چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
۰۱:۱۴ - ۲۵ خرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۳۰۲۹۹
فوتبال جهان

گزارش بازی هلند و کرواسی ۱۴۰۲/۰۳/۲۴

فیلم/ خلاصه دیدار هلند ۲-۴ کرواسی (نیمه نهایی لیگ ملت‌های اروپا)

تیم ملی فوتبال کرواسی با غلبه بر هلند به فینال لیگ ملت‌های اروپا راه پیدا کرد.

گزارش بازی هلند و کرواسی ۱۴۰۲/۰۳/۲۴

نخستین دیدار مرحله نیمه نهایی لیگ ملت های اروپا ۲۰۲۳ شب گذشته بین هلند و کرواسی برگزار شد. این دیدار از ساعت ۲۲:۱۵ در ورزشگاه دیوکپ روتردام آغاز شد و در پایان ۹۰ دقیقه با تساوی ۲-۲ همراه بود تا کار تعیین برنده به وقت های اضافه کشیده شود؛ کرواسی با ارائه یک بازي کاملا برتر دو گل در این ۳۰ دقیقه زد و توانست به دیدار پاياني صعود کند.

نیمه اول کم افت و خیز آغاز شد. هلند سعی داشت با کمک هواداران خودی صاحب برتری زودهنگام شود اما موفق به این کار نشد. ژاوی سیموئز در دقیقه ۱۵ با یک نفوذ سریع از سمت چپ وارد محوطه جریمه کرواسی شد اما پاس در عرض او را دومینیک لیواکوویچ به خوبی قطع کرد تا اولین موقعیت جدی بازی برای میزبان از دست برود.

ماریو پاشالیچ در دقیقه ۲۵ روی یک ارسال از سمت راست قصد داشت با ضربه آکروباتیک دروازه هلند را باز کند اما ناتان آکه با سر مانع از این کار شد تا برخوردی خطرناک بین دو بازیکن به وجود بیاید که البته مصدومیت خاصی به همراه نداشت.

آندری کراماریچ در دقیقه ۳۰ روی سانتر ایوان پریشیچ فرصت خوبی برای گلزنی داشت اما ضربه او هم جایی در چارچوب دروازه هلند نداشت و به بیرون رفت. یک دقیقه بعد شوت روی پای تئون کوپمینرس دروازه کرواسی را به شدت تهدید کرد تا اینکه در دقیقه ۳۴ اولین گل بازی را شاهد بودیم.

بعد از چند پاس کوتاه مقابل محوطه جریمه کرواسی توپ به ویفر رسید و او بلافاصله آنرا به دونیل مالن پاس داد تا این بازیکن در موقعیت تک به تک با ضربه ای دقیقه توپ را به گوشه دروازه حریف بفرستد و نتیجه را ۱-۰ به سود هلند کند.

کرواسی تا پایان نیمه اول در جبران گل خورد ناکام بود اما تنها ۱۰ دقیقه بعد از شروع نیمه دوم روی اشتباه بچگانه کودی خاکپو صاحب یک پنالتی (Penalty kick) شده و بازي را مساوی کرد.

مودریچ که از اشتباه خاکپو نهایت استفاده را کرده بود توسط خود او در داخل محوطه جریمه سرنگون شد تا داور اعلام پنالتی کند. آندری کراماریچ این ضربه را به گل تساوی کرواسی تبدیل کرد.

کروات ها که بعد از گل تساوی روحیه گرفته بودند در دقیقه ۷۳ گل دوم را هم زدند تا در آستانه رقم زدن یک کامبک شیرین قرار بگیرند. ماریو پاشالیچ با یک شوت روی پا از چند قدمی دروازه پا ایوانوسک را وارد دروازه هلند کرد.

شاگردان کومان که دوست نداشتند در این دیدار شکست بخورند در ۶ دقیقه وقت تلف شده نیمه اول حملاتی پردامنه روی دروازه کرواسی ترتیب داده و بعد از هدر دادن چند موقعیت بالاخره گل تساوی را زدند.

خاکپو در دقیقه ۱+ ۹۰ از چند قدمی توپ را به بیرون زد تا حسرت هواداران حاضر در ورزشگاه را برانگیزد اما این پایان کار نبود و هلندی ها در آخرین حمله خود که با حداکثر نفرات انجام می شد توانست توسط نوآ لانگ گل تساوی را زده و کار را به وقت های اضافه بکشند.

به نظر میرسید که هلند همه انرژی خود را صرف زدن گل مساوی کرده است چرا که شاگردان کومان در شروع نیمه اول وقت های اضافه نای حمله کردن نداشتند و این کرواسی بود که با ایجاد چند موقعیت خطرناک بالاخره در دقیقه ۹۸ به گل سوم دست یافت.

برونو پتکوویچ با پاس لوکا مودریچ در پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و تصمیم به شوتزنی از همان منطقه را کرد. شوت زیبای او با عبور از کنار دستان بیلو به گل سوم کروات ها بدل شد. هلند در نیمه دوم فشار را دوباره بیشتر کرد و در دقیقه ۱۱۰ فاصله ای تا زدن گل مساوی نداشت اما مالن با بی دقتی دروازه خالی را از چند قدمی نتوانست باز کند.

کرواسی در دقیقه ۱۱۵ فاصله ای تا زدن گل چهارم نداشت اما شوت سنگین پاشالیچ از داخل محوطه جریمه به تیر دروازه برخورد کرد. این تیم به حملات خود ادامه داد و در دقیقه ۱۱۷ روی خطای ناشیانه تایرل مالاسیا صاحب ضربه پنالتی شد که لوکا مودریچ آن را به گل چهارم تبدیل کرد.

کرواسی بعد از زدن گل چهارم هم به حملات خود ادامه داد و در دقیقه ۱۲۰ توسط پتکوویچ گل پنجم را هم زد اما داور بازی در عین ناباوری این گل صحیح را مردود اعلام کرد تا شکست هلند سنگین تر نشود و بازی با پیروزی ۴- ۲ شاگردان دالیچ به پایان برسد.

varzesh3.com
  • 13
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر