سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳
۲۳:۲۱ - ۲۳ دي ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۱۰۰۲۱۵
فوتبال جهان

گزارش بازی نیوکاسل و منچسترسیتی ۱۴۰۲/۱۰/۲۳

فیلم/ خلاصه دیدار نیوکسل ۲-۳ منچسترسیتی (هفته بیست و یکم لیگ برتر انگلیس)

ورزش سه | منچستر سیتی در یک بازی پرگل و تماشایی نیوکسل را ۳-۲ شکست داد.

گزارش بازی نیوکاسل و منچسترسیتی ۱۴۰۲/۱۰/۲۳

نیوکسل و منچستر سیتی در یکی از مهم ترین دیدارهای این هفته فوتبال انگلیس برابر یکدیگر صف آرایی کردند. نیوکسل در نیمه اول ۲-۱ از سیتی پیش افتاد ولی درنهایت این سیتی بود که با درخشش کوین دی بروینه که در دقایق پایانی به بازی آمد توانست به پیروزی برسد.

بازي پایاپای شروع شد ولی ادرسون پس از برخوردی با کایل واکر، هم تیمی اش که در یک صحنه قصد داشت توپ را دور کند، دچار مصدومیت شد. پس از ۳ دقیقه او نتوانست به بازی ادامه دهد و در دقیقه ۸ تعویض شد.

در ادامه منچستر سیتی ابتکار عمل را به دست گرفت و مالکیت را در اختیار داشت تا به نیوکسل اجازه پیشروی و موقعیت سازی را ندهد. بالاخره نخستین موقعیت جدی تیم پپ گواردیولا در دقیقه ۱۷ رخ داد. جایی که ضربه والی برناردو سیلوا در شلوغی محوطه جریمه با اختلاف نسبتا زیادی از بالای دروازه به بیرون رفت.

حملات سیتی ادامه داشت تا این که در دقیقه ۲۶ پس از ارسال واکر از سمت راست، برناردو سیلوا با یک ضربه رباح ماجری فوق العاده دروازه نیوکسل را باز کرد.

سه دقیقه بعد روی غفلت بازیکنان نیوکسل، آلوارز یک ضربه والی زیبا را روانه دروازه میزبان کرد اما مارتین دوبراوکا به خوبی توپ را دفع کرد.

در دقیقه ۳۵ الکساندر ایساک در پشت محوطه سیتی صاحب توپ شد. او جلو رفت و ضربه کات دار چشم نوازی را به سمت راست دروازه اورتگا زد و موفق شد گل مساوی را بزند.

دو دقیقه بعد در موقعیتی مشابه، آنتونی گوردون از سمت چپ حرکت کرد و او نیز مانند ایساک توپ را به شکلی فنی و زیبا به جهت مخالف دروازه زد و گل دوم را به ثمر رساند.

در دقیقه ۴۴ تریپیر با شوتی دروازه اورتگا را تهدید کرد ولی ضربه اش با اختلاف نسبتا زیاد از کنار دروازه به اوت رفت.

نیمه دوم با برتری شاگردان گواردیولا شروع شد اما با وجود داشتن توپ و میدان قادر به باز کردن دروازه حریف نبودند.

در دقیقه ۵۲ ضربه کاشته خطرناک رودری با واکنش خوب دوبراوکا همراه بود.

سیتی همچنان به حملاتش ادامه می داد اما مدافعان نیوکسل و مارتین دوبراوکا به خوبی از دروازه تیم شان دفاع می کردند. در دقیقه ۶۴ ضربه محکم آلوارز در محوطه جریمه را دوبراوکا عالی دفع کرد.

در دقیقه ۶۸ شوت از راه دور کواچیچ به پشت پای فابین شار خورد و به راحتی در آغوش دوبراوکا جای گرفت.

دو دقیقه بعد روی یکی از حملات سیتی، آلوارز باز هم در شلوغی محوطه جریمه در نزدیکی نقطه پنالتی (Penalty kick) به توپ رسید اما این شوت هم با بی دقتی از بالای دروازه به اوت رفت.

در دقیقه ۷۴ کوین دی بروینه حرکتی زیبا را از پشت محوطه جریمه آغاز کرد و در لبه محوطه، توپ را به شکل زمینی و دقیق به گوشه سمت چپ دروازه دوبراوکا فرستاد و بازی را مساوی کرد.

پس از گل، سیتی دوباره به حملاتش ادامه داد اما نیوکسل با دفاع تمام عیار به خوبی از یک امتیازش دفاع کرد. در دقیقه ۸۴ ضربه خطرناک رودری در لبه محوطه جریمه با واکنش زیبای دوبراوکا همراه شد.

حملات سیتی همچنان ادامه داشت و نیوکسل عالی دفاع می کرد تا اینکه در دقیقه ۱+۹۰ با پاس چشم نواز کوین دی بروینه، اسکار باب در محوطه جریمه حریف به توپ رسید. او با دریبلی زیبا دروازه بان را رد و دروازه را باز کرد.

دقایقی بعد سوت پایان بازی زده شد و سیتی پیروز این دیدار جذاب شد.

شاگردان پپ گواردیولا با کسب سه امتیاز این بازی ۴۳ امتیازی شدند و به رده دوم صعود کردند.

varzesh3.com
  • 18
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر