سه شنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۳
۰۰:۳۱ - ۱۱ آذر ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۹۰۱۶۸
فوتبال جهان

گزارش بازی کاستاریکا و آلمان ۱۴۰۱/۰۹/۱۰

فیلم/ خلاصه دیدار کاستاریکا ۲-۴ آلمان؛ حذف ژرمن‌ها از گروه مرگ

در ورزشگاه البیت، آلمان که به مصاف کاستاریکا رفته بود در نهایت ۴-۲ پیروز شد ولی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

گزارش بازی کاستاریکا و آلمان ۱۴۰۱/۰۹/۱۰

آلمان و کاستاریکا در دیداری حساس برای کسب سهمیه صعود به دور یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ برابر هم به میدان رفتند که این دیدار با برتری ۴ بر ۲ ژرمن‌ها به پایان رسید؛ پایانی که برای هیچکدام از دو تیم، شیرین نبود؛ زیرا در نهایت ژاپن به عنوان تیم اول و اسپانیا به عنوان تیم دوم از این گروه صعود کردند.

گل: سرژ گنبری، نیکلاس فولکروگ، کای هاورتز ۲ بار برای آلمان، یلتسین تخدا و خوان پابلو وارگاس برای کاستاریکا

در یکی از بازی های بسیار جذاب امروز جام جهانی، آلمان به مصاف کاستاریکا رفت. نکته جالب این بازي این بود که شانس کاستاریکایی ها برای صعود بیشتر از آلمان بود و شاگردان هانسی فلیک استرس بالایی را تجربه کردند.

بازی در نیمه اول کاملا یک طرفه به سود آلمان شروع شد و خیلی زود و در دقیقه ده سرژ گنابری دروازه ناواس را باز کرد. در ادامه این نیمه آلمان موقعیت های خوب دیگری داشت اما نتوانست آنها را تبدیل به گل کند. در این نیمه کاستاریکا تنها یک موقعیت خوب داشت که نویر آن را مهار کرد.

اتفاقات نیمه دوم اما برای آلمانی ها غیرقابل انتظار پیش رفت. مانشافت در نیمه دوم دو بار دروازه خود را فرو ریخته دید تا کاستاریکایی ها برای دقایقی حس تیم صعود کننده را داشته باشند. عجیب اینکه آلمان در دقایقی که حمله میکرد دو گل را دریافت کرد.

با این حال آلمانی ها به خودشان آمدند و موفق شدند به بازی برگردند. دبل کای هاورتز و گل نیکلاس فولکروگ مانشافت را به بازی برگرداند اما به جام نه! در حالیکه آلمانی ها برای صعود نیاز داشتند اسپانیا مقابل ژاپن نتیجه بگیرد ولی تیم انریکه به سامورایی ها باخت تا شاگردان فلیک وداعی زودهنگام با جام داشته باشند.

بازی سوم مرحله گروهی جام جهانی/ گروه E / ورزشگاه البیت

تیم داوری: استفانی فراپارت، نئوزا بک، کارن دیاز و ساید مارتینز

ترکیب کاستاریکا:

کیلور ناواس، اسکار دوآرته، واستون کندال، پابلو وارگاس، کیشر فولر، بریان اوویدو، کلسو بورگس، یستین تیه‌دا، برندون آگویلرا، ژوئل کمپل و یوهان ونگاس

ترکیب آلمان:

مانوئل نویر، نیکولاس زوله، آنتونیو رودیگر، جاشوا کیمیش، دیوید رائوم( ۶۶- ماریو گوتزه)، لئون گورتزکا(۴۶- لوکاس کلوسترمن)، ایلکای گوندوگان (۵۵- نیکلاس فولکروگ)، سرژ گنابری، توماس مولر ( ۶۶- کای هاورتز)، لروی سانه و جمال موسیالا

اخطار:

اسکار دوآرته (۷۷) از کاستاریکا

شرح گل‌ها:

آلمان یک- کاستاریکا صفر (دقیقه ۱۰: سرژ گنابری)

ارسال عالی رائوم از سمت چپ، در محوطه روی سر گنابری نشست و این بازیکن با ضربه‌ای دقیق گل اول آلمان را زد و بدون خوشحالی خاصی توپ را برداشت تا در میانه زمین بکارد و نوید گل‌های بعدی را بدهد.

آلمان یک - کاستاریکا یک ( دقیقه ۵۸: یستین تیه‌دا)

حمله سریع کاستاریکایی‌ها سبب شد اتفاقی که آلمان از آن می‌ترسید به واقعیت تبدیل شود. توپ از سمت راست به روی دروازه نویر ارسال شد و ضربه سر بازیکن کاستاریکا را نویر برگشت داد و در ریباند یستین تیه‌دا جلوتر از مدافعین توپ را درون دروازه جای داد.

آلمان یک - کاستاریکا دو ( دقیقه ۷۰: پابلو وارگاس)

سانتر بلند بازیکن کاستاریکا به روی دروازه آلمان آمد و پس از اثر گذاری بازیکنان این تیم، توپ به وارگاس رسید و در شلوغی محوطه جریمه در میان اشتباه نویر و مدافعان گل زده شد.

آلمان دو - کاستاریکا دو ( دقیقه ۷۳: کای هاورتز)

 حرکت ترکیبی آلمانی‌ها و فشار بی امان آنها سبب شد دو بازیکن تعویضی هانسی فلیک در زدن گل تساوی اثر بگذارند. پاس خوب فولکروگ، هاورتز را در موقعیت گلزنی قرار داد و او در محوطه جریمه با شوتش دروازه ناواس را فرو ریخت.

آلمان سه - کاستاریکا دو (دقیقه ۸۵: کای هاورتز)

 سانتر سرژ گنابری از سمت راست روی پای هاورتز نشست و این بازیکن با ضربه‌ای دقیق دروازه ناواس را برای سومین بار باز کرد.

آلمان چهار - کاستاریکا دو( دقیقه ۸۹: نیکلاس فولکروگ)

 پاس بلند کیمیش به محوطه جریمه به سانه رسید و لروی سانه با سینه موقعیت گلزنی را برای فولکروگ فراهم کرد و او دروازه را باز کرد. نکته جالب اینکه این گل ابتدا به دلیل آفساید مردود اعلام شد اما پس از چک شدن صحنه داور گل چهارم آلمان را پذیرفت.

لحظات حساس:

دقیقه ۲: شوت جمال موسیالا توسط گلر کاستاریکا راهی کرنر شد.

دقیقه ۸: ارسال کیمیش از سمت راست روی سر مولر نشست اما ضربه او در چارچوب نبود‌.

دقیقه ۱۴: ضربه سر خطرناک گورتزکا توسط ناواس راهی کرنر شد تا یکی دیگر از موقعیت‌های خطرناک آلمان از دست برود.

دقیقه ۳۵: شوت از راه دور و خطرناک کیمیش را ناواس در دو مرحله جمع کرد.

دقیقه ۴۰: ضربه فنی سرژ گنابری از محوطه جریمه با اختلاف کمی به بیرون رفت.

دقیقه ۴۳: بهترین فرصت کاستاریکا روی فرار فولر به دست آمد و شوت او توسط مانوئل نویر مهار شد.

دقیقه ۶۰: شوت موسیالا به تیرک دروازه ناواس خورد و به بیرون رفت.

دقیقه ۶۷: شوت جمال موسیالا بازهم به تیرک دروازه ناواس برخورد کرد.

دقیقه ۷۶: ضد حمله آلمان می‌توانست باعث زدن گل سوم آنها شود که شوت فولکروگ در محوطه شش قدم توسط ناواس به کرنر فرستاده شد.

حاشیه:

*استفانی فراپارا، نئوزا بک و کارن دیاز اولین تیم داوری زن در تاریخ جام جهانی هستند که بازی آلمان و کاستاریکارا قضاوت می‌کنند.

*جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا این بازی را از نزدیک تماشا می‌کند.

*با گلی که ژاپن در بازی همزمان به اسپانیا زد، آلمان به سوم جدول رفت تا استرس در اردوی آلمانی‌ها حاکم شود.

*پس از گل دوم آلمان، هاورتز سعی داشت توپ را بردارد و به وسط زمین ببرد که بازیکن کاستاریکا مانع او شد و میان آنها درگیری پیش آمد.

varzesh3.com
  • 19
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر