یکشنبه ۰۹ مهر ۱۴۰۲
۲۰:۵۵ - ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۱۰۴۴۸
فوتبال جهان

گزارش بازی منچسترسیتی و لیورپول تاریخ ۱۴۰۱/۰۱/۲۷

فیلم/ خلاصه دیدار منچسترسیتی ۲-۳ لیورپول در جام حذفی انگلیس؛ صعود شاگردان کلوپ به نیمه نهایی با دبل مانه

لیورپول با نمایش عالی در نیمه نخست موفق به شکست منچسترسیتی در نیمه‌نهایی جام‌حذفی انگلیس شد و به فینال رسید.

گزارش بازی منچسترسیتی و لیورپول تاریخ ۱۴۰۱/۰۱/۲۷

تیم فوتبال لیورپول در شبی که از موقعیت های گلزنی خود به خوبی استفاده کرد و البته حریفش بی دقت هم بود، در همان نیمه اول سه بار به گل رسید و در نهایت با برتری ۲- ۳، به فینال جام حذفی انگلیس (FA Cup) راه یافت.

لیورپول بازي را بهتر آغاز کرد و خیلی زود و در دقیقه ۹ به گل اول دست یافت. ارسال اندرو رابرتسون از روی نقطه کرنر سمت چپ با ضربه سر دقیق ابراهیما کوناته همراه شد و لیورپول از حریف خود پیش افتاد.

اما لیورپول خیلی زود به گل دوم هم رسید. تعلل عجیب و اشتباه بزرگ زک استفن در نزدیکی خط دروازه منچسترسیتی باعث شد سادیو مانه با تکل صحیح خود به راحتی دروازه حریف را باز کرد و برتری مرسی سایدی ها را دو برابر کند.

در ادامه لیورپول به خوبی به اداره جریان بازی پرداخته و اجازه خلق موقعیت به منچسترسیتی نمی داد. اما در اواخر نیمه اول لیورپول باز هم به گل رسید. یک و دوی تیاگو و ترنت آرنولد باعث شد ستاره اسپانیایی با یک پاس چیپ و تماشایی سادیو مانه را صاحب فرصت کند. این ستاره سنگالی نیز با یک ضربه والی و دقیق به گوشه دروازه، سومین گل لیورپول را نیز به ثمر رساند تا این تیم با برتری رویایی و فوق العاده ۰- ۳ راهی رختکن شود.

سیتیزن ها نیمه دوم را به قصد جبران آغاز کرده و در دقیقه ۴۷ به گل اول خود دست یافت. گابریل ژسوس با حرکتی فنی و تماشایی فابینیو را محو کرده و با ارسال عرضی خود جک گریلیش را صاحب موقعیت کرد تا ستاره انگلیسی سیتی با ضربه ای دقیق به گوشه دروازه، زننده گل اول تیمش لقب بگیرد.

لحظاتی بعد و روی پاس رحیم استرلینگ بود که گابریل ژسوس صاحب فرصت مناسبی برای به حداقل رساندن اختلاف شد، ولی الیسون رامسس بکر (Alisson Ramses Becker) در مقابل ضربه او واکنش خوبی نشان داد. در دقیقه ۷۰ و روی پاس عمقی برناردو سیلوا بود که گابریل ژسوس در موقعیتی تک به تک صاحب بهترین فرصت ممکن برای زدن گل دوم شد، اما ضربه زمینی او دقیق نبود و آلیسون بکر با واکنشی تماشایی دروازه لیورپول را نجات داد.

دقایقی بعد این بار روی اشتباه عجیب الکساندر زینچنکو و لو رفتن توپ این بازیکن بود که محمد صلاح در سمت راست محوطه در موقعیت تک به تک قرار گرفت، اما ضربه او دقیق نبود و از کنار دروازه زک استفن به بیرون رفت.

اما در دقیقه ۹۰ سیتی به گل دوم رسید. نفوذ ریاض محرز از سمت راست و ضربه او با مهار آلیسون همراه شد، اما در ریباند این برناردو سیلوا بود که توانست دروازه را باز کند.

لحظاتی بعد سیتی می توانست گل سوم را به ثمر برساند، اما ضربه زمینی استرلینگ در اختیار آلیسون قرار گرفت و در نهایت لیورپول (Liverpool F.C) با نتیجه ۳ بر ۲ از سد سیتی گذشت.

  • 12
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر