بازی چلسی نسبت به حریف برتری داشت، اما در گلزنی موفق نبود. در دقیقه ۳ چلسی شانس خوبی داشت که به گل برسد اما جوردن پیکفورد بعداز این که ضربه انزو فرناندز بتواند ریباند ضربه خودش را به گل تبدیل کند، توپ را در آغوش گرفت.

چلسی (Chelsea F.C) فشار روی دروازه اورتون را حفظ کرد و دقیقه ۱۴ یک موقعیت گلزنی جدی دیگر ایجاد شد. بعداز این که ضربه کرنر به صورت کوتاه ارسال شد و به کول پالمر رسید، او با یک ضربه پرقدرت به گوشه دروازه شانس گلزنی خود را امتحان کرد که سیو دیدنی پیکفورد مجددا مانع از فرو ریختن دروازه اورتون شد.

دقیقه ۲۵ چلسی خوش شانس بود که ضربه والی جک هریسون روی ضربه کرنر بلوکه شده با فاصله کم از کنار دروازه به بیرون رفت و وارد دروازه نشد. دو دقیقه بعد ریس جیمز به دلیل مصدومیت از ترکیب چلسی خارج شد و به جای او لوی کولویل وارد زمین شد.

جیمز تنها تعویض اجباری نیمه اول نبود و دقیقه ۴۱ هم اشلی یانگ به دلیل آسیبی که داشت تصمیم به خروج گرفت و ناتان پترسون به جای او وارد زمین شد. دو تیم در نیمه اول به تساوی رضایت دادند.

اورتون نیمه دوم را بهتر آغاز کرد و رو به جلو پیش می رفت که دوایت مک نیل دقیقه ۵۱ دروازه حریف را با موقعیت خطرناک تهدید کرد. ضربه او را رابرت سانچز به خوبی مهار کرد و دروازه چلسی را بسته نگه داشت.

دقیقه ۵۵ نخستین گل این بازی به ثمر رسید. عبدالله دوکوره پس از اینکه سانچز موفق شد موقعیت تک به تک دونیک کالورت لوین را مهار کند، توپ بلوکه شده را با ضربه پرقدرت پای راست وارد دروازه حریف کرد.

پس از این گل اورتون کمی عقب نشست و چلسی حملاتش را بیشتر کرد. دقیقه ۶۰ پیکفورت ضربه پالمر را به راحتی در آغوش گرفت. پالمر ۶ دقیقه بعد این بار روی پاس مارک کوکوریا صاحب موقعیت شوتزنی شد که ضربه پای چپ او با اختلاف کم به بیرون رفت.

چلسی بیشتر روی شوتزنی متمرکز شده بود تا از این طریق دروازه اورتون را تهدید کند که دقیقه ۷۶ ضربه کوکوریا را پیکفورد در آغوش گرفت. بازی با نزدیک شدن به دقایق پایانی سرعت بیشتری گرفت که در همین حین دقیقه ۸۴ سانچز مصدوم شد و با خروج دروازه بان چلسی، دورده پتروویچ وارد زمین شد.

پتروویچ در ورود به زمین بدشانس بود چرا که دومین گل اورتون وارد دروازه او شد. دقیقه ۲+۹۰ پس از اینکه پتروویچ ضربه کرنر را به خوبی مشت نکرد، لویس دوبین که به تازگی وارد زمین شده بود در محوطه جریمه با ضربه پرقدرت پای چپ آن را به تور دروازه چسباند.

در وقت های اضافه باقی مانده چلسی نتوانست تغییری در نتیجه ایجاد کند تا ۱۹ امتیازی باقی بماند و در رده دوازدهم لیگ برتر جای داشته باشد. اورتون که پس از کسر امتیاز با وضعیت بحرانی به قعر جدول نزدیک شده بود با این برد ۱۳ امتیازی شد و از منطقه سقوط فاصله گرفت تا در رده هفدهم بایستد.

varzesh3.com
  • 19
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر