دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
۰۸:۲۴ - ۰۳ اسفند ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۱۲۰۰۱۷
فوتبال جهان

گزارش بازی پورتو و آرسنال ۱۴۰۲/۱۲/۰۲

فیلم/ خلاصه دیدار پورتو ۱-۰ آرسنال (یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۳)

ورزش سه | پورتو موفق شد به لطف گل ثانیه‌های پایانی گالنو یک بر صفر از سد آرسنال عبور کند.

گزارش بازی پورتو و آرسنال ۱۴۰۲/۱۲/۰۲

انتظار هواداران حاضر در استادیوم دراگائو برای دیدن گل ۴+۹۰ دقیقه به طول انجامید و گالنو با یک ضربه فنی بغل پای تماشایی، قفل دروازه آرسنال و داوید رایا را باز کرد تا اژدها در بازی رفت از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا (UEFA Champions League) به پیروزی دست پیدا کند.

اولین موقعیت جدی بازي را گالنو به طرز عجیب و غریبی از دست داد. کونسیسائو از سمت راست حرکتی را آغاز کرد که سانتر کم ارتفاع او توسط گابریل به هوا منحرف شد و به گالنو رسید که ضربه نخست او به تیرک دروازه برخورد و سپس در ریباند یک بار دیگر به گالنو رسید و ضربه او به شکل باورنکردنی به بیرون رفت.

سالیبا در دقیقه ۳۶ می توانست تیم فوتبال آرسنال را به گل برساند. ارسال یک کرنر در تیر دوم به این مدافع پیش تاخته رسید ولی ضربه سر او به شکل عجیبی از کنار دروازه به بیرون رفت.

آرسنالی ها که برنامه خاص و از پیش طراحی شده ای روی ضربات کرنر داشتند، روی چند ارسال صاحب موقعیت شدند که در یکی از آنها، ضربه سر کای هاورتز از کنار دروازه به بیرون رفت.

توپچی ها باز هم تیر دوم را روی ضربات کرنر هدف قرار دادند که ارسال دکلان رایس به لیاندرو تروسارد رسید که ضربه محکم و روی پای او از بالای دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۶۷، پپه با یک حرکت سریع انفجاری از سمت راست و عبور از سد کای هاورتس وارد محوطه جریمه شد که پاس کات بک او به اوا نیلسون رسید و ضربه او در مسیر ورود به دروازه با برخورد به پای دکلان رایس راهی کرنر شد.

آرسنال (.Arsenal F.C) در دومین دقیقه از وقت های تلف شده یک موقعیت دیگر نیز داشت. ارسال دکلان رایس با ضربه سر گابریل همراه شد ولی توپ او به بیرون رفت و راهی به درون دروازه پیدا نکرد.

در شرایطی که بازی رو به پایان بود و تنها چند ثانیه به سوت پایان بازی باقی مانده بود، ستاره برزیلی آبی و سفیدها موفق شد قفل دروازه ها را باز کند. پس از آنکه دکلان رایس در خلق یک ضدحمله ناکام بود، اوتاویو در مرکز زمین توپ او را قطع کرد و به گالنو سپرد. این بازیکن نیز با چند متر پیش روی به پشت محوطه جریمه رسید و با یک ضربه فنی بغل پای تماشایی توپ را به کنج دروازه رایا فرستاد تا بازی در دقیقه ۴+۹۰ یک بر صفر شود.

در نهایت نیز این مسابقه با پیروزی یک بر صفر پورتو در ثانیه های پایانی به اتمام رسید تا همه چیز به بازی برگشت کشیده شود. جایی که آرسنال در استادیوم امارات میزبان پورتو خواهد بود و توپچی ها باید این شکست را جبران کنند.

varzesh3.com
  • 10
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر