پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
۱۹:۲۱ - ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۲۰۳۲۵
فوتبال جهان

گزارش بازی اورتون و منچسترسیتی ۱۴۰۲/۰۲/۲۴

فیلم/ خلاصه دیدار اورتون ۰-۳ منچسترسیتی (هفته سی و ششم لیگ برتر انگلیس)

منچسترسیتی در دیداری نه چندان دشوار با دبل ایلکای گوندوگان و تک‌گل ارلینگ هالند گودیسون پارک را فتح کرد و خیز بلندی به سمت قهرمانی برداشت.

گزارش بازی اورتون و منچسترسیتی ۱۴۰۲/۰۲/۲۴

تیم فوتبال منچسترسیتی با ۸۲ امتیاز از ۳۴ بازی صدرنشین لیگ برتر بود و این فرصت را داشت تا با پیروزی برابر اروتون فاصله خود با آرسنال را به چهار امتیاز افزایش دهد و به فاصله سه بازی تا پایان، شانس قهرمانی خود را بالاتر ببرد. اورتون هم که در رده هفدهم بود و خطر سقوط تهدیدش می کرد ، در زمین خود به دنبال کسب امتیاز برابر سیتیزن ها بود.

سیتی بازي را از همان ابتدا در دست گرفت و اورتون مطابق انتظار عقب نشست و به فکر ضدحمله بود. تا دقیقه ۲۰ بازی شاهد موقعیت خاصی روی دروازه ها نبودیم ولی مالکیت توپ سیتی ۷۹ درصد بود تا سلطه تیم پپ بر حریف مشخص شود.

در دقیقه ۲۹ بازی خولیان آلوارز در حال تک به تک شدن با گلر اورتون بود که مک نیل با دخالت به موقع خود مانع شد. سه دقیقه بعد اورتون تا آستانه گلزنی پیش رفت، ولی قبل از اینکه کالورت لوین به توپ برسد، کایل واکر سر رسید و توپ را از جلوی پای مهاجم اورتون به کرنر فرستاد.

روی ضربه کرنر اورتون بهترین بخت بازی تا آن لحظه را از دست داد. ضربه سر تارکوفسکی مقابل پای هولگیت افتاد، اما از چند قدمی دروازه توپ را به بالا زد.

مقابل سیتی نباید این فرصت ها را هدر داد و تیم پپ دو دقیقه بعد به گل رسید.

ریاض محرز توپی را از راست به درون محوطه جریمه ارسال کرد. گوندوگان در شش قدم توپ را کنترل کرد و با یک ضربه فنی زیبا و تماشایی گل اول بازی را به ثمر رساند.

دو دقیقه بعد سیتی گل دوم را نیز زد. این بار گوندوگان سازنده گل بود. ارسال او را هالند با ضربه سر به کنج دروازه اورتون فرستاد. در نهایت نیمه اول با برتری ۰-۲ سیتی به اتمام رسید.

تنها ۶ دقیقه از نیمه دوم گذشته بود که گوندوگان گل دوم خود و سوم سیتی را زد. او روی یک ضربه کاشته به زیبایی توپ را دور از دسترس جوردن پیکفورد وارد دروازه اورتون کرد تا برتری سیتی به سه گل برسد.

در دقیقه ۶۰ بازی ضربه آکروباتیک هالند از درون محوطه جریمه به دروازه نرسید و با دخالت مدافع اورتون توپ دور شد.

۶ دقیقه بعد اورتون می توانست یکی از گل ها را پاسخ بدهد، ولی ضربه سر زیبای تارکوفسکی به تیر دروازه سیتی برخورد کرد و به گل تبدیل نشد.

حملات اورتون در ادامه بازی نتیجه ای نداشت و سیتی توانست به یک پیروزی بی دردسر دست یابد و با روحیه برای بازي برگشت با رئال آماده شود. سیتی با دو برد دیگر قهرمانی اش را قطعی خواهد کرد.

varzesh3.com
  • 18
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر