یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
۲۰:۴۵ - ۲۰ فروردین ۱۴۰۳ کد خبر: ۱۴۰۳۰۱۰۱۱۹
خواندنی ها و دیدنی ها

فیلم/ مسابقه با گاو و گاری در کامبوج

روستاییان سوار بر گاری‌های چوبی با پرچم کامبوج، گاو‌های خود را با سرعت بالا در مسابقه‌ای سالانه می‌دوانند تا از سنت چند صد ساله محافظت کنند، زیرا نگرانی‌ها در مورد توسعه و تجاوز به زمین‌های مسابقه افزایش یافته است.

فرارو | با وجود آفتاب سوزان، صد‌ها نفر برای تماشای شرکت ۴۶ جفت گاو در این مسابقه که در یک زمین خالی در استان کامپونگ اسپئو، در غرب پنوم‌پن، برگزار شد، جمع شدند.

گاوها، که با ماسک‌های رنگارنگ یا روسری تزئین شده اند، باید در یک مسیر خاکی یک کیلومتری (۰.۶۲ مایلی) بچرخند.

خات سوخای، سازمان دهنده این مسابقه به خبرگزاری فرانسه گفت: این نسخه ما از فرمول ۱ است. ما با گاری‌های گاو مسابقه می‌دهیم، زیرا آن‌ها در آستانه ناپدید شدن هستند.

این رویداد هر ساله به مناسبت پایان فصل برداشت برنج و به استقبال سال نو در اواسط آوریل برگزار می‌شود.

تانگ سرانگ، یکی از شرکت کنندگان به خبرگزاری فرانسه گفت: در دوران مدرن (در جا‌های دیگر)، آن‌ها با اتومبیل مسابقه می‌دهند، اما ما با گاری گاو مسابقه می‌دهیم تا میراث اجدادمان از بین نرود.

مقامات فرهنگی گفتند که این مسابقه با هدف حفظ این سنت - که قدمت صد‌ها سال قبل دارد - برای نسل‌های آینده سازماندهی شده است.

سان میانچی، مدیر بخش فرهنگ کامپونگ اسپئو، به خبرگزاری فرانسه گفت: این میراث ما است، بنابراین باید آن را حفظ کنیم.

وی گفت: آنچه که من را نگران می‌کند این است که در آینده که کشور ما توسعه یافته‌تر باشد، مزارع برنج جای خود را به کارخانه‌ها خواهند داد.

بسیاری از روستاییان در کامبوج برای شخم زدن مزارع برنج خود به گاو متکی هستند و زمانی از گاری‌های گاو برای حمل و نقل استفاده می‌شد.

سان میانچی گفت که کشاورزان بیشتر و بیشتر از روش‌های کشاورزی و حمل‌ونقل مدرن استقبال می‌کنند و این نگرانی را ایجاد می‌کند که روش‌های قدیمی انجام کار‌ها ممکن است از بین بروند.

fararu.com
  • 18
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر