پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
۰۸:۵۶ - ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۳۰۱۲۱
فوتبال جهان

گزارش بازی پاری‌سن‌ژرمن و کلرمون ۱۴۰۲/۰۳/۱۳

فیلم/ خلاصه دیدار پاری‌سن‌ژرمن ۲-۳ کلرمون (هفته پایانی لیگ فرانسه)

پاری‌سن‌ژرمن در آخرین بازی فصل با نتیجه ۳-۲ مغلوب کلرمون شد.

گزارش بازی پاری‌سن‌ژرمن و کلرمون ۱۴۰۲/۰۳/۱۳

تیم فوتبال پاری سن ژرمن که پیش از این قهرمانی خود در لیگ یک فرانسه را قطعی کرده بود، امشب در هفته پایانی مسابقات میزبان کلرمون بود. این دیدار از ساعت ۲۲:۳۰ شب گذشته در ورزشگاه پارک دو پرنس آغاز شد و با پیروزی ۳-۲ تیم مهمان به پایان رسید.

این آخرین بازي لیونل مسی (Lionel Messi) و سرخیو راموس با پیراهن پاری سن ژرمن بود و درحالی که تصور می شد شاگردان کریستوف گالتیه کار سختی برای کسب پیروزی نداشته باشند، این کلرمون بود که با رقم زدن یک کامبک غیرمنتظره، برنده از زمین خارج شد.

پاریس بازی را بهتر آغاز کرد و به دنبال باز کردن دروازه حریف در دقایق ابتدایی بود. شوت مسی از نزدیکی محوطه جریمه در دقیقه ۱۴ اولین موقعیت جدی بازی بود که موری دیاو آن را به زیبایی راهی کرنر کرد. ستاره آرژانتینی PSG یک دقیقه بعد کیلیان امباپه را با یک پاس زیبا صاحب موقعیت کرد اما ضربه امباپه را هم دروازه بان حریف مهار کرد.

حملات گسترده پاریسی ها بالأخره در دقیقه ۱۶ نتیجه داد و سرخیو راموس با یک ضربه به گوشه دروازه، ارسال ویتینها را تبدیل به گل اول میزبان کرد. شاگردان گالتیه حملات خود را بعد از این گل ادامه دادند و در دقیقه ۱۸ با خطای آلیدو سیدو روی اشرف حکیمی صاحب یک ضربه پنالتی شدند.

داور بعداز بازبینی صحنه در VAR خطای پنالتی روی بازیکن پاریس را تأیید کرد و کیلیان امباپه این پنالتی را به گل دوم تیمش تبدیل کرد. بعد از این گل، شاهد جلو کشیدن تیم میهمان بودیم.

در دقیقه ۲۵ اشتباهی فاحش از مارکو وراتی شاهد بودیم که به گل اول کلرمون انجامید. ستاره ایتالیایی PSG که قصد داشت با یک پاس رو به عقب دورناروما را صاحب توپ کند، با اشتباه در تنظیم شدت ضربه، آن را در اختیار یوهان گاستین گذاشت تا این بازیکن در دهانه دروازه با ضربه ای سریع دروازه پاریس را باز کند.

محمد ساراسویچ یک دقیقه بعد می توانست بازی را به تساوی بکشاند اما ضربه بغل پای او از کنار دروازه به بیرون رفت. در ادامه اشتباهات بازیکنان پاریس، این بار نوبت چادالیه بیتشیابو بود که در دقیقه ۳۷ روی یک ارسال ایستگاهی به داخل محوطه جریمه مرتکب خطای هند شد. داور پس از بازبینی صحنه در VAR اعلام پنالتی کرد؛ اما این ضربه را جرجون کایی با ضربه ای کم دقت به بیرون زد.

لیونل مسی در دقیقه ۴۵ می توانست از روی ضربه ایستگاهی دروازه حریف را باز کند؛ اما شوت او روی سقف دروازه فرود آمد. لحظاتی قبل از به صدا درآمدن سوت پایان، با اشتباه دوناروما که نتوانست ارسال کوتاه عرضی را در اختیار بگیرد، مهدی زفان گل تساوی را به راحتی وارد دروازه کرد تا دو تیم با تساوی ۲-۲ راهی رختکن شوند.

پاری سن ژرمن که پیروزی خود را ازدست رفته می دید، نیمه دوم را تهاجمی آغاز کرد. روی فرار زبیای امباپه و پاس کوتاه او، لیونل مسی در موقعیت خوب گلزنی قرار گرفت؛ ولی ضربه او جایی در چارچوب نداشت.

مسی در دقیقه ۵۹ فرصت گلزنی دوباره ای پیدا کرد؛ ولی این بار دیاو ضربه او را راهی کرنر کرد.

درحالی که همه متصور یک برد آسان برای پاریس بودند، در دقیقه ۶۳ کلرمون با تکمیل کردن کامبک خود، توانست نتیجه را ۳-۲ کند. جرجون کایی روی پاس الباسان راسانی در دهانه دروازه توپ را به گل سوم تیمش تبدیل کرد تا ورزشگاه پارک دو پرنس در سکوتی مرگبار فرو برود.

تلاش پاریسی ها برای جبران گل خورده و فرار از شکست در دقایق پایانی شدت گرفت؛ ولی حاصلی در پی نداشت. ایستگاهی زیبای لیونل مسی در دقیقه ۹۰ جدی ترین موقعیت این دقایق بود که دروازه بان کلرمون به زیبایی آن را راهی کرنر کرد تا شب وداع مسی و راموس با شکست همراه شود.

varzesh3.com
  • 17
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر