یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲
۰۰:۳۳ - ۰۹ آذر ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۹۰۱۵۶
فوتبال جهان

گزارش بازی ولز و انگلیس ۱۴۰۱/۰۹/۰۸

فیلم/ خلاصه دیدار ولز ۰-۳ انگلیس؛ صعود سه شیرها به مرحله حذفی

تیم ملی انگلیس در آخرین بازی‌اش در مرحله گروهی جام‌جهانی ۲۰۲۲ با ۳ گل ولز را شکست داد و صعود کرد.

گزارش بازی ولز و انگلیس ۱۴۰۱/۰۹/۰۸

در دیدار دور سوم مرحله گروهی و از گروه B جام جهانی قطر، دو تیم انگلیس و ولز برابر هم به میدان رفتند که سه شیرها با پیروزی ۳ بر صفر در این بازی ۷ امتیازی شدند و با صدرنشینی به مرحله بعد صعود کردند.

گل: راشفورد (۵۰ و ۶۸ ) و فیل فودن (۵۲)

بعداز این که انتقادهای زیادی به ترکیب اولیه ساوتگیت مقابل آمریکا شد، او در این بازی ۴ تغییر بزرگ ایجاد کرد و فودن و رشفورد را در ترکیب اصلی قرار داد. تغییراتی که از همان دقایق ابتدایی نشان دادند تا چه حد روند بازی انگلیس را عوض کرده اند. ولز ۴۵ دقیقه نخست را به خوبی مقاومت کرد و دفاع منطقی آنها جواب داد اما در نیمه دوم ولزی ها نتوانستند همان عملکرد نیمه قبل را داشته باشند و کاشته رشفورد برنامه های راب پیج را به هم ریخت. پس از این گل انگلیسی ها توانستند دفاع آشفته ولز را دو مرتبه دیگر تسلیم کنند و با یک پیروزی مقتدرانه در صدر جدول قرار بگیرند.

با توجه به شکست تیم ملی ایران مقابل آمریکا، حالا انگستان با ۷ و آمریکا با ۵ امتیاز راهی دور بعد خواهند شد و باید به ترتیب مقابل سنگال و هلند قرار بگیرند.

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر - گروه A

ورزشگاه: استادیوم احمد بن علی

داور: اسلاوکو وینچیچ / کمک داور اول: توماز کلانیچ / کمک داور دوم: آندراز کواچیچ، ساعت ۲۲:۳۰ به وقت ایران

تیم ملی انگلیس:

جردن پیکفورد، جان استونز، هری مگوایر، کایل واکر (۵۷- الکساندر آرنولد)، لوک شاو (۶۵-تریپیر)، دکلان رایس (۵۷- کالوین فیلیپس)، جوردن هندرسون، جود بلینگام، فیل فودن، مارکوس رشفورد (۷۵- جک گریلیش) و هری کین (۵۷- کالوم ویلسون)

سرمربی: گرت ساوتگیت

تیم ملی ولز:

دنی وارد، کریس مفام، جو رودن، نکو ویلیامز (۳۵- کونور روبرتس)، بن دیویس (۵۹- جو مورل)،اتان آمپادو، جو آلن (۸۰- رابین کول‌ویل)، آرون رمزی، گرت بیل (۴۶- برنان جانسون)، دنیل جیمز (۷۷- هری ویلسون) و کیفر مور

سرمربی: راب پیج

اخطار ها:

دنیل جیمز (۲۹) آرون رمزی (۶۱) از ولز

شرح گل ها:

انگلیس یک - ولز صفر (۵۰- مارکوس رشفورد) 

سه شیرها در سمت چپ محوطه جریمه صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند و رشفورد با شلیک بی‌نقص خود در جهت موافق وارد توانست دروازه او را به زیبایی باز کند.

انگلیس دو - ولز صفر (۵۱- فیل فودن)

 رشفورد موفق شد با پرس خود روی پای بن دیویس، مدافع چپ ولز توپ‌ربایی کند و هری کین توپ را در ادامه گرفت و با یک پاس عرضی تند و تیز به داخل محوطه جریمه، فودن را صاحب توپ کرد و او هم با یک ضربه دقیق دروازه وارد را برای دومین بار گشود.

انگلیس سه - ولز صفر (۶۸- مارکوس رشفورد)

 ارسال بلند بازیکنان انگلیس به سمت راست به رشفورد رسید و او پس از ورود به محوطه جریمه، با پای چپ اقدام به شوت‌زنی کرد و توپ از بین پاهای وارد عبور کرد و گل سوم به ثمر رسید.

لحظات حساس:

در دقیقه ۹: پاس عمقی هندرسون به رشفورد رسید اما خروج به موقع وارد باعث شد او نتواند ضربه‌ای به توپ بزند.

در دقیقه ۱۴: فیل فودن پشت محوطه جریه ولز صاحب توپ شد و دروازه وارد را هدف قرار داد اما توپ با اختلاف کمی از کنار درواره به بیرون رفت.

در دقیقه ۱۸: انگلیس در پشت محوطه جریمه صاحب ضربه ایستگاهی شد اما ارسال لوک شاو را مگوایر با ضربه سر به بیرون زد.

دقیقه ۲۳: شوت سنگین رشفورد از پشت محوطه جریمه به صورت مدافع ولز برخورد کرد و به بیرون رفت اما مدافع ولز به دلیل برخورد توپ به صورتش دچار مصدومیت شد.

دقیقه ۳۷: حرکت ترکیبی و هماهنگ بازیکنان انگلیس از سمت راست موثر واقع شد و فودن پس از رد و بدل شدن چند پاس از پشت محوطه جریمه دروازه ولز را هدف قرار داد و ضربه او با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۳+۴۵: ارسال بلند فودن از سمت چپ روی سر استونز فرود آمد اما ضربه سر این بازیکن را وارد به راحتی مهار کرد.

دقیقه ۵+۴۵: جو آلن در سمت راست محوطه جریمه صاحب توپ شد و پس از اینکه توپ را به عرض آورد با پای چپ اقدام به شوت‌زنی کرد اما ضربه این بازیکن با اختلاف کمی از بالای دروازه پیکفورد به بیرون رفت.

دقیقه ۵۴: دنیل جیمز در سمت چپ صاحب توپ شد و قبل از ورود به محوطه جریمه اقدام به شوت‌زنی کرد که توپ با اختلاف کمی به بیرون رفت.

دقیقه ۵۵: کیفر مور از پشت محوطه جریمه اقدام به زدن یک شوت ناگهانی کرد و توپ پس از برخورد به مدافع انگلیس تغییر جهت داد و پیکفورد به سختی توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه ۷۱: هری ویلسون با یک پاس عمقی به سمت راست، رشفورد را داخل محوطه جریمه صاحب توپ کرد اما شوت او را وارد به کرنر فرستاد.

دقیقه ۷۸: ضد حمله انگلیس با ۳ نفر آغاز شد و ویلسون پشت محوطه جریمه توپ را به چپ، جایی که بلینگهام بود برد و ضربه او را وارد توانست دفع کند.

دقیقه ۸۶: کیفر مور پشت محوطه جریمه انگلیس صاحب توپ شد اما شوت او با اختلاف بیرون رفت.

دقیقه ۱+۹۰: انگلیس صاحب یک کرنر شد و ارسال بلند فودن در تیر دورتر روی سر مگوایر فرود آمد و پاس او به استونز رسید اما شوت استونز را وارد مهار کرد.

بهترین بازیکن:

مارکوس رشفورد، مهاجم ۲۵ ساله منچستر یونایتد، بی‌تردید بهترین بازیکن زمین بود. او توانست دو گل برای تیمش به ثمر برساند و خودش را در جام جهانی ۳ گله کند. او که در دو بازی قبلی در ترکیب ثابت ساوتگیت قرار نگرفته بود، یکی از ۴ تغییر امروز سرمربی سه شیرها بود که به خوبی قدر این فرصت را دانست و پایه ساز پیروزی شیرین تیمش شد.

حاشیه:

* در دقیقه ۳۲ بازی برای دقایقی به دلیل مصدومیت نکو ویلیامز متوقف شد.

* در نیمه نخست ولز کاملا عقب نشسته بود و تنها دو شوت به سمت دروازه انگلیس زد و امید گل ولزی‌ها در نیمه اول فقط ۰.۰۸ بود.

* در پایان نیمه نخست با توجه به نتیجه تساوی انگلیس و ولز و همچنین پیروزی یک بر صفر آمریکا، دو تیم انگلیس و آمریکا صعود خواهند کرد.

* گرت بیل، کاپیتان ولز به دلیل مصدومیت بین دو نیمه تعویض شد.

* پس از بیرون رفتن گرت بیل، بازوبند کاپیتانی ولز بر بازوی آرون رمزی بسته شده است.

* هری کین، کاپیتان انگلیس که در دور گذشته جام جهانی عملکرد بهتری داشت و آقای گل رقابت‌ها شد، نتوانست در ۳ بازی گروهی حتی یک گل هم به ثمر برساند.

* بن دیویس که مقصر اصلی گل دوم انگلستان بود، به دلیل مصدومیت زمین بازی را ترک کرد.

* آرون رمزی با دریافت کارت زرد مقابل انگلیس دو کارته شد و بازی بعدی ولز در جام جهانی را از دست داد و این در صورتی است که ولز قعرنشین گروه است و شانسی برای حضور در دور بعد نخواهد داشت.

* جو آلن به دلیل مصدومیت زمین بازی را ترک کرد تا راب پیج در این بازی تا دقیقه ۸۰، ۳ تعویض اجباری کرده باشد.

varzesh3.com
  • 13
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر