چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۳
۲۱:۴۷ - ۰۶ فروردین ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۱۰۰۵۱
فوتبال جهان

گزارش بازی انگلیس و اوکراین ۱۴۰۲/۰۱/۰۶

فیلم/ خلاصه دیدار انگلیس ۲-۰ اوکراین (انتخابی یورو ۲۰۲۴)

انگلیس امشب در ومبلی توانست با گل های هری کین و بوکایو ساکا از سد اوکراین بگذرد و دومین برد متوالی خود در انتخابی یورو ۲۰۲۴ را جشن بگیرد.

گزارش بازی انگلیس و اوکراین ۱۴۰۲/۰۱/۰۶

تیم ملی انگلیس که در اولین بازی دور انتخابی یورو ۲۰۲۴ توانسته بود در زمین ایتالیا ۱- ۲ پیروز شود، امروز در ورزشگاه ومبلی میزان اوکراین بود. این اولین بازی اوکراین بود و انگیزه بالایی نیز برای این مسابقه داشت ولی برابر قدرت انگلیس حرفی برای گفتن نداشت.

انگلیس بازی را بهتر شروع کرد و خیلی زود نیز توانست بر توپ و میدان مسلط شود. شانس های گلزنی نیز نصیب میزبان می شد ولی با بدشانسی و درخشش مدافعان و گلر اوکراین از دست می رفتند تا اینکه هری کین در دقیقه ۳۷ قفل دروازه اوکراین را باز کرد.

حرکت از بوکایو ساکا شروع شد و ارسال او از سمت راست با بغل پای کین به تور چسبید. کین به زیبایی توانست خود را از مدافع مستقیمش جدا کند و از چند قدمی دروازه با سماجت به توپ ضربه زد تا انگلیس پیش بیفتد.

پنج دقیقه بعد ساکا روی پاس جوردن هندرسون توانست گلزنی کند. او که یک پاس گل داده بود، از بیرون محوطه جریمه با یک ضربه بسیار تماشایی توپ را دور از دستان گلر اوکراین به طاق دروازه چسباند تا انگلیس نیمه نخست را ۲-۰ برنده به رختکن برود.

بازي در نیمه دوم متعادل تر شد و دلیل آن هم عقب نشستن انگلیس و تمایل این تیم به مدیریت بازی بود. اوکراین کمی هجومی تر شده بود ولی توان خلق موقعیت ۱۰۰ درصد گلزنی را نداشت.

بازی تا دقیقه ۸۵ موقعیت جدی گلزنی نداشت تا اینکه حرکت خوب بن چیلول از چپ و پاس او به درون محوطه جریمه برای گالاگر شانس خوبی برای زدن گل سوم ایجاد کرد ولی گلر اوکراین توپ را راهی کرنر کرد. ضربه کرنر نیز سودی برای انگلیس نداشت.

در دقیقه ۹۰ بازی هری مگوایر با ضربه سر می توانست گلزنی کند ولی توپ مماس با تیر افقی راهی اوت شد. یک دقیقه بعد گلر اوکراین شوت گریلیش را راهی کرنر کرد. در نهایت این بازي را انگلیس ۲-۰ به سود خود خاتمه داد و با ۶ امتیاز صدرنشین گروه C شد.

varzesh3.com
  • 17
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر