یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱
۰۸:۲۲ - ۱۵ مهر ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۷۰۰۹۴
فوتبال جهان

گزارش بازی اومونیا و منچستریونایتد ۱۴۰۱/۰۷/۱۴

فیلم/ خلاصه دیدار اومونیا ۲-۳ منچستریونایتد (لیگ اروپا ۲۰۲۲/۲۳)

در هفته سوم لیگ اروپا، منچستریونایتد در قبرس مقابل میزبانش اومونیا با نتیجه ۳-۲ پیروز شد.

گزارش بازی اومونیا و منچستریونایتد ۱۴۰۱/۰۷/۱۴

منچستریونایتد در هفته سوم لیگ اروپا در یک بازی خارج از خانه موفق شد اومونیا نیکوزیای قبرس را ۳-۲ شکست دهد.

این برد برای شیاطین‌سرخ در حالی رقم خورد که ابتدا با گل انصاری‌فرد در دقیقه ۳۴ از میزبانش عقب افتاده بود، اما با گل‌های رشفورد در دقایق ۵۳ و ۸۴ و مارسیال در دقیقه ۶۳ کامبک زد. اومونیا توسط پانایوتو در دقیقه ۸۵ گل دیگری زد، اما در نهایت ۳ امتیاز به تیم انگلیسی رسید.

اومونیا نیکوزیای قبرس امشب در سومین هفته مرحله گروهی لیگ اروپا در حالی در خانه اش به مصاف تیم فوتبال منچستریونایتد رفت که کریم انصاری فرد، مهاجم ملی پوش ایرانی، را از ابتدا در ترکیب خود داشت.

انصاری فرد در دیدار با کریستیانو رونالدو و هم تیمی هایش شب خوبی داشت و موفق شد گل اول تیمش را وارد دروازه شیاطین سرخ کند. با اینکه اومونیا در ادامه نتوانست برتری حاصل از گل انصاری فرد را حفظ کند و در نهایت شکست خورد اما گل انصاری فرد یک گل تاریخی و نخستین باری بود که یک فوتبالیست ایرانی دروازه شیاطین سرخ را باز می کرد.

در دقایق اولیه برتری خود را به حریف قبرسی تحمیل کرده و چند فرصت روی دروازه اومونیا خلق کرد که توسط رونالدو و لیساندرو مارتینز از دست رفت. در دقیقه ۱۸ پاس رونالدو به برونو فرناندز او را در موقعیت گلزنی قرار داد اما ضربه او به تیر دروازه برخورد کرد.

در دقیقه ۲۷ یونایتد صاحب فرصت عالی دیگری شد و شوت کات دار تماشایی آنتونی را فابیانو، سنگربان اومونیا، با واکنشی خوب دفع کرد.

در دقیقه ۳۴ اومونیا بر خلاف جریان بازی موفق شد به گل برسد. کریم انصاری فرد، مهاجم ایرانی این تیم، موفق به گلزنی شد تا اولین گل یک فوتبالیست ایرانی مقابلمنچستریونایتد (Manchester United F.C) به ثمر برسد. درحالی که یونایتد صاحب ضربه آزاد شده بود اومونیا روی یک ضدحمله سریع توپ را به انصاری فرد رساند تا شوت او از بالای سر دخیا وارد دروازه بشود.

یونایتد که بعد از دریافت گل از اومونیا شوکه شده بود در ادامه نیمه اول فرصت ایده آلی خلق نکرد تا نیمه اول با برتری ۱- ۰ به سود تیم قبرسی به پایان برسد.

در شروع نیمه دوم یونایتد بار دیگر برتری خود را به حریف تحمیل کرده و در دقیقه ۵۳ موفق شد کار را به تساوی بکشاند. مارکوس راشفورد وقتی پاسی را از برونو فرناندس دریافت کرد برای کنترل توپ دچار مشکل شد و به نظر می رسید توپ از دست رفته اما او موفق شد با یک حرکت میلتیچ، مدافع حریف، را از پیش رو بردارد و با یک شوت کات دار تماشایی دروازه بان اومونیا را تسلیم کند.

حملات یونایتد ادامه داشت و اریکسن در دقیقه ۵۵ فرصت خوبی داشت که از دست رفت. دو دقیقه بعد هم شوت آنتونی با اختلافی کم از بالای دروازه بیرون رفت.

اما در دقیقه ۶۳ دومین گل یونایتد بالاخره از راه رسید. آنتونی مارسیال که تنها چند لحظه از ورودش به میدان می گذشت موفق به گلزنی شد. پاس بلند تماشایی لیساندرو مارتینز به راشفورد رسید تا او با پاسی تک ضرب مارسیال را صاحب توپ کند. مهاجم فرانسوی به این ترتیب در نخستین لحظات ورودش به میدان گلزنی کرد تا یونایتد از حریف پیش بیفتد.

در دقیقه ۶۸ اشتباه لیساندرو مارتینز یکی از بهترین فرصت های اومونیا را ایجاد کرد و توپ بلند دیسکرود می رفت وارد دروازه یونایتد شود ولی دخیا هوشیار بود و مانع از باز شدن دروازه تیمش شد.

در دقیقه ۸۴ راشفورد موفق شد دومین گل خود را به ثمر برساند. راشفورد توپ را از میانه میدان دریافت کرد و به سرعت به سمت دروازه حریف پیشروی کرد. راشفورد سپس با پاس رو به عقب توپ را به رونالدو رساند که در حاشیه محوطه جریمه حضور داشت. رونالدو قصد داشت خودش با یک شوت دروازه حریف را باز کند ولی توپ او در چارچوب نبود و دخالت راشفورد باعث شد توپ وارد دروازه فابیانو شود.

یک دقیقه بعد اومونیو موفق شد بار دیگر دروازه یونایتد را باز کند ولی این بار گلزن تیم قبرسی انصاری فرد نبود. بار دیگر روی اشتباه خط دفاعی یونایتد به خصوص دیوگو دالوت، سانتر کات دار کاکولیس به درون محوطه جریمه توسط پاناجیوتو وارد دروازه یونایتد شد.

یونایتدها که تصمیم داشتند اختلاف را به دو گل افزایش دهند در ادامه بازی به حمله روی دروازه اومونیا ادامه دادند و در دقیقه ۸۸ راشفورد فرصت عالی ای برای هت تریک داشت ولی او ترجیح داد توپ را به رونالدو پاس دهد ولی پاس او جلوتر از آن بود که رونالدو بتواند به آن برسد و به این ترتیب یک فرصت عالی دیگر برای یونایتد از بین رفت. در نهایت این بازی با پیروزی ۳-۲ شیاطین سرخ به پایان رسید.

varzesh3.com
  • 14
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر