پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲
۰۰:۲۶ - ۱۰ آذر ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۹۰۱۶۳
فوتبال جهان

گزارش بازی لهستان و آرژانتین ۱۴۰۱/۰۹/۰۹

فیلم/ خلاصه دیدار لهستان ۰-۲ آرژانتین؛ صعود یاران مسی با برد مقابل هم تیم‌های لواندوفسکی

در گروه C جام جهانی ۲۰۲۲، آرژانتین با برد مقابل لهستان به مرحله حذفی صعود کرد.

گزارش بازی لهستان و آرژانتین ۱۴۰۱/۰۹/۰۹

در ورزشگاه ۹۷۴ تیم‌های ملی آرژانتین و لهستان به مصاف هم رفتند که آلبی‌سلسته با نتیجه ۲-۰ پیروز شد.

گل: الکسیس مک‌آلیستر و خولیان آلوارز برای آرژانتین

در بازی های امروز جام جهانی تکلیف دو تیم صعود کننده یکی از گروه هایی که هر چهار تیم شانس صعود داشتند مشخص شد. در بازي حساس لهستان و آرژانتین مسابقه ای یک طرفه از سوی یاران مسی نمایش داده شد و آنها تیم برطرف میدان بودند.

آرژانتینی ها از همان ثانیه های ابتدایی آرام و قرار نداشتند و بی امان حمله می کردند. در نیمه نخست لهستان با چاشنی خوش شانسی و مقاومت شزنی، دروازه بان شان بدون گل خورده به رختکن رفتند. در نیمه اول داور با مشورت از اتاق VAR برای آرژانتین پنالتی گرفت که ضربه مسی را شزنی با یک سوپر واکنش مهار کرد. در ادامه این نیمه هم شزنی چندین موقعیت خوب دیگر را از آرژانتینی ها گرفت.

با این حال با شروع نیمه دوم مقاومت شزنی و لهستانی ها شکسته شد و آرژانتین در دقیقه ۴۶ با الکسیس مک آلیستر به گل رسید تا استادیوم ۹۷۴ منفجر شود.

یاران مسی بعداز این گل هم دست بردار نبودند و بارها حملات مختلفی را پی ریزی کردند که در دقیقه ۶۷، خولین آلوارز روی یک حرکت ترکیبی دیگر اختلاف را به دو گل رساند.

پس از گل دوم بازي کمی آرام تر شد ولی باز هم یاران لواندوفسکی فرصتی برای نشان دادن توانایی هایشان را نداشتند و مالکیت در اختیار یاران مسی بود. در نهایت این مسابقه با دو گل به سود یاران مسی تمام شد تا آلبی سلسته با شش امتیاز بعنوان تیم اول راهی دور حذفی شود.

لهستان هم که از دو مسابقه قبلی ۴ امتیاز گرفته بود موفق شد با همان امتیازات جواز حضور در دور بعد را کسب کند. مکزیک با برتری مقابل عربستان ۴ امتیازی شد ولی یاران لوا با تفاضل بهتر به مرحله بعد صعود کردند.

شرح گل:

آرژانتین یک - لهستان صفر (دقیقه ۴۷: الکسیس مک‌آلسیتر)

آرژانتین نیمه دوم را طوفانی آغاز کرد. حرکت سریع آرژانتینی‌ها از سمت راست سبب شد دیماریا، ناهوئل مولینا را راه بیندازد و او با پاسی دقیق و زمینی توپ را به محوطه جریمه فرستاد و شوت الکسیس مک‌آلیستر کار را تمام کرد.

آرژانتین دو - لهستان صفر ( دقیقه ۶۸: جولین آلوارز)

آرژانتینی‌ها پس از گل اول باز هم به حملات خود ادامه دادند و این بار روی یک حرکت ترکیبی به گل رسیدند. در این گل مسی با پاس و حرکتش فضاسازی کرد و توپ به انزو فرناندز رسید؛ فرناندز در پشت محوطه با چشمانی باز توپ را برای آلوارز پاس داد و او با حفظ توپ و شوتی محکم دروازه لهستان را باز کرد.

لحظات حساس:

دقیقه ۳: ضربه سر اوتامندی روی توپ ارسالی از جناح راست زمین از کنار دروازه لهستان رد شد که البته در این صحنه خطای مدافع پیشتاخته آرژانتین گرفته شده بود.

دقیقه ۷: ضربه پای راست لیونل مسی در اختیلر دروازه‌بان لهستان قرار گرفت.

دقیقه ۱۰: ضربه غافلگیر کننده شزنی از سمت چپ محوطه شزنی را وادار به واکنش کرد و یک کرنر برای آرژانتین به دست آمد.

دقیقه ۲۸: دو حمله خطرناک برای آرژانتین که در نهایت ضربه خطرناک آکونیا از کنار دردازه شزنی به بیرون رفت.

دقیقه ۳۳: سانتر عالی دیماریا از روی نقطه کرنر مستقیما درحال ورود به دروازه بود که واکنش شزنی یک کرنر برای آرژانتین به همراه داشت.

دقیقه ۳۶: فرصت خوب برای مسی به دست آمد اما مدافعین لهستان اجاره زون ضربه سر را به کاپیتان آرژانتین ندادند.

دقیقه ۳۷: داور روی صحنه برخورد مسی با مدافع و گلر لهستان صحنه را بازبینی کرد و با تشخبص برخورد دست شزنی به صورت مسی اعلام پنالتی کرد.

دقیقه ۳۸: یک سوپر واکنش از شزنی مانع گلزنی لیونل مسی شد. کاپیتان آرژانتین پشت ضربه پنالتی ایستاد و توپ را به سمت چپ دروازه‌بان فرستاد اما شزنی این توپ را که ارتفاع کمی داشت به زیبایی مهار کرد.

دقیقه ۴۳: دروازه‌بان لهستان دو موقعیت خوب را پشت سر هم از آرژانتینی‌ها گرفت و همچنان مقابل حملات بی امان این تیم مقاومت می‌کند.

دقیقه ۶۱: مسی از سمت چپ پاس در عرض زیبایی داد و شوت بازیکن آلیستر توسط شزنی مهار شد.

دقیقه ۷۳: مسی یک پاس عالی به آلوارز داد و او را تک به تک کرد اما مهاجم آرژانتین قدر این فرصت را ندانست‌.

دقیقه ۸۶: فرصت خوب برای لائوتارو مارتینز با بی دقتی این بازیکن به بیرون رفت.

دقیقه ۲+۹۰: ضربه چیپ تاگلیافیکو روی خط دروازه لهستان توسط مدافع این تیم دور شد تا اختلاف به سه گل نرسد.

حاشیه:

* هر چهار تیم حاضر در این گروه شانس صعود دارند و این موضوع استرس را برای یاران مسی بیشتر کرده است.

* دو تیم لهستان و آرژانتین تا به حال دو بار در جام جهانی با هم بازی کرده‌اند که سهم هر کدام یک برد بوده است؛ آخرین بازی آنها در این تورنمنت به ۴۴سال پیش برمی‌گردد.

*آرژانتین در ۶ دوره اخیر در جام جهانی در بازی سوم شکست نخورده است.

*در ۱۵ دقیقه اول سرعت بازی بسیار بالا بود و آرژانتینی‌ها سعی در طراحی حملات زیادی داشتند.

*جو ورزشگاه ۹۷۴ به نفع آرژانتین است و این تیم هواداران زیادی در این بازی دارد.

*اوتامندی با تکلی محکم راه بازیکن لهستان را سد کرد اما داور اعتقادی به خطا نداشت و ادامه دادن بازی توسط آرژانتینی‌ها در حالی که بازیکن لهستان روی زمین بود سبب اعتراض نیمکت نشینان آنها شد.

*در حالی که آرژانتینی‌های حاضر در پشت دروازه لهستان در نیمه اول خود را برای خوشحالی گل آماده می‌کردند اما مهار پنالتی مسی توسط شزنی آنها را در سکوت فرو برد و صحنه جالبی در ورزشگاه ۹۷۴ خلق شد.

* در دقایق پایانی لواندوفسکی روی مسب خطا کرد و در ادامه دلجویی لوادمورد پذیرش مسی قرار نگرفت.

بهترین بازیکن:

الکسیس مک‌آلیستر در این مسابقه فوق‌العاده کار کرد و موفق شد قفل محکم دروازه شزنی را بشکند. او مقابل لهستان دونده و با دقت نشان داد و از ۵۲ پاسش تنها دوتای آنها به مقصد نرسید. آلیستر با دوندگی بی امانش حریف را آزار داد و روی زمین هم رقیبی نداشت.

اتفاق ویژه:

لهستان در این مسابقه با دو گل باخت اما شانس با آنها یار بود و توانستند با ۴ امتیاز اندوخته خود، از دو بازی قبلی راهی دور بعد شوند. دیگر اتفاق مهم این بازی هم پنالتی مسی بود که توسط شزنی در نیمه اول مهار شد.

varzesh3.com
  • 12
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر