یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
۰۱:۳۲ - ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۲۰۲۸۴
فوتبال جهان

گزارش بازی منچسترسیتی و لایپزیش ۱۴۰۱/۱۲/۲۳

فیلم/ خلاصه دیدار منچسترسیتی ۷-۰ لایپزیگ (دور برگشت یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا)

منچسترسیتی در دیدار برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان ۷-۰ لایپزیش را شکست داد و راهی مرحله بعد شد.

گزارش بازی منچسترسیتی و لایپزیش ۱۴۰۱/۱۲/۲۳

شاگردان پپ گواردیولا که در دیدار رفت مقابل حریف آلمانی به تساوی ۱-۱ رضایت داده بودند، در دیدار امشب به لطف درخشش ارلینگ هالند و ۵ گل او، موفق شدند حریف را در هم بکوبند و راهی مرحله یک چهارم نهایی شوند.

سیتی بازي را هجومی آغاز کرد و تنها ۳ دقیقه از بازی سپری شده بود که روی ارسال کوین دی بروینه، این ایلکای گوندوگان بود که صاحب موقعیت شد ولی ضربه والی او از بالای دروازه حریف به بیرون رفت.

برتری سیتی ادامه پیدا کرد و در دقیقه ۱۱، این هالند بود که صاحب موقعیت شد ولی ضربه او را یانیس بلاسویچ مهار کرد.

فشار حملات سیتی ادامه داشت تا این که در دقیقه ۲۰ این تیم صاحب یک ضربه پنالتی شد. روی یک ارسال به محوطه جریمه لایپزیش، توپ با ضربه سر رودری به دست بنجامین هنریکس برخورد کرد و داور بعد از کمک گرفتن از VAR، نقطه پنالتی (Penalty kick) را نشان داد. هالند پشت ضربه قرار گرفت و علی رغم تشخیص درست بلاسویچ، توپ را به گوشه دروازه میهمان فرستاد.

تنها دو دقیقه بعد، هالند خود و تیمش را دوگله کرد. کوین دی بروینه که پشت محوطه جریمه حریف صاحب توپ شده بود، شوتی تماشایی زد که به تیر افقی دروازه برخورد کرد اما هالند با جای‌گیری مناسب توانست توپ برگشتی را با ضربه سر تبدیل به گل کند.

برتری سیتی بعداز این گل هم ادامه داشت و در دقیقه ۳۱، چیزی نمانده بود که هالند گل سومش را در این دیدار به ثمر برساند اما ضربه تماشایی او را بلاسویچ با یک واکنش خوب به بیرون فرستاد.

حملات سیتی در دقایق پاياني نیمه اول هم ادامه داشت تا اینکه در دومین دقیقه از وقت های تلف شده این نیمه، هالند هت تریکش را تکمیل کرد. روی یک ضربه کرنر بود که روبن دیاز ضربه سرش را به تیر کوبید و در حالیکه توپ روی خط دروازه قرار داشت، هالند از راه رسید و توپ را وارد دروازه کرد تا نیمه اول با نتیجه ۳-۰ به پایان برسد.

varzesh3.com
  • 16
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر