دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
۰۱:۵۲ - ۲۱ دي ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۱۰۰۱۸۲
فوتبال جهان

گزارش بازی رئال مادرید و اتلتیکومادرید ۱۴۰۲/۱۰/۲۰

فیلم/ خلاصه دیدار رئال مادرید ۵-۳ اتلتیکومادرید (نیمه نهایی سوپرکاپ اسپانیا)

ورزش سه | رئال مادرید موفق شد در دیداری جذاب و تماشایی با نتیجه ۵-۳ اتلتیکو مادرید را شکست دهد و به فینال سوپرکاپ اسپانیا برسد.

گزارش بازی رئال مادرید و اتلتیکومادرید ۱۴۰۲/۱۰/۲۰

در نخستین بازي مرحله نیمه نهایی سوپرکاپ اسپانیا، رئال مادرید و اتلتیکو مادرید در نیمه نهایی سوپرکاپ اسپانیا برابر یکدیگر قرار گرفتند. درنهایت رئالی ها در یک بازي جذاب با نتیجه ۵-۳ اتلتیکو حذف و به فینال صعود کردند.

بازي پایاپای آغاز شد اما این شاگرد دیه گو سیمئونه بودند که گل اول اول را زدند. در دقیقه ۶ پس از ارسال کرنر توسط آنتوان گریزمان، ماریو هرموسو با ضربه سر توپ را وارد دروازه کپا آریسابالاگا کرد.

در ادامه رئال توپ و میدان را در دست گرفت و بر روی محوطه اتلتیکو مادرید خیمه زد. اتلتیکو چند دقیقه به خوبی دفاع کرد ولی در دقیقه ۲۰ آنتونیو رودیگر (Antonio Rüdiger) روی سانتر کرنر از لوکا مودریچ با ضربه سر بازی را مساوی کرد.

رئال دست بردار نبود. در دقیقه ۲۷ ضربه رودریگو می رفت که دروازه اتلتیکو را باز کند ولی اوبلاک مانع این اتفاق شد.

در دقیقه ۲۹ پس از همکاري خوب بازیکنان رئال، کارواخال از سمت راست توپ را ارسال کرد. فرلاند مندی با بیرون پایی خارق العاده دومین گل رئال را به ثمر رساند.

پس از گل رئال نوبت به اتلتیکو رسید که خودی نشان دهد. در دقیقه ۳۳ ضربه سر گریزمان می توانست خطرناک باشد اما کپا با جایگیری خوب توپ را نصیب خود کرد.

در دقیقه ۳۷ گریزمان حرکتی خوب را در پشت محوطه شروع کرد. او با سرتوپ به مودریچ خود را در موقعیتی مناسب شوت زنی قرار داد و ضربه اش را از لبه محوطه زد. توپ دور از دستان کپا به تور چسبید تا گل دوم به ارمغان بیاید.

در ادامه در باقی دقایق نیمه اول اتفاق خاصی رخ نداد تا بازی در ۴۵ دقیقه اول با نتیجه مساوی به پایان برسد.

نیمه دوم برخلاف نیمه اول سرعت کمتری داشت و دو تیم محتاط تر بازی کردند. در دقیقه ۵۴ لینو ضربه خطرناکی را روانه دروازه رئال کرد که با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

در ادامه بازي بدون موقعیت و بیشتر در میانه میدان دنبال شد تا اینکه در دقیقه ۷۱ والی خطرناک کارواخال را اوبلاک به بهترین شکل ممکن دفع کرد.

در دقیقه ۷۸ روی ارسالی به روی دروازه رئال، کپا به اشتباه توپ را به رودیگر کوبید. توپ پس از برخورد به مدافع رئال وارد دروازه شد تا اتلتیکو به گل سوم برسد.

پس از گل اتلتیکو، رئال دوباره حملاتش را افزایش داد و هفت دقیقه بعد به هدفش رسید. در دقیقه ۸۵ روی حرکت وینیسیوس او در سمت چپ به دروازه اتلتیکو نزدیک شد. ضربه وینگر برزیلی را اوبلاک دفع کرد. توپ روی ریباند به بلینگام رسید. ضربات او در دو مرتبه توسط مدافعان اتلتیکو دفع شدند. درنهایت توپ به کارواخال رسید و او با شوتی محکم گل سوم را به ثمر رساند.

در نهایت در پنج دقیقه باقیمانده از وقت قانونی و سپس وقت اضافه نیمه دوم اتفاقی رخ نداد و بازی به وقت های اضافه رفت.

در وقت های اضافه اتلتیکو مادرید کاملا عقب کشید و این سفیدپوشان بودند که توپ و مالکیت را در اختیار داشتند. با وجود داشتن مالکیت قاطع، اما در خلق موقعیت ناتوان بودند و شاگردان سیمئونه به خوبی از دروازه شان مواظبت می کردند. در نیمه اول وقت های اضافه و سپس در نیمه دوم تا اواخر بازی اتفاقی نیفتاد.

در دقیقه ۱۱۶ روی سانتر زیبای کارواخال، خوسلو ضربه سرش را به سمت دروازه زد. توپ در بین راه به پای ساویچ خورد و وارد دروازه اوبلاک شد تا بازی ۴-۳ شود.

حالا نوبت به حمله اتلتیکو مادرید بود. در دقیقه ۱۱۸ گریزمان شوتی تماشایی را به سمت دروازه کپا زد که با اختلاف خيلي کم از کنار دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۲+ ۱۲۰ در حالی که اوبلاک هم برای استفاده از موقعیت ها جلو آمده بود، توپ لو رفت و براهیم دیاز زودتر از اوبلاک و مدافع حریف به توپ رسید و موفق شد با ضربه زمینی از راه دور دروازه خالی را باز کند تا بازی ۵- ۳ شود.

لحظاتی بعد داور سوت پایان بازی را زد و این دیدار تماشایی با نتیجه ۵-۳ به اتمام رسید. 

رئال در فینال با برنده بازی بارسلونا- اوساسونا بازی خواهد کرد.

varzesh3.com
  • 14
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر