پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
۰۸:۳۰ - ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۲۰۳۰۱
فوتبال جهان

گزارش بازی رئال بتیس و منچستریونایتد ۱۴۰۱/۱۲/۲۵

فیلم/ خلاصه دیدار رئال بتیس ۰-۱ منچستریونایتد (دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا)

منچستریونایتد که هفته پیش رئال بتیس را در اولدترافورد ۴-۱ در هم کوبیده بود امشب در خانه این تیم هم موفق شد ۱-۰ به پیروزی برسد تا در مجموع به راحتی راهی مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ اروپا شود.

گزارش بازی رئال بتیس و منچستریونایتد ۱۴۰۱/۱۲/۲۵

شاگردان اریک تن هاخ در دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا در خانه بتیس به مصاف این تیم رفت و با تک گل مارکوس رشفورد موفق شد حریف را ۱-۰ شکست دهد.

شیاطین سرخ هفته گذشته در اولدترافورد دور رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا را مقابل رئال بتیس برگزار کرد و با ارائه یک بازی برتر موفق شد شاگردان مانوئل پیگرینی را ۴-۱ در هم بکوبد. شیاطین سرخ امشب برای دور برگشت به خانه تیم اسپانیایی، استادیو بنیتو ویامارین، در شهر سویا رفتند.

بتیس که در مقابل تماشاچیان خودی بازي میکرد اولین موقعیت خطرناک بازی را به دست آورد. در حالی که یونایتد در حال حمله روی دروازه بتیس بود و وخهورست تنها چند سانتی متر برای رسیدن به توپ و باز کردن دروازه حریف کم آورد بتیس روی یک ضدحمله سریع صاحب موقعیتی عالی شد. خوانمی در مقابله با مگوایر موفق بود ولی شوت او دقت لازم را نداشت و بیرون رفت.

سه دقیقه بعد بتیس شانس دیگری به دست آورد که این بار تیر دروازه یونایتد مانع از باز شدن دروازه این تیم شد. خواکین، ستاره ۴۱ ساله بتیس از فاصله ۲۵ متری شوتی به سمت دروازه دخیا شلیک کرد که تیر دروازه به نجات این دروازه بان اسپانیایی تیم فوتبال منچستریونایتد آمد.

در دقیقه ۳۱ دخیا دروازه تیمش را نجات داد. خوانمی می رفت پاس عمقی رویی بال را به گل تبدیل کند که خروج به موقع دخیا مزاحم او شد و توپ برگشتی هم با ضربه سر مهاجم بتیس از بالای دروازه بیرون رفت.

در حالی که سهم بتیس در موقعیت های خطرناک نیمه اول بیشتر بود، در وقت های اضافه این نیمه منچستریونایتد هم تیر دروازه حریف را به لرزه درآورد تا دو تیم در تعداد ضربه های کوبیده شده به تیر دروازه مساوی بشوند. ضربه آزاد برونو فرناندس به پلستری رسید و ضربه والی او به تیر دروازه برخورد کرد. نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید.

یونایتد نیمه دوم را بهتر آغاز کرد و بعد از پنج دقیقه توسط رشفورد در موقعیت گلزنی قرار گرفت اما شوت او از زاویه بسته از بالای دروازه بتیس بیرون رفت.

چند دقیقه بعد یونایتد باز هم در موقعیت گلزنی قرار گرفت ولی این بار رویی سیلوا به موقع از دروازه اش بیرون آمد تا با یک مهار عالی مانع گلزنی رشفورد شود.

عطش مارکوس رشفورد به گلزنی در این دقایق همچنان ادامه داشت. بعد از ارسال پاس عمقی فرناندس، رشفورد از تله آفساید گریخت ولی در موقعیت تک به تک با رویی سیلوا شوت او از بالای دروازه بیرون رفت تا یک موقعیت عالی برای یونایتد از دست برود.

در دقیقه ۵۶ رشفورد بالاخره به خواسته اش رسید. او این بار توپ را از کاسمیرو دریافت کرد و از فاصله ۲۵ متری توپ را با ضربه ای پرقدرت به گوشه دروازه بتیس فرستاد تا دروازه این تیم اسپانیایی باز شود.

موقعیت جدّي بعدی باز هم نصیب یونایتد شد. برونو فرناندس برای چندمین بار در این مسابقه یک پاس عمقی هوشمندانه ارسال کرد که مارسل سابیتزر به توپ رسید ولی رویی سیلوا با یک واکنش خوب موفق شد شوت کم ارتفاع او را دفع کند تا اختلاف به دو گل افزایش نیابد.

با این که از دقیقه ۷۰ به بعد از عطش یونایتدها برای پیشروی و گلزنی کاسته شده بود ولی بتیس نمی توانست کنترل بازی را به دست گرفته و روی دروازه تیم تن هاخ خطرساز بشود. تنها موقعیت قابل توجه آن ها تا پایان مسابقه روی یک کرنر در دقیقه ۸۰ به دست آمد که ضربه سر پزلا دقت لازم را نداشت و از کنار دروازه بیرون رفت.

بازی در نهایت با برتری ۱-۰ یونایتد به پایان رسید تا شاگردان اریک تن هاخ در مجموع دو بازی رفت و برگشت حریف اسپانیایی خود را ۵-۱ شکست داده و راهی مرحله یک چهارم نهایی لیگ اروپا شوند.

varzesh3.com
  • 18
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر