پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳
۲۰:۱۴ - ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۲۰۲۱۳
فوتبال جهان

گزارش بازی منچسترسیتی و لیدز ۱۴۰۲/۰۲/۱۶

فیلم/ خلاصه دیدار منچسترسیتی ۲-۱ لیدز (هفته سی و پنجم لیگ برتر انگلیس)

منچسترسیتی در هفته سی و پنجم لیگ برتر موفق شد لیدز را با مربی جدیدش سم آلاردایس با پیروزی ۲-۱ شکست دهد.

گزارش بازی منچسترسیتی و لیدز ۱۴۰۲/۰۲/۱۶

منچسترسیتی امشب در خانه خود ورزشگاه اتحاد میزبان لیدز بود و با دو گل کاپیتانش ایلکای گوندوگان و دریافت یک گل از لیدز که توسط رودریگو به ثمر رسید موفق شد این تیم را ۲-۱ شکست دهد تا اختلافش با آرسنال را به ۴ امتیاز برساند. آلاردایس، سرمربی جدید لیدز، که اولین بازی‌اش را با این تیم تجربه می‌کرد در کنفرانس مطبوعاتی خود گفته بود به اندازه پپ، کلوپ و آرتتا مربی خوبی است ولی گواردیولا امشب موفق شد او را شکست دهد تا قدم دیگری به سوی قهرمانی بردارد.

سیتی در حالی بازی را شروع کرد که از ۳۳ بازی ۷۹ امتیازی بود و با اختلاف یک امتیاز بالاتر از آرسنال در صدر جدول ایستاده بود. سیتیزن‌ها که یک بازی کمتر از توپچی‌ها انجام داده بودند می‌دانستند که با پیروزی مقابل لیدز چهار هفته مانده به پایان فصل اختلاف‌شان را با شاگردان آرتتا به چهار امتیاز خواهند رساند و به قهرمانی نزدیک‌تر خواهند شد.

در دقیقه ۱۵ دی‌بروینه یک پاس عمقی به درون محوطه جریمه لیدز ارسال کرد که فیل فودن و ارلینگ هالند برای رسیدن به آن استارت زدند. اما این دو مهاجم سیتی در کار هم اخلال ایجاد کردند و در نتیجه هیچکدام نتوانستند از پاس خوب کوین دی‌بروینه استفاده کنند.

دو دقیقه بعد ریکو لویس، هافبک انگلیسی سیتی، توپی پشت مدافعان ارسال کرد که در میانه راه از مسیرش منحرف شد و در مسیر هالند قرار گرفت. ستاره نروژی شوت کم‌ارتفاعی به سمت دروازه شلیک کرد که روبلز، سنگربان لیدز، موفق شد آن را دفع کند.

وقتی که ۱۹ دقیقه از شروع مسابقه می‌گذشت دی‌‌بروینه یک حرکت را آغاز کرد و پاس عرضی‌اش را محرز جمع کرد. او با عبور از فیرپو توپ را در اختیار گوندوگان گذاشت. کاپیتان سیتی با یک ضربه دقیق توپ را به گوشه راست پایین دروازه لیدز فرستاد تا سیتیزن‌ها پیش بیفتند.

در دقیقه ۲۴ هالند بهترین موقعیت گلزنی خود را به دست آورد. پاس خوب گوندوگان به درون محوطه جریمه با دخالت تک‌ضرب دی‌بروینه در مسیر هالند قرار گرفت اما شوت سرضرب او با اختلاف اندک از کنار دروازه لیدز بیرون رفت.

سه دقیقه بعد هالند بعد از تصاحب توپ به سمت مرز محوطه جریمه حرکت کرد تا چند بازیکن لیدز به سمت او حرکت کنند. ستاره نروژی در میان چند بازیکن حریف موفق شد توپ را به محرز برساند. این ستاره الجزایری که در محوطه جریمه شلوغ لیدز گزینه چندانی در مقابل نداشت بار دیگر مثل گل او توپ را در نزدیکی مرز محوطه جریمه در اختیار گوندوگان قرار دارد تا کاپیتان با یک شوت کم‌ارتفاع دیگر این بار توپ را به گوشه چپ دروازه لیدز بفرستد.

در دقیقه ۳۵ دی‌بروینه با کنترل توپ و یک چرخش توپ را پشت مدافعان برای هالند فرستاد اما مهاجم نروژی با پای راست نتوانست ضربه خوبی به توپ بزند تا این فرصت هم برای او از دست برود. به این ترتیب نیمه اول که با برتری کامل منچسترسیتی همراه بود با برتری ۲-۰ شاگردان گواردیولا به پایان رسید.

سیتی نیمه دوم را هم با برتری و اشتهای گلزنی آغاز کرد. سه دقیقه بعد از شروع این نیمه دی‌بروینه پشت ضربه ایستگاهی ایستاد و توپ را به داخل محوطه جریمه لیدز فرستاد. لاپورت با ضربه سر توپ را در مقابل ارلینگ هالند قرار داد. این ستاره نروژی با سرعت بالا به توپ رسید و ضربه سر محکمی به سمت دروازه روانه کرد که توپ به تیر برخورد کرد و یک فرصت دیگر برای ستاره نروژی از دست رفت.

چند دقیقه بعد خولین آلوارز فرار خوبی انجام داد و توپ را از نزدیکی خط کناری ارسال کرد. هالند به هوا برخاست و ضربه سری به سمت دروازه فرستاد اما توپ او دقیقا به جایی رفت که روبلز، دروازه‌بان لیدز انتظارش را داشت.

در دقیقه ۵۹ لیدز یکی از معدود فرصتهای خود در این مسابقه را به دست آورد. پاس بلند فیرپو به هریسون رسید. او قصد عبور از آکانجی را داشت ولی در ناکام گذاشتن مدافع سیتی موفق نبود و ادرسون به موقع از دروازه خارج شد و توپ را در اختیار گرفت.

هالند در دقیقه ۶۲ یک بار دیگر توپ را به تیر زد تا در این نیمه برای دومین بار تیر دروازه لیدز را به لرزه دربیاورد. به نظر می‌رسید امشب شب این ستاره نروژی منچسترسیتی نیست. هالند پاس لوییس را دریافت کرد و با شوتی سرضرب شانس خود را امتحان کرد. شوت او از روبلز عبور کرد و در حال وارد شدن به دروازه بود اما با تیر دروازه تماسی پیدا کرد و بیرون رفت.

در دقیقه ۸۳ منچسترسیتی صاحب یک پنالتی شد. فیل فودن با عبور از بین مدافعان حریف وارد محوطه جریمه شد اما استروئیک او را سرنگون کرد تا داور نقطه پنالتی را نشان بدهد. ایلکای گوندوگان پشت توپ ایستاد تا موفق به هت‌تریک شود. اما شوت او به تیر سمت چپ دروازه اصابت کرد و بیرون رفت.

لیدز دو دقیقه بعد سیتی را به خاطر از دست دادن آن همه فرصت گلزنی مجازات کرد تا اختلاف را به یک گل کاهش دهد. آکانجی توپ را در نزدیکی مرز محوطه جریمه از دست داد و رودریگو با سرعت از راه رسید و از این توپ بادآورده ادرسون را تسلیم کرد تا لیدز یکی از معدود موقعیت‌های خود را به گل تبدیل کند.

اما در دقایق اندک باقی‌مانده لیدزی‌ها توان ایجاد موقعیت دیگری روی دروازه سیتی را نداشتند تا شاگردان پپ با نتیجه ۲-۱ به پیروزی برسند. سیتی حالا از ۳۴ بازی ۸۲ امتیازی است و با اختلاف چهار امتیاز نسبت به آرسنال در صدر جدول قرار دارد.

varzesh3.com
  • 18
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر